38 metų Harry, kurio oficialus titulas yra Sasekso kunigaikštis, dėl įtariamo neteisėto informacijos rinkimo padavė į teismą kelis Jungtinės Karalystės laikraščius, įskaitant „News Group Newspapers“ (NGN) – bulvarinių laikraščių „The Sun“ ir nebeegzistuojančio „News of the World“ leidėją.
NGN priklauso pasaulinei Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijai ir prašė Londono aukštesniojo teismo atmesti ieškinius, kuriuos Harry pateikė kartu su aktoriumi Hugh Grantu, motyvuodamas tuo, kad jie pateikti pavėluotai.
Tačiau teisėjas Timothy Fancourtas nurodė, kad Harry byla gali būti nagrinėjama teisme, padaręs išvadą, kad NGN prašymo dalis, susijusi su laiko apribojimais dėl įtariamo įsilaužimo į telefonus, patenkinta, tačiau leidėjui nepavyko išspręsti likusios dalies.
Gegužę Hugh Grantas sužinojo, kad jo ieškinys NGN bus nagrinėjamas teisme. Kiti garsūs ieškovai taip pat nori patraukti į teismą šią laikraščių grupę.
„Teismo procesas dėl kunigaikščio ir daugelio kitų ieškovų kaltinimų turėtų prasidėti 2024 metų sausį“, – rašė T.Fancourtas savo sprendimo 19 punktų santraukoje.
Teisėjas nusprendė, jog princas turi realiai pagrįstų argumentų teisme dėl teiginių, kad bulvarinis laikraštis neteisėtai gavo konfidencialios informacijos iš trečiųjų šalių, iš dalies pasitelkdamas privačius tyrėjus.
Karaliaus Charleso III (Karolio III) jaunesniojo sūnaus Harry santykiai su žiniasklaida yra komplikuoti, ypač nuo tada, kai jis su savo žmona amerikiete Meghan 2020 metų pradžioje paliko karališkąją šeimą.
Nuo to laiko jie abu bylinėjasi su britų laikraščių leidėjais, be kita ko, dėl privatumo ir autorių teisių pažeidimų bei šmeižto.
Praėjusį mėnesį princas apkaltino žiniasklaidos grupę „Mirror Group Newspapers“ (MGN) didelio masto įsilaužimu į telefonus ir tapo pirmuoju britų karališkuoju asmeniu per daugiau nei šimtmetį, stojusiu į liudytojų suolą.