„Cyclops Athlete Gaming“ iš Japonijos varžosi įvairiose disciplinose: „Playerunknown‘s Battlegrounds“, „Call of Duty“, „Rainbow Six Siege“ bei kovų žaidimuose, tokiuose kaip „Tekken“. Profesionali atletė, šalyje bei bendruomenėje žinoma „Tanukana“ pesudonimu, kaip tik šį žaidimą ir žaidė transliacijos, kurios metu kalbėjo apie vyrų ūgį, metu. Žinia dėl jos pareiškimųu apskriejo Japoniją ir pateko net ir į vienus iš didžiausių žiniasklaidos kanalų. Merginą esporto bendruomenė vertino kaip daug potencialo turinčią kylančią esporto žvaigždę.
Vasario 15 dieną vykusioje transliacijoje „Tanukana“ nežinia kodėl pareiškė, kad „vyrai, esantys žemesni nei 170 centimetrų (ūgio) neturi žmogaus teisių“. Lyg to būtų negana, ji dar ilgai aptarinėjo šią temą ir pasiūlė žemesniems vyrams šią problemą spręsti prailginant kaulus, o tai yra neįtikėtinai skausmingai bei sudėtinga medicininė operacija.
Verta pridurti ir tai, kad japonų kalboje terminas „žmogaus teisės“ yra apibūdinamas žodžiu „džinken“ (人権), o tai tuo pačiu gali reikšti ir tam tikrą daiktą ar veikėją, kurį būtina turėti konkretaus kompiuterinio žaidimo fanui. Taigi, atrodė, kad čia galėjo įsivelti ir neteisingo suprasto frazavimo klaida.
Deja, pati „Tanukana“ nepateikė normalaus, Japonijos visuomenėje įprasto formalaus bei gilaus atsiprašymo dėl savo kalbų, tik trumpai „Twitter“ paskyroje pasakė, kad nieko blogo apie žemesnius vyrus ji nemano ir netinkamai išreiškė meilę „aukštiems žmonėms“. Jos darbdaviai iš „Cyclops Athlete Gaming“ reagavo žaibiškai ir netruko pranešti, kad mergina jau nebe jų organizacijos dalis bei atsiprašė visų fanų ir rėmėjų.
Jei patys norėtumėte pažaisti „Tekken“ ar „Mortal Kombat“ ir neketinate niekam atimti žmogaus teisių dėl jų ūgio – užsukite į mūsų partnerio „Topo centras“ tinklalapį, kur rasite ne tik konsoles, bet ir pačius žaidimus.