Net ir panaudoti daiktai yra gražūs ir tinkami antriniam naudojimui. Iš senų drabužių, vaisių kauliukų, ledų pagaliukų, kartono, augalų likučių, senų pupelių ir plastikinių indelių kuria įvairias dekoracijas.
„Naudoju senus žurnalus, panaudotas įvairaus dydžio dėžes, plastikinius augalų vazonėlius, akmenis. Atnaujinu gražindamas plastikinius vazonėlius augalams sodinti, klijuodamas ant jų rinktus akmenis gamtoje. Man tai svarbu, nes myliu ir tausoju gamtą, noriu, kad ji būtų mažiau teršiama.“
„Labai mėgstu kūrybiškus darbus, o ypač smagu, kad galiu panaudoti jau nebereikalingus siūlus, dirbtinius kailius, senas sagas, nereikalingą popierių ir kitus senus daiktus – medžiagas, iš kurių galima pagaminti įvairius gyvūnėlius, žaisliukus. Jie pradžiugina mano artimuosius, draugus, mėgstu juos dovanoti vaikams.“
Pati stengiuosi gyventi ir vartoti tvariai. Daug dėmesio skiriu rūbų dėvėjimui – kiek panešiotų neišmetu, o suderinus pagaminu kitus, daug panaudoju skiautinių gamyboje. Taip pat ir ruošiant maistą – stengiuosi pirkti nedaug, kad neliktų nepanaudoto, o atliekas sunaudoju sode, kompostuoju.
Tvarumas – tai ne mada, o gebėjimas santykinai tęstis įvairiuose gyvenimo srityse. Su tvarumu aš tampu ne tik vartotoja, bet ir sąmoningai duodu atgal kažką, kas padeda tam ciklui suktis ratu.“„Man gražiausias metų laikas ruduo. Gal todėl, kad esu gimusi spalį, kai lapai nusidažo pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Esu gimusi, augusi kaime ir nuo vaikystės labai myliu gėles bei įvairius augalus. Galbūt šį pomėgį paveldėjau iš mamos, kuri daug įvairiausių gėlių darželyje augindavo. O iš savo tėtės paveldėjau atjautą, rūpestį, nuoširdumą ir meilę žmonėms.
Laikau save nenustygstančia, aktyvia senjore, nemėgstu veltui švaistyti laiko, stengiuosi kiekvieną gyvenimo akimirką įprasminti. Kadangi nuo vaikystės esu „gėlių mergaitė“, tad ir šiandien kuriu įvairiausias puokštes iš gėlių, rudeninių lapų ir kitų gamtos gėrybių.
Man svarbu būti visuomenės dalimi, kurioje galiu gyventi taupiai. Mėgstu turimus daiktus visada rūšiuoti ir panaudoti antrą kartą arba perdirbti į naujus gaminius. Skatinu ne tik šeimos narius gyventi tvariai, bet ir draugus, kaimynus.
Lankau Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centrą „Židinys“, kur mokomės gyventi tvariai ir perdirbti senus daiktus į naujus gaminius, kuriais galime pasipuošti namus. Gaminu įvairius rankdarbius iš panaudotų karoliukų, audinių, plastikinių butelių, kamštelių, nuotraukų rėmelių. Kuriu įvairius paveikslus iš gėlių – tai dar vienas neseniai atrastas mano hobis. Daiktų prikėlimas antram gyvenimui ne tik keičia mūsų pasaulį, bet ir visą planetą. Planeta tampa tvaresnė dabar ir liks tokia ateities kartoms.“