Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„SVARBEUSE DARITI“ įkūrėjo gyvenimo vingiai. Pažintis su „Pewdiepie“?

„RUOMIS“,“ „GYNTARIS“, „RIMANTE“, „VYRGIS“ – tai tik keli personažai, kurių pagalba Simas Anužis išpopuliarėjo. „YouTube“ kanalą, pavadinimu „SVARBEUSE DARITI“, sukūręs vyriškis šiuo metu turi 49 tūkstančius prenumeratorių. Stulbina tai, jog sekėjų širdis Simas pavergė per itin trumpą laiką – vienerius metus. Vaizdo filmukas „Pirmą kartą žaidžiu GTA5 RP“ „YouTube“ platformoje peržiūrėtas daugiau nei 200 tūkstančius kartų. Verta paminėti, jog tokie peržiūrų skaičiai pramoginio turinio kanaluose Lietuvoje būna užfiksuoti itin retai. Šiuo straipsniu nusprendžiau pristatyti jums Simo vaikystę, jaunystę ir vyro gyvenimo akvarelę.
/ „SVARBEUSE DARITI“ nuotr.

Vaikystė: „Mokykla, kiemas, krepšinis, riedlentės, riedučiai, nubrozdintos alkūnės, žvejyba...“

„Mano vaikystė atrodė kaip ir visų 90-ųjų vaikų...“ – taip pokalbį su 15min pradėjo Simas. Plikiuose, Klaipėdos rajone, gimęs ir augęs, pramoginio turinio kūrėjas interneto platybėse savo vaikystę prisimena jausdamas nostalgiją. Mokykla, kiemas, krepšinis, nubrozdintos alkūnės ir plati šypsena veide – tokia buvo Simo vaikystė. Mamos širdiniai blynai vakarienei su braškėmis ir pienu buvo magiškas receptas, kuris vaiką supdavo daugelį vakarų. Nors šiuo metu „youtuberiui“ yra 33-eji, vis dėlto, savo vaikystėje jis turėjo galimybę išbandyti vos atsiradusius kompiuterius. „Pirmasis kompiuteris, atkeliavęs į mūsų namus, buvo „ZILITON“ – tas su geltonos spalvos kasetėmis. Turėjome labai mažą televizorių „Šilelis“, kurio ekrano skersmuo buvo vos sprindis. Tai mums nekliudė ir leido susilenkus žaisti klasikinius žaidimus „Super Mario“, „Chip 'n' Dale“, „Tanks“.“ Nors paauglystėje „streameris“ nemažai laiko praleido žaisdamas kompiuterinius žaidimus, stacionarus kompiuteris į namus atkeliavo pasiekus pilnametystę. „Man buvo 18-20 metų, kuomet gavome kompiuterį. Reikia pabrėžti, jog tai buvo mamos darbo kompiuteris. Tačiau mes su broliu nieko nelaukę įsirašėme įvairių žaidimų: „Grand Theft Auto“, „Red Alert“ ir daug kitų.“ Galima teigti, jog vaikystėje Simas turėjo galimybę patirti abu: nuovargį po ilgos dienos kieme ir akių skausmą nuo šilelio „spragsėjimo“ vakare.

Jaunystė: „Baigus 10 klasių reikėjo padaryti sprendimą – kas toliau?“

Plikių kaime mokęsis Simas pasižymėjo gerais rezultatais, nors pastangų daug ir neįdėdavo: „Aš kaime mokiausi gerai, nors darbo ir pastangų įdėti nebuvau linkęs. Buvau iš tos grupės žmonių, kurie geba išspręsti užduotis pasitelkę loginį mąstymą, o ne sukauptas žinias. Pamenu mokytojai net pykdavo ant manęs, jog aš nedarau namų darbų, tačiau į sudėtingiausius klausimus sugebu atsakyti.“ Baigęs 10 klasių Simas nusprendė mokytis Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijoje, kurioje ir prasidėjo paauglystės pagundos: „Įstojus į gimnazija prasidėjo paauglystės klystkeliai: bėgimai iš pamokų, namų darbų nedarymas, susitikinėjimai mieste su draugais. Tapau laisvo oro direktoriumi ir mokyklos reikalai manęs visai nedomino. Pamenu 3 kartus norėjo mane išmesti iš gimnazijos už pamokų nelankymą.“ Nors atrodytų, jog „streameris“ mokyklai dėmesio neskyrė, tačiau egzaminus išlaikė: „12 klasės pabaigoje susikaupiau ir turėdamas tik dešimtos klasės žinias sugebėjau išlaikyti egzaminus.“ Kiek vėliau sekė universitetas, kurį pramoginio turinio kūrėjas pasirinko tik po pokalbio su mama: „Mama norėjo, jog studijuočiau aktorių-režisierių programą Klaipėdos universitete. Aš neprieštaravau, tačiau mano nuomonė kardinaliai pasikeitė po pirmos konsultacijos universitete. Tuomet mane išgąsdino dėstytojų pasakojimai, jog gyvenimą reikės užmiršti, nes nuo 8 ryto iki vidurnakčio viską turėsime atiduoti repeticijoms. Aš grįžęs namo mamos ir paklausiau: „O kur laikas kiemui ir draugams?!“. Nusprendžiau nestudijuoti, kadangi, mano akimis, buvo šansų mažai. Puikiai tai įrodo, jog iš 200 pretendentų pateko tik 14. Tačiau mama perkalbėjo mane ir dėl to aš jai dėkingas iki šios dienos. Patekau tarp 14 laimingųjų ir galiu drąsiai teigti, jog be aktorinio mano gyvenime nebūtų nuostabios žmonos, nepakartojamo sūnaus ir į pasaulį atkeliaujančios dukrytės...“

