2020.01.08

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai – išrinkite 2019 metų „Bendruomeniškiausią įmonę“ (didelių įmonių kategorija)

AB „Amber Grid“
1 AB „Amber Grid“

Už ilgalaikių ryšių su bendruomenėmis kūrimą ir bendruomenės socialinių ir aplinkosaugos poreikių tenkinimą

Projektas „Dialogo kultūra ir bendradarbiavimas“. 2018–2019 m. „Amber Grid“ pradėjo ir 2020 m. toliau tęsia ilgalaikį susitikimų su bendruomenėmis projektą savivaldybėse, kurių teritorijose bus tiesiamas magistralinis dujotiekis, sujungsiantis Lietuvą ir Lenkiją. 2019 m. įvyko 50 susitikimų.

Lietuvai įgyvendinant ES reikšmės dujotiekių jungties projektą GIPL, kuris per Lenkiją sujungs Lietuvą su Vakarų Europa, „Amber Grid“ šį sausį pradeda dujotiekio statybas. Iš viso per Lietuvą bus nutiesta 165 km dujotiekio nuo Širvintų rajono iki Lazdijų. Projekto darbai tiesiogiai bus aktualūs apie 1,5 tūkst. žemės savininkų Lietuvoje, o netiesiogiai projektas palies 9 savivaldybių gyventojus. Todėl „Amber Grid” 2018 m. ėmėsi įgyvendinti dujotiekio jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos projekto pristatymo vietos bendruomenėms projektą „Dialogo kultūra ir bendradarbiavimas“.

Siekiame teikti gyventojams informaciją apie jų kaimynystėje įgyvendinamo projekto svarbą, eigą ir progresą bei šviesti visuomenę, puoselėti atsakomybės, racionalios kūrybos ir dialogo kultūrą. Tai leidžia mums kurti ilgalaikius ryšius su bendruomenėmis, kurių aplinkoje vykdome veiklą. Susitikimams su vietos bendruomenėmis pasitelkiame visuomenei žinomus asmenis, kurie diskutuoja temomis, ugdančiomis žmonių smalsumą ir kritišką požiūrį į įvairius visuomeninius reiškinius.

Atliepiant visuomenės ir vietos bendruomenių socialinius bei aplinkosaugos poreikius, per 2019 metus „Amber Grid“ žmonės taip pat dalyvavo ne vienoje savanorystės akcijų.

Keletą kartų per metus „Amber Grid“ darbuotojai visą darbo dieną skiria savanorystei „Maisto banko“ sandėlyje Vilniuje. Kolegos per dieną išrūšiuoja 2-3 tonas maisto produktų, kurie per socialines organizacijas tą pačią dieną perduodami 800 paramos gavėjų. Vieną dieną darbuotojai skyrė laiką savanorystei Žirgų globos asociacijoje. Rūpinantis aplinka, 100 „Amber Grid“ darbuotojų kartu su savo šeimų nariais pavasarį dalyvavo savanoriškoje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“. Taip pat prisijungėme prie Švaros akcijos, kurios metu tvarkėme Trakų istorinį nacionalinį parką ir Kurtuvėnų regioninį parką.

Pristatydami savo veiklą ir supažindindami su dujininko specialybe, prisidėjome prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto Inžinerijos licėjuje kasmet organizuojamos karjeros dienos vyresniųjų klasių moksleiviams.

Skatiname kraujo donorystę. Šiemet pilietiškoje akcijoje „Kraujo donoro diena“ dalyvavo 50 „Amber Grid“ darbuotojų, kurie aukojo kraujo ir prisidėjo gelbstint sergančiųjų sveikatą ir gyvybę.

Darbuotojų vasaros šventės metu surengtame labdaros aukcione surinktas lėšas skyrėme labdaros ir paramos fondui „Rugutė“, remiančiam onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.

Dalyvavome „Rugutės“ fondo organizuojamoje Palankaus vėjo malūnėlių savanorystės akcijoje, kurios metu marginome vėjo malūnėlius. Mūsų darbuotojai prisijungė prie projekto „Vaikų svajonės“ ir išpildė sudėtingomis sąlygomis augančių vaikų didžiausius norus. Pasitinkant šv. Kalėdas, „Amber Grid“ darbuotojai tradiciškai pakvietė į svečius Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ jaunimą. Kūrybingi neįgalūs menininkai surengė rankdarbių parodą-mugę. Joje apsilankė ir prie paramos draugijai prisidėjo ne tik „Amber Grid“, bet ir kitos įmonės, įsikūrusios bendrame biurų pastate.

