Technologijų įmonės visame pasaulyje pradėjo stabdyti savo prekių tiekimą Rusijai, vykdydamos tarptautines sankcijas dėl rusų invazijos į Ukrainą. Sankcijos apima puslaidininkių ir kompiuterių bei jų komponentų prekybos apribojimus. Sankcijose taip pat numatytas tiesioginių užsienio produktų normos (angl. Foreign Direct Product Rule) išplėtimas. Pagal jį technologijų įmonės, dirbančios su Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintais įrankiais ir programine įranga, prieš pradėdamos bendradarbiauti su Rusijos kariuomenę remiančiomis kompanijomis, turi gauti JAV vyriausybės licenciją.
Pranešama, kad „AMD“ ir „Intel“ jau sustabdė savo procesorių pardavimą Rusijai. Nors kai kurios Rusijos kompanijos turi savo lustų gamyklas, didžiosios įmonės, tokios kaip „Baikal Electronics“, yra priklausomos nuo išorinės gamybos. Vasario 27 d. Taivano ekonomikos ministerija, kuri valdo vieną didžiausių lustų gamintoją pasaulyje „TSMC“, paskelbė, kad prisijungė prie šalių, taikančių sankcijas Rusijai, sąrašo. Vietiniai taivaniečių puslaidininkių gamintojai taip pat pareiškė, kad laikysis įstatymų ir bendradarbiaus įgyvendindami vyriausybes numatytas priemones.
Daugybė žaidimų studijų, įskaitant „CD Projekt“, „Bungie“, „Amanita Design“, „Digital Extremes“, „Hinterland Games“ ir „11 Bit Studios“, pažadėjo remti Ukrainą, skirdamos aukas „Ukrainos Raudonajam kryžiui“. Čia galite susipažinti su pačių Ukrainos žaidimų kūrėjų atsaku į Rusijos agresiją.