prieš 1d.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – išrinkite 2024 metų „Bendruomeniškiausią įmonę“ (didelių įmonių kategorija)

AB „Ignitis grupė“
1 AB „Ignitis grupė“

Už projektus, prisidedančius prie visuomenės gerovės Lietuvoje ir už jos ribų

Pagrindinis „Ignitis grupės“ siekis yra sukurti 100 proc. žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms.

Glaudus santykių su bendruomenėmis, kurių artimoje aplinkoje įmonė veikia, ir nevyriausybinėmis organizacijomis palaikymas – vienas pagrindinių darnios ir atsakingos įmonės veiklos principų, nustatytų Grupės Etikos kodekse, Darnumo politikoje, Grupės paramos ir humanitarinės pagalbos politikoje. Įmonė veikia nuosekliai ir skaidriai, prisiimdama atsakomybę už savo veiklą ir bendradarbiaudama su įvairiomis organizacijomis.

2024 metų birželio mėnesį, minėdama Vėjo dieną, tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parkų apylinkėse gyvenančias vietos bendruomenes subūrė į pirmąjį „Šviesios kaimynystės“ sąskrydį. Į Mažeikių rajone vykusį sąskrydį susirinko gausybė bendruomenių, mokyklų, kitų organizacijų atstovai.

2024 metų rugsėjo mėnesį inicijavo konferenciją „Baltijos jūros ekologinė ateitis“, kuri vyko tradicinio festivalio „Sveika, Neringa“ metu, subūrė ekspertus, aplinkosaugininkus ir sprendimų priėmėjus, kurie dalindamiesi gerosiomis praktikomis, ieškojo sprendimų, kaip rasti pusiausvyrą tarp verslo ir gamtos išsaugojimo principų.

Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria didelę finansinę paramą Lietuvos jaunimui. Abiturientams suteikiama galimybė dalyvauti nemokamose nuotolinėse fizikos bei matematikos pamokose. Taip pat planuojama skirti paramą lietuviams, kurie užsienio universitetuose įgytų mūsų šaliai svarbias kompetencijas.

„Ignitis gamyba“ taip pat žengė reikšmingą žingsnį – perduoda Vilniaus 3-iosios termofikacinės elektrinės (TE-3) įrangą, kuri padės atkurti sugriautą Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

UAB „IKI Lietuva“
2 UAB „IKI Lietuva“

Už įvairiapusišką pagalbą bendruomenėms, įvairioms organizacijoms ir sveikos gyvensenos skatinimą

IKI aukoja produktus, teikia finansinę paramą bei bendradarbiauja su skirtingomis organizacijoms visoje Lietuvoje. Pagrindinės iniciatyvos, kurias norime pristatyti:

1) Klientų valdybos įsteigimas – tai 10 atrinktų IKI klientų, kurie reguliariai susitinka su IKI atstovais, teikia atsiliepimus, įžvalgas ir rekomendacijas apie IKI produktus bei paslaugas. Jau įgyvendinome ne vieną klientų valdybos pasiūlymą, pvz., praplėtėme veganiškų produktų asortimentą.

2) Galimybė ne pelno siekiančioms organizacijoms nemokamai reklamuotis IKI parduotuvėse – IKI turi daugiau nei 700 ekranų 240 IKI parduotuvių. 2024 metais 6 nevyriausybinės organizacijos nemokamai pasinaudojo šiuo reklamos kanalu, kad informuotų visuomenę apie savo projektus. Iš viso mūsų partnerių žinutės pirkėjams buvo parodytos daugiau nei 10 milijonų kartų!

3) Parama bendruomenėms – įvairiais produktais 2024 m. parėmėme daugiau nei 10 bendruomenių iniciatyvų, pvz., Palangos kultūros centro organizuotas vaikų teatrų festivalis, 8-asis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, Domeikavos kultūros centro šventė; Lietuvos vaikų namų ir globos centrų organizuojamą festivalį „Būkime kartu”.

4) Aukojami maisto produktai – IKI buvo pirmas iš didžiųjų prekybos tinklų, tapusių „Maisto banko“ rėmėju ir iki šiol esame vienas iš pagrindinių rėmėjų. 2024 m. taip pat pradėjome aukoti maistą ir šeimynoms, globojančioms vaikus.

5) „IKI Velomaratonas“ – šia iniciatyva siekiama puoselėti gyvybingą dviračių kultūrą Lietuvoje. 2024 m. vyko jau 15-asis renginys, pritraukęs daugiau nei 10 000 dalyvių.

6) „IKI Ėjimo varžybos“ – tai jau devintus metus organizuojamas didžiausias nemokamas sveikatingumo renginys Lietuvoje, suburiantis 35 000 šalies gyventojų.

AB „Lietuvos draudimas“
3 AB „Lietuvos draudimas“

Už ilgametes iniciatyvas, prisidedančias prie jaunosios kartos ir visuomenės sveikatos ir saugumo skatinimo

Didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Baltijos šalyse „Lietuvos draudimas“ kasmet vykdo ne vieną socialinę iniciatyvą, kurių ištakos atliepia bendruomenių poreikius ir interesus.

Įmonė jau 25-erius metus vykdo vieną iš seniausių socialinių iniciatyvų šalyje „Apsaugok mane“, kurios metu visą rugsėjo mėnesį visi Lietuvos moksleiviai yra nemokamai apdraudžiami nuo nelaimingų atsitikimų keliuose ir gatvėse (šiemet 358 tūkst. moksleivių). Minint akcijos 25-tą jubiliejų, šiemet buvo išleista knyga pradinių klasių moksleiviams „Saugus kelyje“. Daugiau nei 1000 knygos egzempliorių „Lietuvos draudimas“ padovanojo Lietuvos savivaldybių bibliotekoms ir mokykloms, kuriose vyksta pradinis ugdymas. Akcijos metu taip pat buvo įgyvendintos įvairios komunikacijos priemonės, viešinant vaikų saugumo kelyje temą.

Šią vasarą „Lietuvos draudimas“ vykdė jau tradicine tapusią akciją „Pirmoji pagalba“, kurios metu 1000-iui Lietuvos gyventojų įvairiuose šalies miestuose buvo suteiktos nemokamos paskaitos apie pirmąją pagalbą. Rugsėjo mėnesį įmonė taip pat buvo aktyviai įsitraukusi į „Pirmosios pagalbos festivalio“ organizavimą, kurį jau antrus metus rengė Lietuvos Raudonasis Kryžius, siekiant atkreipti dėmesį į pirmosios pagalbos žinių ir įgūdžių svarbą visuomenėje.

Įmonėje yra skatinama įsitraukti į savanorystės veiklas ištisus metus, nuolat siūlomos įvairios galimybės savanoriauti. Turime iškeltą metinį savanorystės tikslą – tam tikrą savanorystei skirtų valandų skaičių, kurio siekia visi darbuotojai. Vasarą vyko vidinis įmonės savanorystės festivalis „Aš noriu padėti“, kurio metu darbuotojai galėjo savanoriauti ir prisidėti prie geranoriškos veiklos įvairiose organizacijose („Caritas“, „Maltiečiai“, „Lesė“, „Raudonasis kryžius“).

UAB „Lidl Lietuva“
4 UAB „Lidl Lietuva“

Už jau tradicija tapusius projektus, teikiančius paramą bendruomenėms, organizacijoms ir įvairioms iniciatyvoms

„Lidl Lietuva“ įmonės socialinės atsakomybės (ĮSA) veiklos pagrindas – ilgalaikiai įsipareigojimai ir tvarios partnerystės, padedančios rasti sprendimus šiandienos problemoms. 2024 m. „Lidl Lietuva“ sėkmingai tesėjo savo tvarumo strategijos įsipareigojimus:

• Per pirmuosius tris metų ketvirčius vaikų dienos centrais besirūpinančioms organizacijoms („Gelbėkit vaikus“, „Caritas“ ir Maltos ordino pagalbos tarnybai) įmonė kartu su pirkėjais paaukojo finansinės paramos, nešiojamų kompiuterių, kuprinių bei įvairių kanceliarinių priemonių.

• „Maisto bankas“ akcijų metu 2024 m. „Lidl“ parduotuvėse buvo surinkta ir paaukota maisto produktų, o prekybos centras, savo ruožtu, iki spalio mėn. dar paaukojo maisto produktų. Taip pat įmonė skyrė reguliarią paramą paaukotų produktų surinkimo, paskirstymo ir kt. kaštams padengti.

• Gruodžio 6–7 dienomis visose „Lidl“ parduotuvėse vyko atskira, tik šio tinklo akcija, kurioje buvo renkama parama „Maisto bankui“. Klientai buvo kviečiami aukoti maisto ir kitas reikalingas prekes, o įmonė užtikrino, kad klientų paaukotas maistas iki Kalėdų būtų išvežiotas tiems, kam jo reikia specialiu autobusiuku, kurį „Lidl Lietuva“ padovanos „Maisto bankui“.

• Per 2024 m. projektas „Duok ruoniukui penkis“ padėjo surinkti paramos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui. Per daugiau nei dvejus projekto metus kartu su pirkėjais įmonės surinktos lėšos padėjo išgelbėti 72 ruoniukus.

• Vykdant įsipareigojimą mažinti pridėtinio cukraus ir druskos kiekius ir pirkėjams siūlyti tvaresnį asortimentą, dešimtyje produktų per 2024 m. „Lidl“ privačių prekių ženklų produktams gaminti buvo sunaudota 309 kg mažiau pridėtinio cukraus bei 220 kg pridėtinės druskos.

• Prekybos tinklas sėkmingai vykdė ir kitus įsipareigojimus: tęsė ilgametę paramą Lietuvos moksleivių krepšinio lygai ir vaikų globos namams „Valsta“.

UAB „HOSTINGER operations“
5 UAB „HOSTINGER operations“

Už iniciatyvas, prisidedančias prie Lietuvos ir kitų šalių saugumo skatinimo

Visuomenėje tvyrojo daug panikos, karo baimės ir klausimų „kaip bus ateityje“. Įmonė nenorėjo užsiimti tuščiu kolegų raminimu. Įmonė paklausė savęs, ką mūsų žmonės geba, kuo iš tikrųjų domisi ir suprato, kad mums reikia ne tik tradicinės klausimų-atsakymų sesijos, o to, kas stiprintų darbuotojų moralę ir keltų pasididžiavimo jausmą. Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo konstruoti FVP (liet. pirmojo asmens vaizdo) dronus, kurie keliauja į frontą Ukrainoje.

Gruodžio mėnesį suorganizavo Ukrainos visuomenininko Jurijaus Mukino vizitą į įmonę. Jis pristatė naujausią galimybę prisidėti kiekvienam, savo rankomis konstruojant bei siunčiant FPV dronus į karo zoną. Kartu su „Hostinger“ komanda pasiūlė savo pagalbą. Gavusi reikiamas detales, įmonė surengė pirmas dirbtuves, kurias vedė iš Kijevo atvykusi instruktorė. Jų metu įmonė apmokė pirmuosius 10 kolegų. Apie iniciatyvą pasakojo šalies žiniasklaidai, gavo daugybę užklausų iš pavienių asmenų ir šalyje veikiančių įmonių.

Vėliau surengė dar 10 dronų konstravimo dirbtuvių savo darbuotojams. Organizacijoje dronus jau geba konstruoti apie 90 kolegų. Į Ukrainą išsiuntė virš 100 FPV dronų. Didelio susidomėjimo sulaukė ir iš savo kolegų artimųjų, tad įtraukė ir juos. Siekiant paskatinti dalyvių susidomėjimą, organizavo papildomus dronų skraidinimo mokymus su profesionaliais pilotais.

Iniciatyva artima įmonės technologiniam DNR, į ją įsitraukė darbuotojų grupės, kurias įprastai sunku sudominti. Didelė dalis norinčių konstruoti dronus dirba įmonės techninėje produkto komandoje. Kad projektas vyktų, reikia ir didelio kitų komandų įsitraukimo: pirkimų, vidinės komunikacijos ar biuro administracijos. Iniciatyva padeda aiškiai ir organiškai komunikuoti įmonės vertybes: Būk smalsus ir mokykis (Learn and Be Curiuos), Linkęs veikti (Bias Toward Action). Iniciatyva mažina beviltiškumo jausmą ir užkrečia rūpintis mūsų šalies saugumu, skatina atsakomybės už savo tėvynę jausmą.

LRT publikacija ir reportažas: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2199181/ateityje-uztruks-vos-kelias-valandas-savanoriai-kaune-imasi-konstruoti-dronus-ukrainos-kariams

Komunikacija Linkedin:  https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7172909471202033664

UAB „SDG“
6 UAB „SDG“

Už solidarumo jausmo su kitais skatinimą, sveikatingumo iniciatyvas ir jaunimo edukacijas

2024-ieji SDG įmonei yra reikšmingų pokyčių ir svarbių iniciatyvų metais. SDG 2024 m. tapo „Mes Darom“ akcijos generaliniu rėmėju ir suvienijo bendruomenes, papuošdama Lietuvą saulėgrąžų žiedais, Zarasų miestui dovanojo unikalų 11 stotelių sveikatingumo taką, skatinantį žmogaus harmoniją su gamta, SDG darbuotojai pasodino 5000 buko sodinukų, dalyvavo tvarkant Baltijos jūros pakrantę kartu su kitais „Darom prie jūros“ savanoriais.

SDG didžiausias prioritetas yra jaunoji karta – vasarą Kaune kartu su Klaipėdos jaunimo teatru bei VšĮ „Saugi pradžia“ organizuotos dienos stovyklos vaikams, paremta Kintų mokykla, remiamas „Lietuvos Junior achievement“ jaunimo verslumo projektas. „Apsaugokime mūsų ateitį“ suteikė visiems Lietuvos kaimo mokyklų pirmokams šviesą atspindinčias liemenes, o „Kalėdinės vaikų svajonės“ vėl išpildė 680 vaikų svajones.

Sveika gyvensena svarbi SDG – jau 13 metų įmonė yra viena iš Kauno maratono rėmėjų, ir 2024 m. SDG komanda nubėgo daugiausiai kilometrų.

SDG dirba socialiai aktyvūs darbuotojai, noriai savanoriaujantys, dalyvaujantys organizuojamose veiklose: SDG darbuotojų kalendorius, Olimpinė spalvų savaitė ir viena reikalingiausių savanorystės formų – kraujo donorystė.

Visos šios įtraukiančios veiklos sustiprina SDG darbuotojų pasitikėjimą organizacija, ugdo sąmoningumą ir bendruomeniškumą, o svarbiausia – skatina tvarumo ir vienybės kultūrą.

UAB „Oxylabs“
7 UAB „Oxylabs“

Už projektus, prisidedančius prie visuomenės saugumo ir skaidrumo didinimo, ir paramą šaliai svarbioms iniciatyvoms

„Oxylabs“ 2024 m. bendradarbiavo su Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba ir neatlygintinai tobulino 2021 metais „Oxylabs“ pro bono sukurtą dirbtiniu intelektu paremtą įrankį, kuris Lietuvos interneto erdvėje ieško galimai žalingo turinio, susijusio su vaikų seksualiniu išnaudojimu ar pornografija. Per savo pro bono iniciatyvą „Project 4β“ taip pat tęsė paramą, suteikdama tarpinių serverių infrastruktūrą Aplinkos apsaugos departamentui, kuriam sukūrė dedikuotą sprendimą „Ads Site Web Crawler“, skirtą pagreitinti ir automatizuoti galimai nelegalių skelbimų paiešką internete ir pagerinti sąlygas aplinkosaugininkams operatyviai ir kokybiškai vykdyti savo funkciją – aplinkos apsaugos kontrolę.

2024 m. „Oxylabs“ per „Project 4β“ toliau skyrė paramą akademinei bendruomenei, mokslininkams ir ne pelno siekiančioms organizacijoms, nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms viešojo gėrio labui. „Oxylabs“ bendradarbiauja su Debunk.org, Pilietinio atsparumo iniciatyva (Civic Resilience Initiative), kurie vykdo nuolatinį dezinformacijos stebėjimą Baltijos šalių medijų erdvėje.

Taip pat užmezgė partnerystę su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, kuris kartu su didžiosiomis technologijų įmonėmis kuria inovatyvų įrankį „Seimo detektorius“, leidžiantį stebėti ir analizuoti Seimo narių balsavimus, lyginti politikų ir frakcijų nuveiktus darbus.

2024 m. rėmė įvairias iniciatyvas, tokias kaip „4 procentai“, „Women Go Tech“, „Save the Baltic sea“, su kitomis „Unicorn Lithuania“ įmonėmis sodino Unicorns mišką. Prisidėjo prie Skaitmeninio raštingumo egzamino, skyrė paramą DevOps Days konferencijai, rėmė Lietuvos įvairovės chartijos asociaciją.

Kalėdiniu laikotarpiu organizuoja „Jūs aukojate, mes padvigubiname“ (You donate, we double) akciją, kurios metu darbuotojai aukoja organizacijoms, besirūpinančioms vaikų ir pagyvenusių žmonių gerove, gamtos apsauga, Ukrainos gynėjais ir kitomis svarbiomis misijomis, o „Oxylabs“ šią sumą dvigubina.

VĮ Valstybinių miškų urėdija
8 VĮ Valstybinių miškų urėdija

Už atsakingo požiūrio į aplinką skatinimą ir gamtosaugos iniciatyvas

Valstybinių miškų urėdija (VMU) šviečia visuomenę, stengiasi didinti jos sąmoningumą, supažindina su miškininkų veiklomis ir miškininkystės profesija. Prie VMU organizuojamų iniciatyvų kasmet prisijungia vis daugiau gamtai neabejingų piliečių. Nuo 2023 metų vykdomas projektas „Pamokos miške“ šiuo metu apjungia jau 17 savivaldybių, 37 mokyklas ir 80 klasių moksleivių. Pavasarį, per „Paukščiai grįžta namo“ šventę, visoje Lietuvoje miškininkai kartu su gamtai neabejinga visuomene iškėlė 8000 inkilų. Balandžio mėnesį Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ dalyvavo rekordinis skaičius piliečių – net 15 000 žmonių, kurie visoje Lietuvoje pasodino 100 simbolinių miškų Dainų šventės šimtmečio proga. Rudenį visuomenė buvo kviečiama dalyvauti 30 nemokamų Miškininko dienos renginių, kurie suteikė galimybę susipažinti su miškuose slypinčiomis gamtos vertybėmis. Taip pat įgyvendintas bendras VMU ir „Trenkturo“ projektas – žygio Kuršių nerijoje metu daugiau nei 6000 žygeivių susipažino su miškininko profesija. Spalį jau antrą kartą surengta akcija „Medžiotojas ir medelis“, kurios metu miškininkai kartu su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos nariais repelentais aptepė ir apsaugojo apie 400 tūkst. medelių.

Šios veiklos ne tik stiprina piliečių ryšį su gamta, bet ir skatina atsakingą požiūrį į aplinką, prisidedant prie tvarios ir subalansuotos visuomenės kūrimo.

UAB „ACME Grupė“
9 UAB „ACME Grupė“

Už lietuvių tautinio identiteto puoselėjimą ir paramą švietimo projektams

2024 metais „ACME Grupė“ aktyviai prisidėjo prie bendruomenės gerovės ir švietimo skatinimo. Vienas svarbiausių metų akcentų – Kaune atidengta unikali skulptūra, skirta vienintelei pasaulyje lietuviškai raidei „ė“. Šis projektas tapo simboliniu indėliu į lietuviškos tapatybės puoselėjimą.

Didžiausias dėmesys ir investicijos buvo skiriamos švietimo bei edukacijos projektams. Bendradarbiaudami su iniciatyvomis „Renkuosi mokyti“ ir „Mokytojų palaikymo ratais“, prisidėjome prie kokybiško mokytojų rengimo bei jų profesinio augimo.

Taip pat įrengėme modernią laboratoriją moksleiviams kartu su „Kauno tvirtovės fortu“, skatindami jaunimo susidomėjimą mokslu ir technologijomis. Be to, rėmėme pažangų „Lituanica X“ projektą, stiprinantį Lietuvos švietimo ir inovacijų sektorius, tęsėme ir kitas iniciatyvas su savo ilgamečiais socialiniais partneriais.
Balsuoti

Ar dar turite litų?

2024.11.05
Balsavo: 98