Estijos prezidento vizitas
Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (dešinėje) |
Renginys prasidėjo Estijos prezidento Toomo Hendriko Ilveso vizitu. Jis festivalyje pristatė Talino muzikos savaitės kuruojamus savo šalies atlikėjus. Politikas neapsiribojo formaliomis procedūromis ir festivalio zonoje praleido visą vakarą. Estija pastaruoju metu deda dideles pastangas ne vien įtvirtinti savo autoritetą kompiuterinių technologijų srityje, tačiau ir populiarinti kultūrinius šalies pasiekimus.
Vienas svarbiausių muzikinių renginių Baltijos šalyse – Talino muzikos savaitė, entuziastingai palaikoma ir Estijos prezidento, yra viena iš šio tikslo įgyvendinimo priemonių.
Penktadienio vakarą ant pagrindinės festivalio „Tele2“ scenos lipo ir viena iš jaunųjų šiaurinių kaimynų talentų – su „Björk“ dažnai lyginama nepaprasto balso savininkė atlikėja „Iiris“.
Svarbiausi vakaro pasirodymai
Jaunų, tačiau sparčiai karjeros laiptais lipančių britų rokerių „Palma Violets“ koncertas pradėjo reikšmingiausių penktadienio koncertų sąrašą. Festivalio organizatoriai jau seniai garsėja savo polinkiu kviesti koncertuoti britiško roko pažibas – čia jau yra groję Pete‘as Dohertis, „The Vaccines“ ar „Manic Street Preachers“. Šiųmetinė „Palma Violets“ būtent ir atstovauja šių kolektyvų mokyklai ir mina jų pėdomis. Patraukliausi grupės skambesio aspektai – harmoningai derinami dviejų vokalistų balsai ir gana paprastoms kolektyvo melodijoms turtingumo pridedantys klavišiniai. Grupė sugrojo praktiškai visą savo debiutinio albumo „180“ grojaraštį, tame tarpe ir didžiausią savo hitą „Best of Friends“, pernai prestižinio britų žurnalo „NME“ išrinktą metų kūriniu.
Vėliau pagrindinės scenos erdvę užėmė „Crystal Castles“ – devyniasdešimtųjų „Nintento“ žaidimų ir agresyvios elektronikos įkvėptas kanadiečių duetas. Nepaisant kritikų išliaupsintų grupės studijinių įrašų, kolektyvo gyvas pasirodymas nebuvo itin kokybiškas – vietoj gana subtilių savo sąskambių, grupė pasirinko labiau šokių aikštelėms tinkamą grojaraštį, kurį išpildyti dueto vokalistei ne itin sekėsi: jos balsas dažnai paskęsdavo minioje ir buvo užgožtas itin stiprios grupės instrumentinės pusės.
Dovaido Pabiržio nuotr./Muzikos festivalio „Positivus“ akimirka |
Legendinės latvių disko grupės „Zodiaks“ koncertas labiausiai buvo aktualus vyresnės kartos klausytojams, užaugusiems su instrumentinėmis kolektyvo kompozicijomis, panašiomis į kultinį to meto vokiečių ansamblį „Kraftwerk“. Visgi, modernesnių vėjų nešami šiuolaikiniai muzikos mylėtojai galėjo pasigesti polėkio ir gyvybės.
Neabejotinai svarbiausias ir pribloškiantis vakaro epizodas – Londono indie-folk grupės „Noah and the Whale“ koncertas, užėmęs pagrindinę sceną geriausiu laiku. Itin melodingas, smuiko vedamas grupės skambesys užkariavo gausiai susirinkusių klausytojų simpatijas. Kolektyvas keliavo per savo keturių albumų diskografijos hitus ir mažiau žymias naujojo įrašo melodijas. Savo koncertą grupė pabaigė šiuo metu pasaulyje dominuojančios šokių muzikos grupės „Daft Punk“ koveriu ir žymiausiu savo kūriniu „5 Years Time”. Bisui „Noah and the Whale“ pasiliko didingą savo antrojo albumo įžangą „The First Days of the Spring“.
Dovaido Pabiržio nuotr./Muzikos festivalio „Positivus“ akimirka |
Kaip visada, vakarėlis iki paryčių tęsėsi su baltiška draugyste kempinge arba šokių muzikos ritmais festivalio zonoje. Šiomis oro sąlygomis, kiek nepasiteisinęs buvo organizatorių sprendimas perkelti „Red Bull“ sceną į pajūrį, kurio siauras smėlio ruožas ir ūžaujantys vėjai nesugebėjo sutalpinti ir užtikrinti techninių sąlygų visiems norintiems.
„Positivus“ festivalis šiemet tęsiasi tris dienas.
Šeštadienį Salacgryvoje koncertuos „Imagine Dragons“, John Grant, „C2C”, „Charli XCX“, „Willy Moon“ ir bene svarbiausia renginio grupė – islandų post-roko kolektyvas „Sigur Ros“.
Dovaido Pabiržio nuotr./Muzikos festivalio „Positivus“ akimirka |