„Pink Floyd“ įkūrėjas R.Watersas vėl sukėlė skandalą: koncerte persirengė nacių SS pareigūnu

Prieštaringai vertinamas legendinės roko grupės „Pink Floyd“ lyderis Rogeris Watersas vėl sukėlė skandalą – praėjusią savaitę Berlyne vykusiame koncerte jis apsimetė nacių SS karininku ir nužudytą „al Jazeera“ žurnalistę, palestinietę Abu Akleh palygino su Holokausto metu nužudyta žydų paaugle Ana Frank, rašo „New York Post“.
Rogeris Watersas
Rogeris Watersas / Vida Press ir BNS nuotr.

„Mercedes-Benz“ arenoje įvykęs Rogerio Waterso pasirodymas prasidėjo ekrane pasirodžiusiu pranešimu: „Frankfurto teismas nusprendė, kad aš nesu antisemitas“, pranešė „Jerusalem Post“.

„Kad būtų aišku, aš be išlygų smerkiu antisemitizmą“, – buvo rašoma toliau.

Šis komentaras – aliuzija į anksčiau kilusį pasipiktinimą ir roko žvaigždei skriejusius kaltinimus antisemitizmu. 79 m. R.Watersas pagarsėjo kontroversiškais pasisakymais, kai įvairiuose interviu Izraelį palygino su naciais dėl jo elgesio su palestiniečiais.

Vida Press nuotr./Rogeris Watersas
Vida Press nuotr./Rogeris Watersas

Skandalingasis muzikantas scenoje pasirodė apsirengęs SS uniforma. Virš jo kabojo raudona vėliava, panaši į Trečiojo reicho, tačiau vietoje svastikos buvo pavaizduoti sukryžiuoti plaktukai, primenantys 1982 m. filme „Pink Floyd: The Wall“ sukurtos fiktyvios neonacių organizacijos ženklą. Tokiais ženklais buvo pažymėta ir jo uniforma.

Vienu metu kryžiaus formos ekrane buvo rodomi mirusiųjų vardai, tarp jų – ir juodaodžio George'o Floydo, kurio mirtis nuo Minesotos policijos pareigūnų rankos sukėlė visuotinius protestus ir lėmė judėjimo „Black Lives Matter“ susikūrimą. Kitoje spektaklio dalyje R.Watersas dainavo „Lay Down Jerusalem (If I Had Been God)“.

Vida Press nuotr./Rogeris Watersas
Vida Press nuotr./Rogeris Watersas

Bene daugiausiai diskusijų sukėlė per Holokaustą nužudytos žydų paauglės Anos Frank ir „al Jazeera“ žurnalistės Shireen Abu Akleh sugretinimas. Pastaroji – JAV pilietybę turėjusi palestinietė, kuri pernai buvo nušauta į galvą, kai rengė reportažą apie Izraelio pajėgų reidą netoli Džanino pabėgėlių stovyklos Vakarų Kranto šiaurėje. Jungtinės Tautos patvirtino, kad mirtiną šūvį paleido Izraelio pajėgos.

Žydų bendruomenės nariams šis sugretinimas, kaip ir visas koncertas, pasirodė labai problematiškas.

„Labas rytas visiems, išskyrus Rogerį Watersą, kuris praleido vakarą Berlyne, išniekindamas Anos Frank ir 6 milijonų žydų, nužudytų per Holokaustą, atminimą“, – tviteryje piktinosi Izraelio užsienio reikalų ministerija.

Holokausto aukų atminimo išsaugojimu ir kova su antisemitizmu besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos – Simono Wiesenthalio centro – atstovai pat pasmerkė šį spektaklį. Organizacijos „Twitter“ paskyroje paskelbtas įrašas: „Gėda Frankfurto valdžios institucijoms ir „Mercedes Benz“ arenai Berlyne – vietai, iš kurios naciai deportavo žydus – už tai, kad suteikė antisemitui Rogeriui Watersui šią vietą koncertui, visiškai nesirūpindami žydų bendruomene.“

Tai jau ne pirmas kartas, kai Watersas dėl savo pasisakymų atsiduria dėmesio centre.

Vasarį rokeris davė interviu Vokietijos laikraščiui „Berliner Zeitung“, kuriame dar kartą pakartojo savo ankstesnius komentarus ir Izraelį lygino su Trečiuoju reichu, taip pat gynė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl jo sprendimo įsiveržti į Ukrainą.

Žmonės.lt primena, kad Rogeris Watersas kontroversiškai pasisakė apie Rusijos karą prieš Ukrainą. Praėjusių metų vasarą savo koncerto metu teisino Rusijos veiksmus ir karo nusikaltėliu vadino ne Vladimirą Putiną, o JAV prezidentą Joe Bideną. Jis savo poziciją išsakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmonai Olenai skirtame laiške, o rudenį kreipėsi ir į Rusijos prezidentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis