Šiuo metu naują savo filmą „Sing Street“ reklamuojantis režisierius kalbėdamas su britų laikraščiu „The Independent“ sakė, kad Keira Knightley neturėjo pakankamai įgūdžių vaidinti dainininkę jo 2013-ųjų muzikinėje romantinėje komedijoje.
Jis taip pat pareiškė, kad aktorė visada turėjo didžiulę palydą, tad jis neturėjo progos su ja reikšmingai pabendrauti. Maža to, Johnas Carney aktorę pavadino „supermodeliu“ ir pasakė, kad buvo labai nusivylęs jos vaidyba.
„Man nepatiko patirtis su paparacais ir pompastiškos premjeros, – sakė jis apie patirtį kuriant filmą Jungtinėse Valstijose. – Manęs niekada netraukė kino žvaigždžių pasaulis. Man patinka dirbti su aktoriais ir aš norėjau sugrįžti prie to, ką moku, ir vėl mėgautis filmų kūrimu.“
„Nenoriu pasakyti, kad man nepatiko kurti „Dar kartą, iš naujo“, bet Keira turi palydą, kuri ją visur sekioja ir yra labai sunku nudirbti bet kokį prasmingą darbą. Aš labai norėjau grįžti į Airiją ir kurti filmus, kurie nekėlė susidomėjimo vien dėl to, kas juose vaidina. – sakė režisierius. – Privalai nebijoti kamerai sukantis suvokti, kas tu iš tikrųjų esi. O Keirai įprasta yra slėpti tikrąją save, ir aš nemanau, kad gali būti aktoriumi ir taip elgtis. Man labiau patinka dirbti su smalsiais, tikrais aktoriais, o ne kino žvaigždėmis.“
„Nenoriu juodinti Keiros, bet žinote, sunku būti kino aktoriumi ir tai reikalauja tam tikro nuoširdumo ir savianalizės lygio, kam, aš manau, ji dar nepasirengusi ir aš tikrai nemanau, kad ji buvo pasirengusi tam filmui.“
Be to, režisierius nepagailėjo kritikos ir aktorės gebėjimui dainuoti bei groti gitara.
„Manau, kad problema buvo tame, jog Keira nebuvo nei dainininkė, nei grojo gitara, ir labai sunku muziką parodyti tikroviškai jeigu tai daro ne tikras muzikantas. Kad ir kaip stengiausi, jog tai pavyktų, manau, kad jai nepavyko įkūnyti gitara grojančios dainininkės ir dainų autorės“, – sakė jis.
Ir po šių žodžių režisierius, „nenorėjęs juodinti“ aktorės, smogė stipriausiai: „Išmokau, kad daugiau niekada nebekursiu filmo su supermodeliais“.
Už vaidybą sukritikuota Keira Knightley laikoma viena geriausių jaunosios kartos britų aktorių, ji du kartus buvo nominuota „Oskarui“ ir tris kartus – „Auksiniam gaubliui“.
Po tokių Johno Carney komentarų Keiros ginti stojo kiti su ja dirbę režisieriai. 2010-ųjų filmą „Neleisk man išeiti“ („Never Let Me Go“) kūręs Markas Romanekas savo „Twitter“ paskyroje parašė: „Mano patirtis su Keira Knightley buvo visiškai įspūdinga kiekvienu aspektu. Nė nenutuokiu, apie ką šitas vyrukas kalba“. Ir dar pridėjo žymę #arogantiškasšūdžius. Markui Romanekui antrino ir Lorene Scafaria, kūrusi 2012-ųjų romantinę dramą „Kartu iki pasaulio pabaigos“ („Seeking a Friend for the End of the World“). „Sutinku su Marku. Dirbti su Keira buvo tikras džiaugsmas. Visada vietoje, rami ir labai labai gerai dirba savo darbą. Tiesiog maloni“, – paramą Keirai išsakė režisierė savo „Twitter“ paskyroje.
Po didžiulio atgarsio, kurio sulaukė jo komentarai, vėliau pasisakė ir pats Johnas Carney, kuris atsiprašė pasikarščiavęs ir neapgalvotai sumenkinęs išties talentingą aktorę. „Nuo režisieriaus, kuris jaučiasi visišku idiotu“ – taip savo laišką, kuriuo atsiprašo Keiros, pavadino Johnas Carney.
„Pasakiau apie Keirą dalykų, kurie buvo pikti ir skaudinantys. Man gėda dėl savęs, kad galėjau taip kalbėti. Bandydamas užkamšyti spragas savo paties darbe, pradėjau kaltinti kai ką kitą. O tai ne tik bloga režisūra, bet ir niekingas elgesys, kuriuo nė kiek nesididžiuoju. Tai arogantiška ir nepagarbu. Keira buvo profesionalė ir atsidavusi tam filmui ir ji labai prisidėjo prie jo sėkmės. Asmeniškai atsiprašiau Keiros, bet noriu tai padaryti ir viešai, kad atsiprašyčiau ir jos draugų bei gerbėjų bei tų, kuriuos galbūt taip pat įžeidžiau. Tai kai kas, dėl ko negalima pasiteisinti, ir tai niekada nepasikartos“, – sakė režisierius.