Causse karjera buvo susijusi su tradiciniu sportu – universitete jis studijavo sporto vadybą, o po to pradėjo dirbti su JAV olimpiniu komitetu. Taip pat jam teko dirbti su profesionalia futbolo komanda. Nors Causse visuomet turėjo susižavėjimą esportu, jis nemanė, kad šį susidomėjimą jam pavyks paversti karjera. Jo nuomonė pasikeitė, kuomet jis sulaukė skambučio iš „Orlando Magic“.
Skaitytojui gali pasirodyti keista – juk NBA jau yra ypač pelninga ir žymi organizacija, kodėl jai vertėtų investuoti į esportą? Causse nuomone, NBA yra sėkminga būtent dėl to, kad ji yra linkusi būti inovatyvi ir nuolatos vertinti savo plėtros galimybes. Tradicinio sporto auditorija senėja, o NBA pamatė progą pasiekti jaunesnę publiką organiškai – t.y. pasiekti jaunimą tose erdvėse, kuriose jis jau tūno. NBA tapo pirma didžioji sporto organizacija, kuri sukūrė esporto lygą.
„NBA 2K“ lygoje varžosi 24 komandos. 22 iš jų yra sukurtos NBA organizacijų. Palyginus su NBA, esportas turi „geografinį pranašumą“. Tai reiškia, kad organizacijos gali lengvai samdyti žaidėjus iš kitų žemynų, kadangi daugelis varžybų vyksta internetu.
Pastaruoju metu JAV esporto rinka auga. Vienos populiariausių disciplinų šioje valstybėje yra „Call of Duty“, „Overwatch“ bei „NBA 2K“. Šiems žaidimams yra organizuojamos sėkmingos bei pelningos nacionalinės lygos. Investicijų prasme, JAV esporto infrastruktūra susilaukia gausaus rėmėjų dėmesio. Pavyzdžiui, patį „Magic Gaming“ remia tiek įžymios picerijos, tiek privačios ligoninės. Esporto industrija savo apyvarta lenkia muzikos bei televizijos industriją kartu sudėjus, tad amerikiečiai yra linkę godžiai realizuoti šį rinkos potencialą.
Pilną pokalbį su Gabriel Causse, kuriame papildomai yra aptariamos temos apie „Magic Gaming“ ambicijas bei plėtros planus, amerikiečių požiūrį į esportą lyginant su tradiciniu sportu bei jų žaidėjų kasdienę rutiną išvysite „PRESS START BY ROG“ esporto konferencijoje. Jos įrašą rasite 15Min puslapyje.