Pirmieji „SSD“ (šifruojasi kaip „Solid State Disk“) buvo sukurti dar 1983 metais ir išbandyti „Sharp – PC 5000“ kompiuteryje. Šių laikų mastais diskas turėjo juokingus 128 kilobaitus atminties. 1991 metais „SanDisk“ sukūrė tiems laikams kosmiškai galingą, net 20 megabitų talpos „SSD“. Deja, jis kainavo per 1000 dolerių, taigi praktiškai niekas šio produktų ir nenaudojo. Žinoma, „SSD“ kietieji diskai vis dar yra brangūs lyginant su įprastais „HDD“ diskais – kaina skiriasi keliais kartais.
„Western Digital“ korporacija neseniai pranešė, kad gamybos metu buvo sugadinti bent 6,5 eksabitų arba kitaip 6,5 milijardų gigabaitų atminties lustų. Įvairūs rinkos tyrimai suponuoja, kad per ateinančius kelis mėnesius pasaulinė „SSD“ rinka pajus kainos svyravimus. Ir kainos tikrai nesileis, o tik kils aukštyn.
Pasirodo, kad pagrindiniai kaltininkai šioje situacijoje yra dvejų gamyklų Japonijoje darbuotojai, nes dėl techninės klaidos „Western Didital“ partnerės „Kioxia“ (anksčiau ši įmonė vadinosi „Toshiba“) gamybos linijoje gaminamas pagrindinis „SSD“ komponentas buvo užterštas netinkamomis medžiagomis, dėl ko lustai tampa beverčiai, nes tiesiog neveikia.
Problema yra ta, kad „Western Digital“ kartu su „Kioxia“ yra atsakingi už daugiau nei 30 procentų pasaulio „SSD“ diskų komponentų tiekimo grandinę. Dar blogiau - šiuo metu gamybos procesas gamyklose yra sustabdytas ir neaišku, kiek dabar rinkoje esančių diskų yra su defektais bei kada ir kaip jie bus (ir ar apskritai bus) atšaukti. Deja, bet panašų, kad ši kebli sitaucija gali užsitęsti.
Kol ši kainų krizė dar nepasiekė Lietuvos, visus, kurie svarstėte apie savo stacionaraus kompiuterio atnaujinimą, kviečiame apsilankyti mūsų partnerio „Topo centras“ tinklalapyje ir įsigyti „SSD“ kietųjų diskų dar įprastai žemomis kainomis.