Kaip ir buvo galima tikėtis, prasti rezultatai atvėrė ertmę diskusijoms apie LCS komandų struktūras ir tikslus. Viena didesnių užvirė po „Cloud9“ įkūrėjo Jacko Etienne’o įrašo „Twitter“ tinkle.
„Esu labai nusivylęs mūsų regiono komandų rezultatais pasaulio čempionate. Visiems mums reikia persvarstyti savo veikimo būdus, nes tai yra nepateisinama. Mūsų talentų auginimas, ieškojimas ir treniravimas privalo būti išanalizuotas, kad kažkas pakryptų teigiama linkme“, – rašė „Cloud9“ vadovas.
Šis J.Etienne’o įrašas netrukus sulaukė daug palaikymo, o žmonės po juo pradėjo iškart diskutuoti apie tai, kas iš tikrųjų turi keistis Šiaurės Amerikos organizacijų struktūrose.
Labiausiai išsiskyrė vedėjo Nicko „LS“ De Cesare komentaras dėl organizacijų viršūnėse stovinčių nekompetetingų arba savanaudiškų asmenų.
Apie LCS komandas jau kurį laiką sklinda neigiamos kalbos, pavyzdžiui, apie tai, kad pagrindiniai žaidėjai, bijantys prarasti savo vietas sudėtyje, nesutinka treniruotis su akademijoje žaidžiančiais jaunuoliais.
„Pagrindinė problema slypi tame, kad sistemą peržiūrinės tie žmonės, kurie neturi jokios patirties arba, dar blogiau, tie, kurie patys specialiai privedė organizacijas iki šio taško“, – rašė „LS“.
Ilgą laiką didelė Šiaurės Amerikos organizacijų problema buvo pinigų švaistymas veteranams, kurie jau seniai nėra geriausios savo formos. Esporto ekspertai kritikavo tokią strategiją ir siūlė pinigus investuoti į talentų auginimą.
Geriausiai pasaulio čempionate tarp Šiaurės Amerikos komandų pasirodė „Team Liquid“ ekipa, kuri A grupėje laimėjo tris mačus bei patyrė tris nesėkmes ir vos netapo antrąja regiono komanda istorijoje, patekusia į didžiausio „League of Legends“ turnyro atkrintamąsias.
Keli internautai J.Etienne’ą patraukė per dantį, kad jo „Cloud9“ komanda apskritai nepateko į pasaulio čempionatą, tačiau savininkas atvirai atsakė puikiai suprantantis, „kad „Cloud9“ yra problemos dalis.“