Nuotaka pasirodė bažnyčioje su elegantiška ilga balta suknele ir veliumu, o ją prie altoriaus atlydėjo tėvas. Suknelei iškilmingumo suteikė ilgas šleifas. Jos vyras, vilkintis balta karininko uniforma, laukė išrinktosios prie altoriaus.
Iškilmingai ceremonijai vadovavo Monako archivyskupas Bernardas Barsi, kuris, laikydamas abiejų jaunavedžių rankas, ištarė: „Ką Dievas sujungė, žmogus te neišskiria.“ Tada princas Albertas II ir princesė Charlene apsikeitė žiedais iš balto aukso ir platinos.
Po santuokos ceremonijos pora užsuko į koplyčią, skirtą Monako globėjui, kurioje jaunoji, laikydamasi tradicijų, paliko savo vestuvinę puokštę. Uždainavus vaikų chorui, princesės akyse sužibo ašaros, kurias jaunoji grakščiai nusišluostė.
Iškilmingą bažnytinę ceremoniją stebėjo apie 3500 svečių, tarp kurių buvo daugybė pasaulio garsenybių: politikų, kitų šalių monarchų, pramogų pasaulio žvaigždžių, pripažintų pasaulio sportininkų, topmodelių. Pasveikinti jaunavedžių atvyko Ispanijos, Švedijos, Belgijos ir Lesoto karaliai, Prancūzijos, Islandijos, Airijos, Libano, Maltos, Vokietijos ir Vengrijos prezidentai. Tarp susirinkusių buvo galima išvysti ir Karlą Lagerfeldą, Naomi Campbell, Rogerį Moorą, Giorgio Armani, kuris sukūrė nuotakos suknelę, bei kitus.
Monako gyventojai stebėjo ceremoniją dideliuose ekranuose ir palaikė plojimais savo karališkąją porą.
Garsus prancūzų kilmės kulinaras Alainas Ducasse 450 vestuvių svečių paruošė gurmanišką vakarienę, kurios produktai buvo atgabenti iš Monako apylinkių, ne tolesnių nei 10 kilometrų nuo jo, taip pat buvo panaudotos ir daržovės, užaugintos princo fermoje.
Šalies, kurioje gyvena tik 7618 piliečių, karališkosios poros tuoktuvių ceremoniją stebėjo daugiau nei tūkstantis vietos ir užsienio žurnalistų.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charlene Wittstock lydima prie altoriaus |