Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Counter-Strike“, „kompiuterinės“ ir niekad neapkarstanti nostalgija

Leiskimės atsiminimų alėja. Penktadienis, pamokos baigėsi, prieš akis visas savaitgalis. Su draugais trauki į „kompiuterinę“ – tamsią, šiltą, prakaitu ir tabaku trenkiančią patalpą, kurioje stovi keliolika kompiuterių. Visur pilna azartiškai nusiteikusių paauglių, skamba pergalės ir nusivylimo riksmai, riebiausi rusiški keiksmažodžiai liejasi laisvai. Skamba kiek makabriškai, bet visi draugiški, visi įsitraukę į skaitmeninį pasaulį ir jo peripetijas. Nuotaika puiki, susimokėjęs už vieną ar dvi žaidimo valandas, „pasileidi“ „Counter-Strike“ ir su draugais jungiesi į tinklą. Žinai, kad geras laikas garantuotas.
Counter Strike
Counter Strike

Nesenstantis senukas

„Counter-Strike“ išties yra senas žaidimas, su juo užaugo jau ne viena karta. Jis atsirado kaip kito, visiems puikiai žinomo „Half-Life“ modifikacija (modas). Dar 1999 metais jį sukūrė MinhLe bei JessCliffe. Greitai kompanija „Valve“, išleidusi „Half-Life“, pamatė, kad modifikacija tikrai daug žadanti, tad įsigijo autorines teises į „Counter-Strike“. Po metų, 2000 metais, „Counter-Strike“ buvo išleistas kaip „Half-Life“ žaidimo dalis.

„Counter-Strike“ išpopuliarėjo labai greitai dėl to, jog žaidimo tikslas ir logika buvo labai paprasta, tačiau jame buvo pilna vietos tobulėti ir gludinti savo reakciją, taktiką bei atskirų ginklų naudojimo specifiką. Mano vaikystėje, o jau vėliau ir paauglystėje, nebuvo nei vieno, kuris nežinotų, kas per reikalas yra „Counter-Strike“. Vieni žaidė geriau, kiti blogiau, bet žaidė absoliučiai visi.

Counter Strike
Counter Strike

„Kompiuterinių“ kultūra

Įprastos „kompiuterinės“ Vilniaus miegamajame rajone atrodė paprastai. Tai dažniausiai buvo pusrūsis ar kokia didesnė patalpa, kur prie sienų, ant stalų, buvo sustatyti kompiuteriai, monitoriai, klaviatūros ir pelės. Kompiuteriai buvo sunumeruoti. Atėjęs susimokėdavai, ir, jei nebūdavo laisvų kompiuterių, turėdavai tiesiog laukti, kada kitiems baigsis laikas. Laukimas galėdavo išties užsitęsti, jei norėjai iškart sėsti žaisti su draugų kompanija. Pasibaigus tavo laikui, išgirsdavai riksmą „šeštas, LAIKAS!“ ir užleisdavai kompiuterį kitam žaidėjui.

Ne paslaptis, kad pagrindinis žaidimas „kompiuterinėse“ buvo „Counter-Strike“. Tokios vietos turėjo savo atskirą subkultūrą ir taisykles. „Kompiuterinės“ buvo tarsi „Counter-Strike“ indoktrinacijos vietos. Toli gražu ne visi tuomet turėjo kompiuterį, bet į kompiuterines kartais nueiti pažaisti galėjo daugelis. Ten šis žaidimas ir užkabindavo. Ir dažniausiai nebepaleisdavo.

„Kompiuterinės“ mirė, „Counter-Strike“ liko

Nors tikrai nelaikau savęs senu, tačiau išties jau nemažai už mane jaunesnių žmonių nežino, kas yra „kompiuterinės“. Gerėjant pragyvenimo lygiui, pingant kompiuteriams ir internetui, jos tiesiog išnyko. O savo laiku tai buvo gyvybinga ir stipri verslo niša. Bėgant laikui visų draugų namuose atsirado kompiuteriai ir normalus internetas. Galiausiai, paauglystėje pradėjo rūpėti ir kitokių dalykų be kompiuterinių žaidimų, tad su draugais tiesiog nustojome lankytis „kompiuterinėse“.

Tačiau „Counter-Strike“ niekur nedingo. Buvo leidžiamos vis naujos žaidimo versijos. Populiarumas nemažėjo, karts nuo karto visi vis viena prisėsdavo pažaisti, nors jau ir savo namuose ir dažniausiai jau su interneto nepažįstamaisiais.

123RF.com nuotr./„Counter strike“
123RF.com nuotr./„Counter strike“

2012 metais išleistas naujas „Counter-Strike“ žaidimas „Counter-Strike: Global Offensive“ buvo tai, ko reikėjo. Jau kiek pabodęs žaidimas buvo prikeltas naujam gyvenimui. Senos ir visiems žinomos ydos dingo, o keli žaidimą pagerinantys elementai pridėti. Iš esmės, buvo paimta tai, ką „Counter-Strike“ turėjo geriausia, nušlifuota, atnaujinta. Nors daugeliui žaidimų toks receptas netinka, nes nesuteikia nei naujos žaidimo patirties, nei smagumo, bet „Counter-Strike: Global Offensive“ yra kitoks. Nuo pat išleidimo datos jis puikuojasi tarp populiariausių žaidimų ir tikrai nepanašu, kad greitu metus kažkur pasitrauks.

„Counter-Strike: Global Offensive“ turi vieną stipriausių e–sporto lygų, klanų ir komandų. 15min e-sporto namai bei „Topo centras“ jums ruošia kai ką įdomaus. Treniruotis galite pradėti jau dabar!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai