Trileryje „Viešpatavimas“ vaidinęs Morganas Freemanas nesutiktų, kad jo smegenys būtų perkeltos į kompiuterį

Žmogaus sąmonė, virtusi kibernetiniu protu – fantastika ar ateities realybė? Ši neįtikėtina idėja įgyvendinama naujajame trileryje „Viešpatavimas“ (angl. „Transcendence“). Ji tampa paskutiniu šiaudu, kurio griebiasi mirštančio genialaus mokslininko artimieji. Gegužės 2 dieną Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame filme fanatišką dirbtinio intelekto mokslininką Vilą Kasterį įkūnijo Johnny Deppas. Filmo aktorių gretas papildė ir viena ryškiausių Holivudo legendų – Morganas Freemanas.
Morganas Freemanas
Morganas Freemanas / „ACME Film“ archyvo nuotr.

Duodamas interviu Variety.com jau pusę amžiaus kino industrijoje besidarbuojantis 76-erių M.Freemanas tikino, kad jam sąmonės perkėlimo į kompiuterį mintis svetima. „Manau, kad šio filmo istorija pamokanti. „Viešpatavimas“ sako žiūrovui, kad esame pakeliui tokių technologijų link, tačiau privalome elgtis labai atsargiai“, – sakė aktorius. 

Paklaustas, ar pats ryžtųsi savo smegenis prijungti prie kompiuterio, M.Freemanas tikino, kad tikrai ne. Jis kalbėjo, kad jo nesugundytų galimybė tokiu būdu tapti nemirtingam. „Aš tikiu gyvenimu ir mirtimi. Manau, kad tai vienintelis būdas žmonėms tęsti egzistavimą. Aparatai negyvena ir negali mėgautis kūnišku artumu“, – savo požiūrį dėstė aktorius.

Nors filme „Viešpatavimas“ pačiam žiūrovui paliekama spręsti, kuri pusė teisi, o kuri ne, M.Freemano herojus stengiasi akcentuoti šiandien neišmatuojamą technologijų grėsmę. „Kas bus, jei kitas evoliucijos žingsnelis bus nežmogiškos prigimties? Kas nutiks, jei dirbtinis intelektas taps visiškai savarankiškas? Ar tai raktas į mūsų nemirtingumą, ar greitas kelias į susinaikinimą?“ – atkakliai klausia jis. Anot aktoriaus, vien dėl to, kad turime pakankamai techninių galimybių, nereiškia, kad reikia išmėginti dalykus, kurių pasekmės gali būti pavojingos žmonijai.

Mokslinės fantastikos juosta „Viešpatavimas“ – tai garsaus ir ilgamečio Holivudo operatoriaus Wally Pfisterio režisūrinis debiutas. Būtent jis nusipelnė „Oskaro“ už geriausią kinematografiją 2010-ųjų Christopherio Nolano filme „Pradžia“ (angl. „Inception“). Beje, Ch.Nolanas tapo vienu iš „Viešpatavimo“ prodiuserių.

Koks likimas laukia mūsų pasaulio ir kokią grėsmę gali kelti nevaldomas dirbtinis intelektas – pamatykite Lietuvos kinuose jau nuo gegužės 2 dienos.

VIDEO: Filmo „Viešpatavimas“ anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų