R. Vyšniauskas kompiuterinių žaidimų verslą puoselėja jau kelerius metus – įkūrė Lietuvos kompiuterinių žaidimų federaciją, yra jos prezidentas, Vilniuje prieš 2,5 metų atidarė vieną šiuolaikiškiausių ir didžiausių – beveik 1000 kv. m ploto – kompiuterinių žaidimų „GG Areną“.
Klaipėda pranoksta Vilnių
Jis plėtoja verslą ir vienas iš svarbių etapų – gimtojoje Klaipėdoje.
„Klaipėdos „GG Arena“ bus truputį mažesnė nei Vilniaus – per 700 kv. m ploto, tačiau Klaipėdoje ji yra šiuolaikiškesnė, nes technologijos tobulėja ir jau pastatyti patys moderniausi kompiuteriai – naujausios 4 kartos vaizdo plokštės. Nors Klaipėdos arena yra šiek tiek mažesnė, tačiau pagal kompiuterių skaičių prilygsta Vilniaus arenai. Klaipėdos „GG Arenos“ patalpos itin geros: didelė erdvė, kurią mes patys sumodeliavome pagal tai, kaip turi atrodyti arena. Dabar jau daugiau laiko praleisiu ne Vilniuje, o gimtojoje Klaipėdoje. Tai taip pat tam tikri pokyčiai gyvenime“, – šyptelėjo visada meilę Klaipėdai viešai reiškęs R. Vyšniauskas.
Dar, lygindamas Vilniaus ir Klaipėdos „GG Arenas“, jis pasidžiaugė, kad Klaipėdoje bus 7 „Boot camp'ai“ (uždaros erdvės, kur vienoje patalpoje vienu metu žaidžia 5 žaidėjai), o Vilniuje yra 6 „Boot camp'ai“ (treniruočių stovyklos).„Iš viso Klaipėdoje turime net 71 kompiuterį. Įrengėme modernesnes „Play station“ kompiuterinių žaidimų zonas: užsakėme iš Vokietijos patogias, kaip kino teatro kėdes, kurios lankstosi ir gali sau patogiai žaisti“, – privalumus vardijo R. Vyšniauskas.
„GG Arena“ Klaipėdoje dirbs 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir užsidarys tik kartą metuose – per šv. Kūčias.
Plėsis ir į Vokietiją
Pasiteiravus, kaip prieš beveik trejus metus nusprendė pasukti į kompiuterinių žaidimų ir e-sporto verslą, R. Vyšniauskas ėmė pasakoti istoriją.
„Vieną dieną sėdi namuose mano vaikai – sūnus Ąžuolas ir dukra Ramunė. Ateinu į vaikų kambarį ir matau juos telefonu žiūrinčius „Youtube“ kanalą. Vaikai susidomėję žiūri ir juokiasi... Galvoju, kas čia dabar taip juos sudomino. Žiūriu: kažkoks „bachūriukas“ sėdi, žaidžia kompiuteriu su ausinėmis ir šneka kažkokius „vėjus“. O vaikams taip įdomu, nesuprantu, kas vyksta... Pradėjau gilintis... Žinai, mes visai kita karta... Žiūriu, tas „bachūriukas“ turi 218 milijonų sekėjų „Youtube“ kanale.
Pradėjau skaityti, domėtis e-sportu, pasirodo, kad jau ir olimpiadoje planuojama e-sporto parodomoji programa. Neslėpsiu, anksčiau mąsčiau, kad tai visiška nesąmonė... Tie kompiuterinių žaidimų žaidėjai man atrodė kažkokie spuoguoti, nušašę kosmonautai. Pakelis traškučių, ausinės ir spaudo sau mygtukus be tikslo. Bet kai pradėjau domėtis, supratau, kad aš klydau.
Profesionalūs e-sporto žaidėjai ir sportuoti turi, ir reguliuoti mitybą, poilsio režimą. Juk ten svarbūs ir nerviniai impulsai, reakcija. Kaip sporte yra tam tikras amžiaus pikas, kai yra sprogstamoji jėga, greitis, taip ir gero kompiuterinio žaidėjo yra tam tikras amžius. Labiau pasigilinęs supratau, kad čia rimtas dalykas.
Kai pamačiau, kad priziniai fondai – po 20-40 milijonų, dar labiau užsikabinau. Žadame plėstis: norime kompiuterines arenas atidaryti daugelyje Lietuvos miestų. Lietuvoje yra planuojama 10 arenų. Pavyzdžiui, vien Vilniuje reikalingos mažiausiai penkios kompiuterinių žaidimų arenos. Jau rugsėjo mėnesį „GG Arena“ atsidarys Kaune, Laisvės alėjoje, o artimuose planuose – dar šiemet – yra planų plėstis ir Vokietijoje – atidarysime „GG Areną“ Miunchene.
Įdėjai įkvėpė paties vaikai
„Ką aš padariau, nieko panašaus Lietuvoje nebuvo. E-sportas ir kompiuteriniai žaidimai pasaulyje labai stipriai populiarėja. Būtent kompiuteriniai žaidimai JAV pagal pajamas yra aplenkę net muzikos ir sporto industriją kartu sudėjus.
E-sportas yra įtrauktas į 2028 metų olimpinių žaidynių parodomąją programą. Būkime biedni, bet teisingi – dabar auga kita karta ir e-sportas tampa perspektyviausiu sportu. Tikiu, kad ateityje e-sporto, tarkime, futbolo turnyrai bus populiaresni nei stadionuose.
Pavyzdžiui, anksčiau, kai amerikietis Benas Veideris, prieš daugybę metų atidarinėjo fitneso sporto sales, kiti mąstė, ką čia jis daro, juk štangas kilnoti gali tik profesionalūs sportininkai, o dabar matome, kokio populiarumo sulaukia fitneso sporto klubai. Dabar tai daugeliui – kasdienybė. Tikiu, kad panašiai bus ir su e-sportu bei kompiuteriniais žaidimais.
Čia lygiai tas pats: mes sukuriame tinkamą infrastruktūrą ir tikime, kad tai pasiteisins.Jei vaikas, paauglys yra gabus, gali net su e-sportu susieti savo gyvenimo ateitį, uždirbti gerus pinigus – per dvejus metus gali taip patobulėti, kad net pasirašys kontraktą už pusę milijono eurų.
Mes turėsime ir e-sporto trenerius, bus būreliai, vasaros stovyklos, mokysime programuoti. Veiklos ir užmojų yra išties daug. Dabar Lietuvoje e-sportas yra, galima sakyti, embriono stadijos. Yra vienas kitas geras žaidėjas, bet nėra kultūros, infrastruktūros ir panašiai. Mes ją kuriame. Džiaugiuosi, kad esu kompiuterinių žaidimų ir e-sporto klubų pradininkas Lietuvoje“, – detaliai apie viską pasakojo R. Vyšniauskas.
Jis teigė, kad į šį verslą yra investuojamos didžiulės lėšos – į vieną „GG Areną“ investuojama apie 400 tūkstančių eurų. „Žvelgiame į priekį, investuojame ir tikime tuo, ką darome“, – akcentavo R. Vyšniauskas.
„GG Arena“ Klaipėdoje duris atvers jau rugpjūčio 11 dieną 11 val.
„Atidarymo proga net 24 valandas visiems atėjusiems suteiksime galimybę nemokamai žaisti net 24 valandas. Taip pat 12.30 val. planuojame kirpti simbolinę atidarymo juostelę, o šventėje turėtų dalyvauti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, ir vicemeras Algirdas Kamarauskas, ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas, kiti garbūs svečiai“, – sakė R. Vyšniauskas