Ona tapo vienu iš amerikiečių fotografo Jasono Lavengoodo modelių, o jos nuotrauka dalyvavo italų „Vogue“ organizuojamame konkurse „PhotoVogue“. Jame buvo ieškoma naujų talentų iš viso pasaulio.
„Manau, kad žmonės kitomis akimis pasižiūrėjo į lietuvišką tautinį kostiumą. Ši nuotrauka sukėlė ir kitų tautybių žmonių pasididžiavimą savo kultūra, savo tautiniais drabužiais“, – Žmonės.lt pasakojo populiarumo spėjusi sulaukti Ona.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tautinį kostiumą vilkinčios Onos Žekonis nuotrauka sulaukė italų „Vogue“ dėmesio
Su J.Lavengoodu ji susipažino socialiniame tinkle, kai šis pamatęs feisbuke įdėtas Onos nuotraukas pasiūlė jai išbandyti save originalioje fotosesijoje.
„Dažnai dalyvauju Amerikos lietuvių organizuojamuose renginiuose. Po jų feisbuke patalpindavau savo nuotraukas, dažnai tokias, kuriose aš su tautiniais drabužiais. Jasonas Lavengoodas susidomėjo lietuviška kultūra ir lietuviškų tautinių rūbų grožiu. Jis norėjo įamžinti kostiumo grožį. Vėliau pakvietė mane dalyvauti fotosesijoje“, – prisiminė Ona.
Tai ne pirmas kartas, kai Ona stojo prieš fotoobjektyvą, dar anksčiau jai yra tekę dirbti su keletu fotografų.
Indianoje gyvenanti Ona nepraleidžia nė vienos čia organizuojamos dainų ir šokių šventės, kuriose pati visuomet dalyvauja, tomis progomis apsivelka ir lietuvišką tautinį drabužį.
„Tautinį kostiumą nešiojo mano mama, močiutė, promočiutė. Esu nutolusi nuo kasdienio gyvenimo Lietuvoje, tačiau taip stengiuosi išlaikyti kontaktą su ten likusia šeima, giminėmis“, – sakė ji.
Abu Onos tėvai gimė ir užaugo Kaune. Kaune jie susituokė, čia gimė vyresnioji Onos sesuo. Tačiau prieš 25-erius metus sulaukusi geresnių karjeros galimybių šeima išvyko į JAV. Laikui bėgant Žekonių šeima priėmė JAV pilietybę ir taip prarado lietuvišką.
Dėl to šiandien Onai kiek apmaudu: tiek ji, tiek sesuo ir brolis tarpusavyje ir su tėvais kalbasi lietuviškai, visos jos Amerikoje lankė lietuvišką mokyklą, išmoko laisvai kalbėti ir rašyti, o Lietuvą iki šiol laiko savo tikraisiais namais.
„Nuo mažens buvome mokomos mylėti ir gerbti Lietuvą, jos kalbą, kultūrą. Amerikoje dalyvaujame įvairioje su Lietuva susijusioje veikloje, skelbiame šalies vardą aplink pasaulį tiek, kiek galime. Tiek mano, tiek brolio, sesers ir tėvų svajonė yra atgauti Lietuvos pilietybę, nes širdyje esame lietuviai. O mokėti lietuvių kalbą – labai svarbu. Tik taip galime palaikyti ryšį su lietuviais, dalintis tomis pačiomis vertybėmis“, – kalbėjo ji.
Ona stengiasi kasmet grįžti aplankyti čia likusių giminių. Paskutinį kartą mergina šalyje lankėsi šią vasarą, o grįžusi atgal į JAV kibo į studijas – Indianos universitete ji antrame kurse mokosi meno, fotografijos ir psichologijos.
„Mėgstu fotografuoti, keliauti, groju pianinu, gitara. Lietuviškas gyvenimas Amerikoje taip pat dovanoja džiaugsmo. Stengiuosi paprastuose dalykuose įžvelgti daugiau pozityvumo. Ir tikiu, kad tai, ką duodi kitiems, pačiai grįžta su kaupu“, – kalbėjo Ona.