Balsų: 121 / 7%
Balsų: 121 / 7%
UAB „Booking.com Customer Service Center“ (Lithuania)
2 UAB „Booking.com Customer Service Center“ (Lithuania)

Už tvaraus turizmo politikos įgyvendinimą

Įmonė įgyvendina tvaraus turizmo politiką ir ypač skatina verslo partnerius prisijungti prie šios programos.

Taigi Booking.com kuria bendradarbystės tinklą, kuriame aktyviai dirbama kartu su įvairiais kelionių operatoriais, nepriklausomais tyrėjais, ne pelno siekiančiomis organizacijomis, institutais, socialinėmis įmonėmis bei vyriausybės institucijomis.

Šių tikslų yra siekiama per šiuos pagrindinius projektus:

„Booking Booster“. „Booking Booster“ programa remia tolygaus turizmo plėtrą, kviesdama tvaraus turizmo įmones-startuolius į 3 savaičių programą, kurios metu dalyviai gali dalyvauti įvairiuose mokymuose, susitikti su patyrusiais verslo atstovais, kurti ir pristatyti savo verslo planus bei laimėti iki 500 000 Eur dydžio dotacijas šiems projektams įgyvendinti.

„Cares Fund“. „Cares Fund“ fondas remia ne pelno siekiančius tvarių kelionių projektus, kuriuose pristatomi nauji ir netikėti sprendimai, kaip atnaujinti turizmo pramonę. „Booking Cares“ fondo remiami projektai, stiprina vietos bendruomenes, saugo ir skatina vietos kultūrą, padeda saugoti gamtos išteklius.

„Cares Volunteers“. Booking.com 16 000+ darbuotojų savanoriškai leidžia savo laiką ir žinias partneriaudami su vietinėmis organizacijomis įgyvendindami projektus, kurie padeda gerinti kelionių vietas visame pasaulyje.

Balsų: 33 / 2%
Balsų: 33 / 2%
UAB „Kauno autobusai“
3 UAB „Kauno autobusai“

Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją ir užimtumo skatinimą

Bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su „Arkos“ bendruomene, kuri vienija kompleksinę negalią turinčius žmones. Šie žmonės renkasi dienos užimtumo ir darbo centre, kad galėtų ugdyti savo socialinius, darbinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius ir būti reikalingi visuomenėje. Kauno „Arkos“ bendruomenė kreipėsi su prašymu daugiau dėmesio ir pagarbos skirti viešuoju transportu keliaujantiems neįgaliems asmenims, tuo tikslu bendrovė organizavo bendruomenės „Arka“ narių, jautriai vadinamų bičiuliais, susitikimus su autobusų vairuotojais ir pakvietėme bičiulius į vairuotojams rengiamus mokymus „Konfliktinių situacijų valdymas“. Bendruomenės pirmininkas vairuotojams aiškino, kaip atpažinti intelekto ir psichikos negalią turinčius keleivius, kuo išsiskiria jų elgsena, kaip jie reaguoja į kitų žmonių pastabas ar komentarus. Norėdami palengvinti kelionę bičiuliams, bendrovė jiems padovanojo elektroninių bilietų korteles, nuvykę į „Arkos“ dienos centrą bendrovės darbuotojai surengė edukacinę pamokėlę, kaip naudotis kortele. Tai – ilgalaikės organizacijų draugystės pradžia.

UAB „Kauno autobusai“ ypač atkreipia dėmesį į negalią turinčių žmonių kelionių viešuoju transportu metu kylančius iššūkius. Siekiant palengvinti kasdien miesto autobusais ir troleibusais keliaujančių nebylių ir kurčiųjų, silpnaregių, taip pat raidos sutrikimus turinčių keleivių integraciją, kartu ieškoma bendro sprendimo. Mūsų bendrovės specialistų dėka ir iniciatyva Kaune veikia akliesiems ir silpnaregiams skirta mobilioji programėlė „Transporto balsas“, realiu laiku teikianti garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą, kuri gerokai palengvina ir praplečia aklųjų ir silpnaregių galimybes keliauti viešuoju transportu bei padeda plėsti savo integracijos į visuomenę galimybes. Šiuo inovatyviu sprendimu dabar gali naudotis ne tik regėjimo negalią turintys žmonės, bet ir visi keleiviai. Išplėstos ir šios programėlės naudojimo ribos: UAB „Kauno autobusai“ mobiliąja programėle pasidalino su Šiaulių miesto keleivių vežimo bendrove. Ją greitu metu įsidiegs ir Vilniaus miestas. Domisi ir Klaipėda.

UAB „Kauno autobusai“ bendradarbiaudami su „Arka“ bei Aklųjų ir silpnaregių sąjunga sukūrė ir miesto transporte įdiegė lengvai šiems žmonėms pritaikytą bilietų kainų atvaizdavimo priemones. Atskiri lipdukai ant vairuotojo kabinos stiklo su specialiu grafiniu ir spalviniu dizainu  lengviau atpažįstami ir palengvina komunikaciją su vairuotojais žmogui įsigyjant bilietą.

Taip pat UAB „Kauno autobusai“ bendradarbiaudama su Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų administracija, Kauno apygardos probacijos tarnyba dalyvauja nuteistųjų socialinės integracijos programose.

Bendrovė siekdama mažinti emigracijos apimtis ir didinti užimtumą Kauno regione, glaudžiai bendradarbiauja su Užimtumo tarnybos Kauno skyriumi. 2019 m. spalio 10 d. šios bendrovės pastangos buvo įvertintos Kaune vykusioje Užimtumo tarnybos konferencijoje „Darbdaviai 2019“, kurioje buvo įteikti apdovanojimai šalies darbdaviams, per nepriklausomybės laikotarpį labiausiai prisidėjusiems didinant gyventojų užimtumą įvairiuose Lietuvos regionuose. Apdovanojamos įmonės buvo atrinktos iš 62 152 šalies įmonių. UAB „Kauno autobusai“ gavo apdovanojimą už aktyviausią trišalį bendradarbiavimą.

Galiausiai visos bendrovės paslaugos jau nuo šių metų sausio bus teikiamos tik žemagrindėmis transporto priemonėmis, kas palengvins judėjimo negalią turinčių asmenų keliones.

Balsų: 109 / 7%
Balsų: 109 / 7%
AB „Kauno tiltai“
4 AB „Kauno tiltai“

Už ateities inžinierių auginimą ir profesijos populiarinimą

Kuo būsi užaugęs (-usi)? Projektas „Akademija@Kauno tiltai“, siekdamas formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į visą sektorių ir padidinti smarkiai sumažėjusį profesijos populiarumą, kviečia pažvelgti į transporto infrastruktūros inžinieriaus specialybę inovatyviai ir nekasdieniškai, įgyvendinant konkrečius sprendimus:

  • 9-12 klasių moksleiviai pasiraitojo rankoves ir nuo praėjusio rudens nėrė į „Game of Roads“. Tai nemokamas neformalaus švietimo užsiėmimų ciklas ir susitikimai smalsiems bei rimtiems: nuo projektavimo „Autocad Civil 3D” programa iki projektų įgyvendinimo.
  • Duonos ir žaidimų. Pastarųjų nestinga, mat šalies moksleiviams kasmet siūlome jėgas išmėginti protmūšyje ir orientacinių varžybų renginyje „Rinkis kelią, ne takelį“, o prieš pradedant statyti tikrus tiltus, kviečiame praktikuotis „Minecraft“ platformoje bei varžytis kuriant savo šedevrus būtent čia.
  • Kalnas eina pas Mahometą. Kviečiame į susitikimus studijų mugėse, „Laisvės piknike“, kartais – televizijoje, kunkuliuojame „Mokslo sriuboje“, paprastai, patraukliai pristatydami kelių inžinieriaus profesiją ir jos konkrečias sritis.
  • Praktika, praktika ir dar kartą praktika. Realios situacijos, sprendimai ir galimybė mokytis iš geriausiųjų – AB „Kauno tiltai“ duoda visas meškeres sugauti savo didžiausią profesinę žuvį.
  • Mums labai patinka svečiai: nesvarbu, ar moksleivis, ar studentas – visi laukiami įmonės statybiniuose projektuose, laboratorijoje, asfaltbetonio gamybos bazėje, mechaninėse dirbtuvėse, kur galima pasimatuoti kelių inžinieriaus profesijos batus.
  • Ne dejuoti, o padėti. Visos konsultacijos, įžvalgos ir patarimai gerinant studijų programas, aktyvus įsitraukimas į baigiamųjų darbų vertinimo komisijos darbą.
  • Būti moksliuku yra kietai. Gauni stipendiją ar dalinį studijų finansavimą.

Savo misiją įgyvendiname kartu su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Kauno technikos kolegija ir Baltijos pažangių technologijų institutu.

Balsų: 418 / 26%
Balsų: 418 / 26%
UAB „Mantinga“
5 UAB „Mantinga“

Už nuoseklų savo tikslų siekimą prisidedant prie Marijampolės savivaldybės ir vietos bendruomenės švietimo ugdymo

Įmonėje nuo 2007 m. įsteigtas ir sėkmingai veikia „Mantinga labdaros ir paramos fondas“. 2019 metais įmonė nustatė papildomus šio fondo tikslus: remti pažangesnius neformalaus ugdymo metodus Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigose, remti vietos bendruomenės švietimo iniciatyvas bei skatinti verslumo iniciatyvas. 2019 m. Marijampolės švietimo įstaigoms buvo nupirkti ir padovanoti programuojamų bitučių komplektai, LEGO konstruktoriai, integruotų pamokų vadovėliai. Didele finansine parama įmonė prisidėjo prie to, kad būtų įkurta Marijampolės informacinių technologijų mokykla VšĮ „LISPA“, kurią jau lanko daugiau nei 240 marijampoliečių. Per 2019 m. „Mantinga“ skirtomis priemonėmis švietimo ir verslumo srityje pasinaudojo daugiau nei 1600 vietos jaunų žmonių.

Įmonė bendradarbiaudama su nevyriausybinėmis, švietimo organizacijomis, per 2019 m. aktyviai teikė paramą įvairiems švietimo, kultūros, sporto ir socialiniams projektams. Iš viso per metus  įmonė produkcija parėmė daugiau nei 150 skirtingų organizacijų.

Įmonė aktyviai įsitraukė į savivaldybės ir vyriausybinių švietimo organizacijų veiklas – bendradarbiavo su pagrindinėmis miesto mokyklomis: čia organizuoti pristatymai, mokyklinio amžiaus vaikai buvo supažindinti su įmonės veikla, profesijomis, pristatytos galimybės studijuoti Lietuvoje, o vėliau – dirbti ir realizuoti save čia, Lietuvoje. Marijampolės profesinio rengimo centre ir Marijampolės kolegijoje įmonės darbuotojai prisidėjo rengiant mokymų programas, studentų baigiamųjų darbų gynimo metu vertino ir pateikė rekomendacijas pristatomiems darbams.

Balsų: 127 / 8%
Balsų: 127 / 8%
UAB „Manvesta“
6 UAB „Manvesta“

Už rūpestį ir pagalbą daugiavaikėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms ir sergantiems vaikams

Bendradarbiaudami su Jurbarko miesto probacijos skyriaus darbuotoja, UAB „Manvesta“ keletą metų vykdo bendrus projektus, padedant gerinti gyvenimo sąlygas sunkiai besiverčiančioms šeimoms, stokojančioms socialinių įgūdžių, gyvenančioms Jurbarko rajone. Projektuose buvo atnaujintos gyvenamosios vietos, sukuriamos tvarkingos erdvės vaikų augimui, skiriama parama kalėdiniam šeimų stalui bei dovanoms, taip pat Rugsėjo pirmosios krepšeliai.

Jau ne vienus metus įmonė bendradarbiauja ir savo paramą skiria onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais besirūpinančiam fondui „Mamų unija“ bei ženkliai prisideda prie šio fondo statomų „Šeimos namų“.

Jurbarko ligoninės vaikų skyriui skirta aparatūra mažieji rajono ligoniukai gydomi greičiau bei inovatyviau, atnaujinti baldai bei televizoriai bei virtuvės įrenginiai leidžia lengviau bei greičiau sveikti. Bendruomenės prašymu atnaujinti daugiavaikių, sunkiai besiverčiančių šeimų namai bei buitis, suteikia galimybę šeimoms užtikrinti sveiką ir tinkamą augti aplinką mažamečiams vaikams.

Balsų: 726 / 45%
Balsų: 726 / 45%
UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“
7 UAB „Termo Fisher Scientific Baltics“

Už žinių ekonomikos vystymą Lietuvoje

Bendrovė yra pasirašiusi sutartis su pagrindiniais šalies universitetais dėl vardinių „Thermo Fisher Scientific“ stipendijų. Studentai rengia baigiamuosius darbus ar atlieka praktiką moderniose bendrovės laboratorijose, o įmonė jiems skiria vardines stipendijas. Stipendijos tikslas – skatinti gabius, motyvuotus studentus dalyvauti tyrimuose, kryptingai gilinti žinias ir siekti karjeros aukštųjų technologijų srityje. 2018–2019 mokslo metais „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos skirtos 46 bakalauro ir magistro studentams. Iš jų 14 baigė magistro studijas, o 13 iš jų – įdarbinti įmonėje.

Kiekvieną rudenį bendrovės vadovai Vilniaus universiteto gyvybės mokslų studijų magistrantams skaito kursą „Šiuolaikiniai vadybos metodai“. Bendrovė nuo pat pradžių remia VU studentų komandą „iGEM“, kuri kasmet dalyvauja tarptautiniame prestižiniame sintetinės biologijos konkurse Bostone. Bendrovės darbuotojai taip pat padeda studentams mentoriaudami ir dalindamiesi idėjomis bei patirtimi. Nuo 2015 m. Lietuvos komanda kasmet laimi aukso medalius, o 2017 m. – „Grand Prix“ kaip absoliučiai geriausias projektas.

Jau 9-us metus bendrovė kartu su Vilniaus universitetu vykdo unikalią mokslo sklaidos tarp moksleivių programą. „Mobilioji bioklasė“ yra pirmoji Baltijos šalyse mobili gyvybės mokslų laboratorija, kuri reguliariai keliauja po Lietuvos mokyklas ir supažindina moksleivius su naujausiais mokslo pasiekimais, pvz., moksleiviai su tikra moksline įranga patys atlieka DNR eksperimentus. Projektas yra aplankęs daugiau kaip pusę Lietuvos mokyklų, jos programoje dalyvavo per 6 tūkst. moksleivių.

Bendrovė dalyvauja LR Prezidentės inicijuotame projekte „Už saugią Lietuvą“ ir jau ketvirtus metus globoja Ukmergės raj. esantį Tulpiakiemio vaikų dienos centrą. Per šiuos metus dienos centre buvo įrengta kompiuterių  klasė, pakeisti visi seni langai ir taip pasiruošta artėjančiam šaltajam metų sezonui, artėjant Rugsėjo 1 d., bendrovės darbuotojai rengia akciją padėti vaikams pasiruošti naujiems mokslo metams.

Balsų: 55 / 3%
Balsų: 55 / 3%
UAB „Western Union Processing Lithuania“
8 UAB „Western Union Processing Lithuania“

Už darbuotojų savanorystės skatinimą ir bendruomenės lūkesčių realizavimą

Įmonė bei jos darbuotojai yra paramos fondo „Western Union Foundation Lithuania“ steigėjai ir valdytojai. Ši paramos organizacija Lietuvoje buvo įsteigta 2012 m. gruodį ir nuo to laiko sėkmingai vykdo veiklą.

Dalyvavimas bendruomenės veikloje ir pridėtinės vertės visuomenei kūrimas įmonės valdybos strategijoje, numatytos kaip vienos iš prioritetinių krypčių. Į bendruomenės ir organizacijų lūkesčius atsižvelgiama skirstant paramą – kompanijos fondas veikia pagal dvi pagrindines „Education for Better“ ir „Economic Empowerment“ programas. Jų prioritetai nustatomi nuolat palaikant ryšį su nevyriausybinėmis organizacijomis ir išklausant nurodomas opiausias problemas.

Įmonė yra užmezgusi ryšius ir partnerystes su tokiomis nevyriausybinėmis organizacijomis kaip „Maisto bankas“, „Vaikų linija“, Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Gelbėkit vaikus“, taip pat iniciatyvomis „Teisės klinika“, „Renkuosi mokyti“, remia Lietuvos krepšinio lygos, Lietuvos Junior Achievement konkursus ir programas. Per 7 veiklos metus fondas Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms skyrė daugiau nei 300 tūkst. eurų. Įmonės darbuotojai taip pat dalyvauja ir organizacijų rengiamuose projektuose – tiek kaip rėmėjai, tiek ir kaip mentoriai, komisijų nariai, ekspertai.

Bendrovėje kasmet vykdoma labdaros akcija „Giving Campaign“, kurios metu renkamos lėšos fondo veiklai – bendrovė kiekvieną paaukotą eurą patrigubina ir skiria vietinėms organizacijoms. Į akciją įsitraukia daugiau nei 85 proc. įmonės darbuotojų. Be to, darbuotojams kasmet suteikiama viena apmokama diena savanorystei. 2019 m. šia galimybe pasinaudojo ir prie įvairių NVO veiklos prisidėjo daugiau nei 500 darbuotojų, savanoriavusių daugiau nei 5570 val.

Priimant verslo sprendimus, konsultuojamasi su išorės partneriais, pavyzdžiui, Lietuvos universitetais. Jie teikia informaciją, kokių specialistų reikia ir kokias studijų programas reikalinga remti skatinant jaunų žmonių tobulėjimą. Bendrovė remia robotikos modulio studijas Vilniaus universitete bei didžiųjų duomenų analitikos magistro studijas KTU.

Balsų: 35 / 2%
Balsų: 35 / 2%
Viso balsavo: 1624

Ar dar turite litų?

2024.11.05
Balsavo: 98

Kaip vertinate spektaklį jūs?

2024.09.17
Balsavo: 62

Ar siunčiatės knygas nelegaliai?

2024.07.31
Balsavo: 665