„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sočio olimpiados atidarymo šou akcentas – klasikinė muzika ir baletas

Sočio olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje penktadienį pasirodys pseudolesbiečių duetas T.A.T.U., viena garsi operos dainininkė, taip pat bus trumpai atvaizduota Rusijos istorija, primenant pasauliui didžiausius prezidento Vladimiro Putino vadovaujamos šalies laimėjimus.
Ana Netrebko
Ana Netrebko / „Scanpix“ nuotr.

Provokuojančiai pasirinktos T.A.T.U. dainininkės pasirodys prieš maždaug 3 tūkst. sportininkų paradą stadione Juodosios jūros pakrantėje, kuris yra vienas iš daugelio naujų objektų, pastatytų visų laikų brangiausioms olimpinėms žaidynėms.

Dueto narės Lena Katina ir Julija Volkova, kurios šlovės viršūnę pasiekė praėjusio dešimtmečio pradžioje, realiame gyvenime nėra lesbietės, bet jų grupės pavadinimą galima iššifruoti „Ši mergaitė myli tą mergaitę“, o jų klipuose buvo naudojamas seksualizuotas moksleivių lesbiečių įvaizdis.

Šios grupės dalyvavimas olimpiados atidarymo ceremonijoje gali būti vertinamas kaip užkoduotas Rusijos atkirtis Sočio žaidynes temdantiems prieštaringiems vertinimams dėl Rusijoje priimto gėjų propagandos nepilnamečiams draudimo įstatymo.

Grupės archyvo nuotr./Grupė „Tatu“
Grupės archyvo nuotr./Grupė „Tatu“

Tačiau K.Ernstas, kuris yra Rusijos Pirmojo televizijos kanalo generalinis direktorius, nepatvirtino šių užuominų ir sakė, kad „Tatu“ paprasčiausiai buvo pakviesta kaip viena iš nedaugelio užsienyje garsių Rusijos popgrupių.

„Negalime pasigirti tokiomis populiariomis popgrupėmis kaip Londonas“, – sakė jis.

Pasak K.Ernsto, skambės dueto hitas „Nas ne dogoniat“ (liet. „Mūsų nepavys“), nes jis tinka sportininkams motyvuoti.

Ši atidarymo ceremonija yra Rusijos galimybė pasauliui pristatyti save ir savo posovietinio laikotarpio tapatybę. Pasak K.Ernsto, ceremonija bus Rusijos „vizitinė kortelė“ ir „kelionė į mūsų istorijos gelmes“.

VIDEO: Tatu - Nas Ne Dogonyat

Renginyje tikriausiai bus akcentuojama V.Putino palaikoma versija, jog šalis, turinti turtingą ir sudėtingą istoriją, po dviejų neramių dešimtmečių tvirtai stojasi ant kojų ir dabar yra pajėgi surengti įspūdingą tarptautinį sporto renginį.

Ceremonijoje dėmesys bus sutelktas į Rusiją ir olimpinius idealus – rungtyniavimą ir rezultatų siekį, o ne į kitamanių persekiojimą, nuogąstavimus dėl terorizmo arba tarptautinę politinę įtampą dėl krizės kaimyninėje Ukrainoje.

Žmonėms, nedaug žinantiems apie Rusiją, ceremonijos režisierius Konstantinas Ernstas pažadėjo parodyti „gana paprastas metaforas“ ir susilaikyti nuo neaiškių užuominų, tokių kaip slaugių ir sergančių vaikų pasirodymas per Londono vasaros olimpiados atidarymą, vaizdavęs Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą.

Pasak K.Ernsto, tas šou buvo vienas iš labiausiai „nesuvokiamų“ momentų per olimpiadų istoriją.

Dėl to daugumoje penktadienio pasirodymų bus pabrėžiama turtingos Rusijos klasikinės muzikos tradicijos. Olimpinį himną šįkart atliks fortepijono virtuozas Denisas Macujevas, o jį rusų kalba sugiedos visame pasaulyje garsus rusų sopranas Ana Netrebko.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Per pustrečios valandos truksiančią ceremoniją skambės daug klasikinės muzikos, kuria Rusija garsėja užsienyje, šoks ryškiausios baleto žvaigždės, sakė K.Ernstas.

Pasak K.Ernsto, atidarymo ir uždarymo ceremonijose bus užuominų apie 1980 metų Maskvos vasaros olimpiadą, kurioje, kai kurių ekspertų nuomone, žaidynių atidarymas tapo išties dideliu renginiu.

Šis šou bus orientuotas į televizijos žiūrovus, su vaizdo projekcijomis ant stadiono aikštės, todėl žiūrovai tribūnose negalės pasidžiaugti visu reginiu.

Paklaustas, ar V.Putinas galėtų nusileisti į šią ceremoniją iš oro, kaip padarė Džeimsą Bondą ir karalienę Elizabeth II (Elzbietą II) vaidinę aktoriai per Londono olimpiadą, K.Ernstas atsakė, jog „vargu, ar verta to tikėtis“.

Žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos paprastai būdavo kuklesnės negu vasaros olimpiadų. K.Ernstas sakė, kad organizatoriai siekė per daug neužtęsti šio renginio, nes dauguma žiūrovų tenori pamatyti savo šalies komandą ir jos pagrindinius varžovus.

Tačiau neatskleidžiama, kam bus patikėta uždegti žaidynių olimpinį deglą – po precedento neturinčios olimpinio fakelo kelionės į Šiaurės ašigalį, kosmosą, aukščiausio Europos kalno viršūnę ir kitas neįtikėtinas vietas.

„Tai visų didžiausia paslaptis“, – šypsodamasis pareiškė K.Ernstas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Olimpinis stadionas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Olimpinis stadionas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs