74 metų muzikantas, trečiadienį miręs nuo plaučių vėžio, prašė būti palaidotas šioje Prancūzijos užjūrio teritorijoje. Šis jo pasirinkimas nuvylė kai kuriuos gerbėjus, norėjusius, kad jo kapas būtų lengviau prieinamas, žemyninėje Prancūzijos dalyje.
Sekmadienį karstas buvo atskraidintas lėktuvu „Boeing 757“ su 62 keleiviais, tarp jų – velionio žmona Laeticia ir dviem poros vaikais. Jie pirmadienį dalyvaus privačioje laidotuvių ceremonijoje.
Keli šimtai gerbėjų, kurių dalis atvyko iš pagrindinės Prancūzijos teritorijos dalies, buvo susirinkę Sen Bartelemi pasitikti savo muzikos dievaičio.
Vienas po kito jie ėjo pro baltą, gėlėmis papuoštą karstą. Kai kas pozavo nuotraukoms, kai kas siurbčiojo iš skardinių alų.
„Matydavau jį savo parduotuvėje, jis buvo labai mielas, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas gedėtojas iš Sen Bartelemi. – Skaudu matyti jo karstą.“
Gerbėjai Jeanas Pierre'as ir Chantal, abu vilkėję marškinėlius su Johnny atvaizdu, aštuonias valandas skrido iš Paryžiaus, kad palydėtų savo didvyrį šiame atogrąžų rojuje.
„Suprantame, kodėl jis nori būti palaidotas čia, kur buvo gera su šeima, – AFP sakė Chantal. – Nors tai mums kainuoja, mes nedvejojome.“
54 metų gerbėjas veteranas Fredas Boutonas pareiškė: „Norėjau būti su juo iki pat galo, nes jis visuomet atiduodavo viską.“
Šeštadienį Paryžiuje Johnny Hallyday surengtos palydos prilygo valstybinėms laidotuvėms, nors tokio statuso ir neturėjo. Jam mirus šalį užliejo emocijų banga, neregėta nuo dainininkės Edithos Piaf mirties.
Šimtai tūkstančių žmonių buvo išsirikiavę prie Paryžiaus Eliziejaus laukų gatvės, kuria su 700 baikerių palyda buvo vežamas jo karstas.
Anksčiau vadintas „jaunimo tvirkintoju“, bet galiausiai tapęs prancūzų kultūros ikona Johnny Hallyday, visą gyvenimą traukęs cigaretes be filtro „Gitanes“, penkis dešimtmečius kerėjo Prancūziją įspūdingais sceniniais šou ir tokiu pat spalvingu asmeniniu gyvenimu.