Ketvirtadienį numatytas teismo posėdis vyks šiauriniame Orleano mieste, kur atlikėjo gerbėjų grupės „Michael Jackson Community“, „MJ Street“ ir „On The Line“ pradeda teismo procesą prieš vyrus, kaltinamus dėl velionio įvaizdžiui padarytos žalos.
JAV televizijos parodytas keturių valandų dokumentinis filmas paremtas 41 metų Jameso Safechucko ir 36 metų Wade'o Robsono pasakojimais. Prieš kameras šie vyrai atskirai, bet nuosekliai papasakojo, kaip jų vaikystės dievaitis juos tvirkino savo rančoje „Neverland“ Kalifornijoje.
Kovo mėnesį pasirodęs dviejų dalių filmas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir privertė M.Jacksono šeimą iškelti 88 mln. eurų ieškinį.
Gerbėjų grupėms atstovaujantis prancūzų advokatas Emmanuelis Ludot tvirtino, kad keliami kaltinimai yra „ypač rimti“ ir kad jie prilygsta 2009 metais mirusio M.Jacksono „tikram nulinčiavimui“.
Pagal Prancūzijos įstatymus, mirusio asmens įvaizdžio apjuodinimas laikomas baudžiamuoju nusižengimu. Tuo metu Britanijos ir Amerikos įstatymai nėra tokie griežti šmeižto atveju.
Gerbėjų klubai siekia gauti po simbolinį vieno euro atlygį už jiems padarytą žalą.
Anksčiau E.Ludot laimėjo bylą prieš M.Jacksono gydytoją Conradą Murray. Advokatas tvirtino, kad davęs JAV popmuzikos legendai jį pražudžiusių vaistų gydytojas sukėlė didelį sielvartą atlikėjo gerbėjams.
Bylą 2014 metais laimėję penki M.Jacksono gerbėjai gavo po simbolinį vieno euro atlygį, Orleano teismui sutikus, kad dėl žvaigždės mirties jie patyrė „emocinę žalą“, nors teisės ekspertai šį nuosprendį laiko teisiškai abejotinu.
Po HBO dokumentinio filmo pasirodymo ekrane visa virtinė radijo stočių nuo Australijos iki Kanados nebeįtraukia M.Jacksono dainų į savo grojaraščius. Animacinio serialo „Simpsonai“ kūrėjai taip pat iš apyvartos išėmė vieną savo dalį, nes joje skambėjo M.Jacksono balsas.
M.Jacksonas mirė 2009 metais, būdamas 50 metų, perdozavęs anestetiko propofolio Los Andžele, kur rengėsi sugrįžimo į muzikos sceną gastrolėms.