„Apple“ internetinė parduotuvė nusprendė ją nedelsiant pašalinti, tačiau buvo tokių, kuriems toks pokštas galimai gerokai patrumpino gyvenimą…
Išmanieji telefonai jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Tūkstančiai pačių įvairiausių programėlių mums padeda tvarkytis savo tvarkaraščius, užsisakinėti skrydžius, susirasti geriausią vietą gyventi ar pramogauti, reguliuoja mitybą, sportą, laisvalaikį ir romantinius santykius. O ar parsisiųstumėte programėlę, rodančią, kiek jums liko gyventi?
Tai tik filmo „Mirties apps’as“ scenarijaus santrauka, tačiau visai neseniai atsirado tokių, kurie iš tiesų ją išbandė. Ne prieš filmavimo kameras.
Mobiliųjų programėlių kūrėjas Ryanas Boylingas išgarsėjo po to, kai pamatęs juostos anonsą iš tiesų sukūrė galimybę bet kuriam stipresnių nervų internautui patampyti už ūsų likimą. Jo kūrinys – identiškai kaip ir filme atrodanti programėlė, tiesa, jos aprašyme nurodoma, jog ji – tik niekam pavojaus nekeliantis žaidimas. Tačiau „Apple“ nusprendė nežaisti ir pašalino ją iš parduotuvės nenurodydama jokios konkrečios priežasties. „Android“ vartotojai, kaip skelbia „Variety“, ją vis dar gali parsisiųsti.
Tiesa, tai nėra vienintelis tokio tipo žaidimas. Dar 1998 metais internete sukurtas „Mirties laikrodis“ (The Death Clock), kuris įvedus žmogaus duomenis (amžių, lytį, kūno masės indeksą bei dar kelis parametrus) neva paskaičiuodavo, kiek tau liko gyventi. Vėliau atsirado ir daugiau tokių puslapių, tačiau istorijų apie tai, jog laikrodis rodo bent kiek tiesos ir pranašystės išsipildo, taip niekad ir nepasirodė.
Na, o filmo „Mirties apps’as“ herojams jų žingeidumas baigėsi gerokai liūdniau. Siaubo kupina juosta pasakoja apie ligoninėje sesele dirbančią Kvin (aktorė Elizabeth Lail), sužinančią apie naujausią išradimą, dėl kurio pasaulis eina iš proto. Tai išmanioji programėlė, kurią parsisiuntus telefone įsijungia laikrodis, rodantis tikslų gyventi likusį laiką. Pasidavusi visuotinei madai, Kvin taip pat parsisiunčia programėlę ir pamato, kad jai liko gyventi nepilnos trys paros.
Filmo anonsas:
Akivaizdu, kad tai – pokštas: juk mirties momento iš anksto nustatyti neįmanoma, tiesa? Tačiau Kvin nerimas sustiprėja, iš vieno kolegos išgirdus šiurpoką istoriją apie jo merginą, paslaptingai žuvusią būtent tuomet, kai išseko parsisiųstos aplikacijos rodytas laikas. Netrukus ir pačios Kvin gyvenime ima dėtis nepaaiškinami ir bauginantys dalykai, o paieška internete siaubą dar labiau sustiprina: pasirodo, kad visiškai sveikų žmonių, paslaptingai žuvusių būtent tuomet, kai pranašavo programėlė, yra ne vienas ir ne keli.
Sekundėms nenumaldomai tiksint, Kvin privalo perprasti programėlės paslaptį ir sustabdyti negailestingą laikmatį, rodantį jos mirties akimirką.
Ar jai pavyks? Tai galėsime sužinoti jau nuo šio penktadienio, spalio 25 dienos, naujame įtempto siužeto siaubo filme „Mirties app‘sas“.