Emigracija ir pažintis su „PEWDIEPIE“

„Planuose buvo idėja tapti jo pagrindiniu montuotoju.“

Baigęs studijas Simas nusprendė pasukti naujų iššūkių link ir pasirinko emigraciją į Jungtine Karalystę. Naujoje aplinkoje pritapti bandęs jaunuolis atrado ir neįprastų hobių: „Nuvykęs į užsienį suradau neišbandytų pomėgių, pavyzdžiui, videografija. Savo jėgomis ir noru išmokau daugybės techninių dalykų. Kiek vėliau nusprendžiau pritaikyti turimas žinias ir įsidarbinti laisvai samdomu darbuotoju. Gyvenimas sekė toliau, o aš tobulėjau ir per 8 metus įsitvirtinau šioje pozicijoje.“ Laisvai samdomas darbas jaunuoliui labai patiko, o puikiai tą iliustruoja ir pasitaikiusi galimybė tapti „PEWDIEPIE“ montuotoju: „Gyvenime turėjau progą montuoti vaizdo įrašą „PEWDIEPIE“ komandai. Tuo metu buvau jo ofise ir labai arti pagrindinio montuotojo kėdės. Tačiau komanda nusprendė nekeisti stiliaus ir montuoti toliau patys. Visgi patirtis būti garsiausio pasaulyje streamerio komandos dalimi man yra neįkainojama. Nuo tada galvoje ir krebždėjo mintis, jog turiu pabandyti susikurti „Youtube“ kanalą ir pritaikyti aktorines žinias.“

Hobis tapo darbu?

2020 metais „Svarbeuse Dariti“ kanale pasirodęs vaizdo įrašas „Pirmą kartą žaidžiu GTA5 RP“ sulaukė milžiniško susidomėjimo. 23 minučių filmuką peržiūrėjo 210 tūkstančiai žmonių. Toks susidomėjimas iš žmonių koreliuoja su meile, kurią Simas jaučia savo veiklai: „Visados sakiau, jog reikia mylėti savo veiklą. Kanalo įkūrimas buvo planuojamas kaip darbas, už kurį ateityje gausiu pajamas. Taip ir nutiko, jog žiūrovai ir rėmėjai tapo mano darbdaviais, o aš laiką skyriau savo mylimai veiklai.“ Nenuostabu, jog staigus Simo išpopuliarėjimas pasėjo klausimą smalsuolių širdyse: kiek streameriui pavyksta uždirbti? Pramoginio turinio kūrėjas tautiečiams turi paruošęs atsakymą: „Jaučiu, kad Lietuvoje žmonėms yra įdomus mano atlyginimas. Tikslių skaičių neatskleisiu. Galiu pasufleruoti, jog uždirbama alga – didesnė negu vidutinis užmokestis Lietuvoje.“ Reikia paminėti, jog Simo požiūris į pinigus ir savo hobį yra išskirtinis. Kūrėjas atsakingai leidžia pinigus ir investuoja dalį algos į savo veiklą: „ Kuomet į banko sąskaitą įkrinta mėnesinis užmokestis, aš susimastau, ką dar galiu duoti Lietuvos „gaming“ bendruomenei? Esu linkęs investuoti į savo kuriama produktą. Pavyzdžiui, dabar daug laiko ir pinigų investuoju į savo „RolePlay“ serverio kūrimą, kurio paleidimas – mano svajonė. Reikia paminėti, jog prie serverio dirba žmonės, kurie gauna finansinį atlygį. Mano žiniomis, Lietuvoje nei vienas serverio įkūrėjas nemokėjo savo darbuotojams, o tai manau nesąžininga. Juk puikiai žinome, kad „Roleplay“ neša pajamas kūrėjams.“

Patarimas jaunajai kartai:

„Kaip pasiekti tikslą? Perskaitykit mano kanalo pavadinimą ir darykit...“

„SVARBEUSE DARITI“ kanalo įkūrėjas turi patarimų ir jaunimui: „ Nemažai moksleivių klausia: Kaip išpopuliarėti taip greitai? Aš atsakymo neturiu. Manau, jog sėkmės receptas neegzistuoja. Tačiau savo tikslą pasiekti galite, jog jus tikėtumėte savimi. Tai yra svarbiausia. Žmonės galvoja, jog užtrukau vienerius metus, kad surinkčiau 50 tūkstančių prenumeratorių. Tačiau tai nėra tiesa. Aš 12 metų ieškojau savęs. Turėjau praktiką Jungtinėje Karalystėje ir tik tada suvokiau, ką galiu ir noriu pasiekti gyvenime. Labai patinka Lionel Messi posakis, kurį jis pasakė būdamas 17 metų ir 114 dienų amžiaus: „It took me 17 years and 114 days to become an overnight success“...“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos