Inovatyvus kino pasakojimas apie patį didžiausią nuotykį – gyvenimą, tai ne kvapą gniaužianti kelionė laiku, bet ir pažangiausių kino technologijų proveržis, keičiantis kino kūrimo procesą.
Technologijos, atveriančios naujas kūrybos galimybes
Filme „Čia“ žiūrovai pamatys Holivudo žvaigždes Tomą Hanksą ir Robin Wright, kurie įkūnys savo personažus įvairiuose gyvenimo etapuose – nuo jaunystės iki senatvės. Ši kino magija pasitelkta naudojant „Metaphysic“ technologiją, kuri leidžia „jauninti“ ir „sendinti“ aktorius realiuoju laiku. Toks procesas, vadinamas „skaitmeniniu grimu“, neinvazinis, nereikalaujantis sudėtingos įrangos, dėl šios priežasties aktoriai galėjo labiau susitelkti į savo vaidmenis.
„Metaphysic“ sustiprina aktorių vaidybą, visiškai jai netrukdydamas. „Mūsų tikslas užtikrinti, kad šis procesas liktų nematomas žiūrovams, tačiau giliai paliečiantis jų širdis“, – sako VFX vadovas Kevinas Baillie.
Režisierius Robertas Zemeckis apie technologijas ir kūrybą
R.Zemeckis, garsėjantis kaip genealus vizionierius, kurio filmai „Forestas Gampas“, „Atgal į ateitį“ , „Prarastasis“ sulaukė milžiniško žiūrovų dėmesio ir įvertinimo, džiaugiasi naujausiomis galimybėmis, tačiau pabrėžia, kad technologija yra tik įrankis kūrybinei vizijai įgyvendinti.
„Aš nesu technologijų žmogus, bet mėgstu turėti visas įmanomas kino kūrimo priemones,“ – sako R.Zemeckis. „Svarbiausia yra aktorių pasirodymas, o technologija leidžia jų kūrybai atsiskleisti dar giliau.“
Pagrindinį vaidmenį atliekantis aktorius Tomas Hanksas taip pat dalijasi įspūdžiais: „Filmavimo aikštelėje mes galėjome matyti technologijų daromą efektą realiuoju laiku. Tai pakeitė mūsų požiūrį į vaidybą – kiekviena scena tapo tikslesnė, emocingesnė.“
Gyvenimo meditacija per technologijas
„Čia“ ne tik atskleidžia naujus technologinius horizontus, bet ir kviečia žiūrovus susimąstyti apie laiko ir vietos svarbą žmonių gyvenimuose. „Tai meditacija apie tai, kas mes esame ir kaip mus formuoja mūsų praeitis,“ – sako R.Zemeckis.