„Dirbdamas keliuose darbuose, randu laiko aktyviai sportuoti ir užsiimti kultūrizmu. Kelerius metus dalyvauju tarptautinėse kultūrizmo varžybose atstovaudamas senjorų grupei 60+ m., Vilniaus taurės (2020, 2021 m.) ir Baltijos šalių (2020 m.) čempionato varžybose užėmiau pirmą vietą bei atvirame Lietuvos čempionate 2021 m. antrą vietą.“
Visas Danutės gyvenimas susijęs su treniruotėmis ir fiziniu krūviu. Ji – ilgametė KTU Kūno kultūros katedros dėstytoja. Danutė aktyviai dalyvauja Kauno senjorų gimnastikos klube, įvairiuose sportiniuose renginiuose, o įspūdingiausias renginys, kuriame teko dalyvauti, Pietų Korėjos senjorų ir netradicinių sporto šakų olimpiada.
„Jaunystėje aktyviai sportavau. Esu Kauno ir Lietuvos bėgimų prizininkė bei laimėtoja. Be judėjimo negaliu gyventi. Jau daugiau kaip 30 metų vaikštau. Dalyvavau virtualiuose walk15 organizuojamuose ėjimo iššūkiuose ir varžybose. Iš dalyvautų penkių ėjimo iššūkių, visus laimėjau dideliu skirtumu. Varžybose irgi būdavau pirma, tačiau buvo nominuojami seniausi ir jauniausi dalyviai. Kiekvieną rytą mankštinuosi, savo malonumui nueinu daugiau kaip 20 km. Iššūkių metu nueidavo per dieną mažiausiai 40 km. Mano vienos dienos ėjimo rekordas – 70 km.
Taip pat esu išrinkta IKI ėjimo ambasadore bei įvertinta kaip ėjimo įkvėpėja. Labai norėjau sudalyvauti ekstremaliuose žygiuose, todėl šiemet, rugpjūčio 28 d. leidausi į Camino Lituano kelionę per Lietuvą. Ėjau viena, nes savo žingsniui neradau kompanionų. Žygį per Lietuvą, nuo Žagarės iki Lazdijų, daugiau kaip 500 km įveikiau per 11 dienų. Studijuoju TAU: LSU ir VDU (anglų kalbą). Propaguoju sveiką gyvenimo būdą. Sveikai maitinuosi, pirmadieniais darau iškrovos dienas, puikiai jaučiuosi. Su vyru šią vasarą aplankėme beveik visus Lietuvos kampelius. Labai graži Lietuva.“
Ši moteris labai įkvepia savo veiklumu, energingumu ir pozityvumu! Būdama 80-ies, luoša (netekusi kairės plaštakos prieš maždaug 40 metų), ji gyvena labai aktyviai – lankosi sporto salėje, naudojasi įvairiais treniruokliais, nuvažiuoja po 10 km dviračiu, keliauja (pvz. savo 80 proga lankėsi Graikijoje), grybauja, augina daržoves ir dalinasi savo derliumi su artimaisiais. Anksčiau dar ir megzdavo (pvz. vilnones kojines). Ji tikras įkvėpimas!
Labai mėgstu grybauti, uogauti maitintis kuo natūralesniu savo užaugintu maistu.
„Jeigu mūsų močiutė ne sveikuolė, nežinau, kaip kitaip ją pavadinti. Ji moko visus požiūrio į gyvenimą, kad nereikia skaičiuoti dienų, reikia jas gyventi: „Kasdien bėgame, skubame, pykstame, kad nespėjame, nespėjam padaryti darbų, nuvalyti dulkių, pavalgyti, kažkur nuvykti, bet vakare tai yra tik viena mūsų gyvenimo diena, ir mes patys iš tų dienų kuriame savo gyvenimą. Dabar mano vakaras yra kiekviena diena ir tik galvoju, kaip leidau jaunystę, kokius žmones sutikau, ko išmokau. Kurk savo gyvenimą dabar“, – vienas iš močiutės patarimų.
Močiutė yra pavyzdys, kaip žmogus su savo negaliomis, ligomis, garbiu amžiumi niekada nedejuoja, o aplinkiniams skleidžia tik pozityvumą.
Mano mama, Stefanijos dukra Regina, deda visas pastangas, kad močiutės mityba būtų sveika ir subalansuota, kad kasdien gautų reikiamą normą vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų, bet mėgstamiausias močiutės patiekalas – cepelinai su varške ir spirgučiais, taigi, visur reikalingas balansas.
Kasdien ji turi savo dienotvarkę ir, nors neišeina iš namų, nes sunkiai vaikšto bei labai silpnai mato, niekada negirdėjau, kad jai nuobodu. Turi grafiką, kada klauso radijo, kada klauso televizoriaus, o vakarais dukra skaito jai socialinių tinklų naujienas, nes juk reikia viską žinoti.
Taigi, nesvarbu kokio amžiaus – žvelkite į gyvenimą su pozityvumu, o sveika gyvensena pirmiausiai prasideda mūsų protuose. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes kursime savo gyvenimus. Ne visada reikia kažko siekti – kartais reikia tiesiog gyventi savo gyvenimą!“
„Esu Jūratė-Stasė iš Kauno man 75-eri ir drąsiai vadinu save senjore sveikuole!
Kiekvieną rytą pradedu nuo stovėjimo ant galvos, jogos pratimų, šalto dušo. O tuomet, atlikusi visas grožio procedūras, pasibalnoju savo žirgą – dviratuką – ir lekiu gyventi įvykių kupino gyvenimo. Jis man atrodo nuostabus, juk yra tiek veiklos – senjoras tu ar ne – gyvenk ir džiaukis, o svarbiausia – rūpinkis savo sveikata.
Esu tremtinė ir juokauju: gal dėl to taip mėgstu keliones, nes keliauti pradėjau nuo 3-ejų metų. Teko išbraidyti Sibiro sniegynus, kurie užgrūdino kūną, sielą ir išmokė branginti gyvenimą.
Didžiausias mano gyvenimo turtas ir nuopelnas – nuostabūs vaikai Žilvinas ir Dovilė. Prieš 25 metus, kai jie užaugo ir išskrido iš lizdo, pradėjau eiti sveikatingumo keliu.
Ir mano pasiekimai labai neprasti: nevartoju nei vienos tabletės, kūnas lankstus ir stiprus, o noras gyventi, keliauti, bendrauti – begalinis.
Per 2020 m. dviračiu nuvažiavau 1600 km! O per pirmąjį karantiną padarydavau po 200 pritūpimų!
Daugiau negu 20 metų lankau JOANOS klubą, nuolat dalyvauju Žygeivių klubo kelionėse (einame po 20 km), Sveikuolių ir Ruonių šventėse, žiemą maudausi lediniame Nemuno vandenyje, dalyvauju ilgaamžiškumo paskaitose ir Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto sveikatingumo programose. Sausio 13-ąją bėgu Gyvybės ir mirties keliu Vilniuje ir žygiuoju renginyje Walk 15 (15 tūkstančių žingsnių).
Linkiu visiems ir kiekvienam atrasti laimę judėti ir rūpintis savo sveikata! Nejudant kūnas rūdija!“,,Esu Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė, jau 20 metų vadovauju šiai organizacijai. Mano profesija – medikė, man labai svarbu kiekvieno sveikata. Teikdama projektus, Panevėžio rajono savivaldybės sveikatos rėmimo programoje, gauname finansavimą sveikatinimo stovykloms. Šį projektą vykdau jau daug metų. Skatinu neįgaliuosius pažinti sveiką gyvenseną, teisingą mitybą ir aktyvumą mankštinantis.
Neįgalieji mankštinasi baseine, atlikdami įvairius pratimus, išmoksta plaukti. Dalyvaujame LTV televizijos laidose ,,Klauskite daktaro“, kad neįgalieji pažintų sveiką gyvenseną, savo sveikatą. Šie projektai neįgaliesiems suteikia naudą, toliau vesti sveiką gyvenimo būdą. Kiekvienas žmogus turi būti aktyvus, rūpintis savimi. Nuo to priklauso jų pačių sveikata.“
Buvo Sovietų sąjungos Lietuvos čempionas. 15 metų amžiaus už aukštus sportinius pasiekimus buvo suteiktas garbingas sporto meistro vardas, o tai – jauniausias sporto meistras Lietuvoje! Už nuopelnus Lietuvos sportui ir prasmingą indėlį, plėtojant stalo tenisą jaunimo tarpe, apdovanotas Valstybės – Vyriausybės. Išrado lietuvišką sportinį žaidimą „Hel-pongas“.
Parašė 2 knygas bei spaudai pateikė virš 300 straipsnių. Jo auklėtiniai yra tapę Lietuvos čempionais bei dalyvavo Pasaulio ir Europos čempionatuose. Dar nepaskelbus Lietuvos nepriklausomybės, garsus stalo teniso entuziastas Helmutas Lisinas sovietmečiu tarybinę mokyklą pervadino klubu. Prieš 35 metus jis įkūrė pirmąjį Lietuvoje klubą „Ping-Pong“!
„Pagal zodiako ženklą esu avinas, todėl jau nuo mažų dienų mėgstu vadovauti. Taip ir toliau per gyvenimą. Būdama studentė – studentų mokslinei draugijai, Dirbdama policijoje – Tarptautinės policijos asociacijos poskyrio pirmininkė, dabar FK „Sūduvos močiutės“ kapitonė, viena iš įkūrėjų. Dabar dar ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos Marijampolės filialo pirmininkė. Nebijau jokių iššūkių. Gyvenimas pilnas netikėtumų ir nuotykių. Dar vienas pomėgis – tai gėlių ir pačių keisčiausių augalų auginimas. O anksčiau, tai buvo gyvūnijos pasaulis. Vaikystėje augau tarp liūtų, tigriukų, auginome net baltos meškos vaikiuką, nes mama dirbo ZOO vyr. vet. gydytoja.“