„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato apžvalga – kaip vaikystės žaidimas tapo tarptautiniu sporto renginiu?

Vaikystėje dažnas iš mūsų tikriausiai mušinėdavo baliona į orą, stengiantis neleisti jam nukristi ant žemės. Na, toks užsiėmimas neseniai virto į pasaulinio masto turnyrą, kurį gyvai susirinko stebėti minia žmonių, išpardavusių visas vietas arenoje Ispanijoje, o „Twitch” platformoje prie finalo transliacijos prisijungė daugiau nei 8 milijonai žiūrovų.
Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato varžybų akimirka
Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato varžybų akimirka / "CNN" nuotr.

Jei svarstote, kaip tokia vaikiška veikla galėjo tapti legitimus sportiškas užsiėmimas, reikia atminti pandemijos sukeltą karantino režimą. Siekdami pažaboti nuobodulį, žmonės savo namuose bandydavo atrasti įvairiausias pralinksminančias veiklas. Antonio ir Diego Arredondo bei jų sesė Isabel nusprendė nusifilmuoti artistiškai mušinėjančius balioną. Šis vaizdo įrašas tapo itin populiarus „TikTok“ platformoje, ypač Ispanijoje.

"Newswep" nuotr./Arredondo broliai, žaidžiantys su balionu
"Newswep" nuotr./Arredondo broliai, žaidžiantys su balionu

Viena ryškiausių šios valstybės interneto įžymybių, Ibai Llanos, šių metų rugpjūtį „Twitter“ platformoje pajuokavo, kad toks žaidimas privalo turėti savo pasaulio čempionatą. Gerard Pique, Barselonos klubo legendinis gynėjas, į Llanos žinutę atsakė teigdamas, kad jei ji surinks daugiau nei 50 tūkst. „retweets“, pats futbolininkas pasirūpins tokio renginio suorganizavimu. Ši žinutė sulaukė kur kas daugiau palaikymo nei buvo tikėtasi. Idėja virto realybe Tarragona mieste, spalio mėnesio gale.

Į renginį buvo pakviestos 32 komandos iš visų pasaulio valstybių. Diego Arredondo, žmogus, didžiąja dalimi prisidėjęs prie tokio sumanymo išpopuliarinimo, buvo vienas iš turnyro dalyvių. Renginys vyko PortAventura pramogų parke. Jame buvo įrengta stiklu apgaubta arena, kuri priminė svetainę. Vėlesniuose etapuose kambario viduryje kaip kliūtis buvo pastatytas automobilis.

"DubaiLAD" nuotr./Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato varžybų akimirka
"DubaiLAD" nuotr./Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato varžybų akimirka

Šio žaidimo taisyklės yra paprastos: balionas visad turi būti smogiamas aukštyn, o jei jis atsimuša į grindis, yra laimimas taškas. Tikslas elementarus – neleisti balionui nukristi ant žemės. Žaidėjams nėra leidžiama fiziškai blokuoti savo oponento kelio. Varžybos vyksta nuo dviejų iki penkių minučių ir žaidėjas, turintis daugiausiai taškų pasibaigus laikui, laimi mačą.

Skirtingai nei kituose sportuose, čia vyrai gali žaisti prieš moteris. Žaidėjai taip pat privalo dėvėti šalmus, kad apsisaugotų nuo potencialių galvos traumų – susikirtimas su stalo briauna gali būti tikrai skausmingas aktas. Varžybų intrigą sužadino ir atmosferą pagyvino puikūs ispanų komentatoriai Llanos ir Ander Corts, kurie energingai pateikdavo kiekvieną mačo epizodą.

Šiam čempionatui teisėjavo aukščiausios prabos arbitrai iš futbolo. Teisėjauta buvo ne juokais – įtartini epizodai netgi buvo peržiūrimi VAR sistemos, kuri leidžia teisėjui peržvelgti epizodą sulėtintu tempu ir nuspręsti, ar balionas lietė žemę, ar ne.

Pirmajame raunde stebėtinai buvo pašalintos didžiosios valstybės – Prancūzija krito prieš Andorą, Italija nusileido Monakui, JAV – Kubai, o Pusiaujo Gvinėja sugebėjo palaužti Didžiosios Britanijos atstovą. Čempionato finale susitiko Peru pilietis Francesco de la Cruz prieš vokietį Jan Spiess. Varžybos buvo įnirtingos – abu finalininkai demonstravo akrobatiškus manevrus, šokinėdami aplink baldus ir siekdami apgudrauti savo priešininką skirtingomis baliono mušinėjimo technikomis.

Galiausiai pergalę užsitikrino aštuoniolikmetis De la Cruz, sugebėjęs savo oponentą apžaisti pasinaudodamas automobilio kliūtimi. Peru pilietis laimėjo auksinę baliono formos taurę bei 10 tūkst. eurų prizinį fondą.

"Archyde" nuotr./Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato nugalėtojas F. De la Cruz
"Archyde" nuotr./Balionų mušinėjimo pasaulio čempionato nugalėtojas F. De la Cruz

Nėra aišku, ar tokio pobūdžio renginys taps reguliarus, ar ne. Jei žmonėms ši veikla neatsibos ir jie toliau įvairiose socialinių medijų platformose dalinsis populiariais vaizdo įrašus, kuriuose žaidžiama su balionais, galbūt pavyks pamatyti dar vieną čempionatą kitais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“