Prancūzą Hugues meilė lietuvei Aušrai atviliojo į Lietuvą, kurioje patiko viskas – žmonės ir maistas, tik trūko prancūziškų sūrių. Taip Kauno autobusų stoties prieigose atsirado maža stilinga parduotuvėlė intriguojančiu pavadinimu „Vieno prancūzo sandėliukas“, kurią pamėgę gurmanai sako, kad kaip tikrame sandėliuke gali rasti kažko užslėpto, apipelijusio, skleidžiančio stiprų kvapą. Ir tai tikra tiesa – čia vienas prancūzas prekiauja sūriais.
„Verslas pas mus pats atėjo“, – tikina Klaipėdos rajone pelningą dekoratyvinių augalų ūkį ir medelyną su vyru Vytautu sukūrusi Jolanta Paliliūnienė. „Taip jau nutinka, kai turi daug žemės ir galvoji, ką su ja daryti, o tradicinė sodininkystė (su pomidorų ir agurkų lysvėmis) nevilioja, tenka gėles ir medžius sodinti“, – apie „Virblės medelyno“ ištakas kalba verslininkė, darbo vietas sukūrusi ne tik sau su sutuoktiniu, bet ir dukros šeimai.
„Neabejojame, kad svirpliai yra ateities maistas“, – sako broliai verslininkai Donatas ir Marius Glušauskai, Kauno rajone, Ringauduose, įkūrę... svirplių fermą. Kodėl verta valgyti šiuos, iš pirmo žvilgsnio, ne itin apetitą keliančius vabzdžius? Dešimtys pliusų ir jokių minusų – turbūt taip vienu sakiniu verslininkai galėtų apibūdinti šį maistą, prie kurio Lietuvoje žmonės vis dar pratinasi pamažu, tačiau su dideliu susidomėjimu, o lietuvių brolių drąsa imtis unikalaus verslo – išties žavi.
„Kuo sudėtingesnė terrazo ar spalvoto betono gamybos užduotis, tuo įdomiau“, – teigia jau 6 metus spalvingus betono baldus gaminantis Albinas Ringaila. Tėvo ir sūnaus Ringailų įkurta šeimos įmonė MB „Spalvotas betonas“ savo dirbtuvėse suvienija spalvingus skirtingų raštų ir geometrinių figūrų terrazzo gaminius ir apdailinį betoną, sukurdami unikalius baldus.
Daugiau nei prieš dvejus metus šefas Linas su savo mergina Liuda pradėjo regzti planą – kaip svajonę gaminti tai, kas patinka, paversti verslu? Iš pradžių jie pradėjo nuo įvairiausių gėrybių dėžučių, o vėliau ėmė gaminti maistą renginiuose. Galiausiai viskas išsirutuliojo į sėkmingą verslą pavadinimu „Vilko puota“. Žinoma, kaip ir kiekviena įmonė, taip ir ši susidūrė su iššūkiais, sunkumais, tačiau viską netikėtai padėjo išspręsti draugai. Apie tai ir dar daugiau sutiko papasakoti jau ir žmona spėjusi tapti Liuda.
„Dievinu tai, ką darau“ , – džiaugiasi Agnė Klein, kuri kartu su vyru ir teta Ingrida ėmėsi gaminti natūralią kosmetiką. Pradėjusi domėtis įvairiomis medžiagomis, kurios įeina į įprastose parduotuvėse perkamų kosmetikos produktų sudėtį, moteris suprato, kad norint jaustis gerai ir turėti gražią odą bei plaukus reikia pasukti natūralumo link. Kaip pasakoja „Kleins Organic“ įkūrėja, pirmieji bandymai buvo nedrąsūs, bet per laiką išmokstama visko.
Meilė gaminti Ievai ir Artūrui Nečejauskams virto į jau ne vienerius metus džiuginantį verslą. Pora sumanė ne tik pardavinėti savo receptus, padėti užsakovams, bet ir pradėti gaminti savo išskirtinius pesto padažus. Ir nors kelias į sėkmę nebuvo iš lengvųjų, aistra gamybai, draugų ir šeimos pagalba leido ir toliau daryti tai, kas labiausiai sušildo širdį - dirbti ir gaminti „NeČia“ ūkyje.
Rasa Nabažaitė – bene vienintelė lietuvė, medaus someljė amato besisemianti Bolonijoje ir kartu su tėčiu ilgamečiu bitininku puoselėjanti bityną „Užpelkių medus“. Škotijos universitete įgijusi gastronomijos mokslo magistrą Rasa prisipažįsta esanti maisto fanatikė. Na, o bitininkystėje susijungia įvairios jos mėgstamos veiklos. „Čia galiu kurti tai, kuo pati tikiu“, – sako Rasa.
Aliejai, arbatos, įvairiausios sėklos – tai produktai, kuriuos jums gali pasiūlyti Modesta Dijokienė, įkūrusi prekės ženklą „Dijoūkis“. Išėjusi į motinystės atostogas moteris suprato, kad reikia susikurti darbo vietą sau pačiai ir ėmėsi aliejų spaudimo. Medžiagų produktų gamybai toli ieškoti nereikėjo, kadangi vyro iš kartos į kartą vystomame ūkyje šeima užsiaugina viską, ko gali reikėti. Sumani verslininkė idėjų nestokoja ir nors aliejų ir arbatų asortimento plėsti nesiruošia, tačiau ieško būdų, kaip suteikti džiaugsmo ir pritraukti šeimas, auginančias vaikus.
Nuo paauglystės apie autorinę knygą svajojusi Eglė Zakaraitė-Kijevič tik patyrusi asmeninio verslo žlugimą ir iš naujo pažinusi save suprato, kad laukti nebėra ko – būtina įgyvendinti savo svajones. Taigi rašyti. Šiuo metu psichologė, lektorė ir jau kelių knygų autorė Eglė vis dar studijuoja psichoterapiją, taip ieško būdų, kuriuos galėtų pritaikyti sau, mokosi, kaip vesti seminarus poroms apie tarpusavio santykius, dar ji pristato ir pardavinėja drauge su vyru Robertu sukurtą stalo žaidimą „Damos ir Džentelmeno harmoningi santykiai“ porų tarpusavio santykiams gerinti.