Yoko Ono ir Seano Lennono ginklas prieš skalūnų dujų paiešką – ironiška daina

Skalūnų dujų paieškos aistras kelia ne tik Lietuvoje, bet ir už Atlanto. Prie šio proceso oponentų prisijungė būrys visame pasaulyje žinomų žmonių, įskaitant bitlo Johno Lennono našlę Yoko Ono ir sūnų Seaną Lennoną, likusius gyvus bitlus, dainininkus Lady Gagą ir Tomą Waitsą, aktorius Anne Hathaway, Liv Tyler ir Alecą Baldwiną.
Yoko Ono
Yoko Ono / „Scanpix“ nuotr.

S.Lennonas sukūrė provokuojančią dainą, kurioje tiesiai šviesiai prašo: „Please, don't frack my mother cause I ain't got no other“ (angl. „Prašau neplėšyti mano mamos, nes neturiu kitos“), o Y.Ono prideda: „Don't frack me“ (angl. „Neplėšykite manęs“). Dainos žodžius galima suprasti dviprasmiškai – mama gali būti ir „The Beatles“ nario našlė, ir Motina Gamta.

Be šių menininkų, linksmame ir truputį ironiškame vaizdo klipe pasirodo aktoriai Susan Sarrandon, A.Hathaway, L.Tyler ir A.Baldwinas, dainininkai Tomas Waitsas ir Lady Gaga.

VIDEO: Yoko Ono ir Seanas Lennonas prieš skalūnų dujų paieškas

Jie priklauso pernai rugpjūtį Y.Ono ir S.Lennono suburtai grupei „Artists Against Fracking“ („Menininkai prieš hidraulinį plėšymą“). Tinklalapyje nurodyta, kad šią iniciatyvą remia maždaug 200 dainininkų, aktorių, literatų ir kitų žinomų žmonių bei grupių, pavyzdžiui, dainininkai Stevenas Tyleris ir Beckas, aktoriai Gwyneth Paltrow, Hughas Jackmanas, Julianne Moore, Roberto De Niro, bitlai Paulas McCartney ir Ringo Starras, rašytojas Salmanas Rushdie, grupės „Beastie Boys“ ir „Scissor Sisters“.

Vaizo klipo garsenybės kreipiasi ne tik į interneto lankytojus ir visus JAV gyventojus, bet ir į Niujorko valstijos gubernatorių Andrew Cuomo, prašydamos neleisti skalūnų dujų paieškų taikant hidraulinio plėšymo metodą. Ši valstija ribojasi su Pensilvanija, kur ieškant dujų Marcellus skalūnų uolyne esą reikia vis naujų gręžinių. Niujorko valstijoje svarstoma, ar leisti tokias dujų paieškas.

Kaip teigiama klipe, dujų kompanijos pasiūlė valstijoje išgręžti 50-100 tūkst. gręžinių, nors esą nėra patvirtinta, kad hidraulinis plėšymas yra saugus. Jo metu, naudojant didžiulį spaudimą, giliai į Žemę įterpiama toksiškų chemikalų, kad jie išlaisvintų dujas ir naftą. Šis procesas klipe paaiškinamas paprastai piešinukais. Ilgainiui iš 60 proc. gręžinių esą įvyksta dujų nutekėjimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai