Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarptautinių esporto organizacijų vaidmuo industrijoje

Tradiciniame sporte tarptautinės organizacijos, tokios kaip FIBA ar FIFA, turi milžinišką rolę pačioje industrijoje – jos organizuoja vienus garbingiausių krepšinio bei futbolo turnyrus, skleidžia savo politinę žinutę pasauliniu mastu. Ar esporto tarptautinės organizacijos gali įgyti tokį patį vaidmenį, formuojant bendrą diskursą apie šią veiklą visame pasaulyje?
Žaibiškai auganti eSporto rinka – gelbėjimosi ratas mažiesiems futbolo klubams?
Žaibiškai auganti eSporto rinka – gelbėjimosi ratas mažiesiems futbolo klubams? / „Scanpix“ nuotr.

Pasaulyje veikia keletą tarptautinių esporto organizacijų - IESF (Internatiol Esports Federation), EEF (European Esports Federation), Esports World Federation (ESWF) bei GEF (Global Esports Federation). Jos dirba dėl to paties tikslo – vystyti esporto plėtrą ir suvienijimą visame pasaulyje. Jų siekinys yra sukurti bendrą esporto ekosistemą. Šios organizacijos taip pat yra atsakingos už pasaulinių čempionatų, kuriose varžosi nacionalinės rinktinės, organizavimą, esporto bei sveikatingumo edukaciją.

Šių metų rugsėjį IESF į savo gretas priėmė PanAmerican Esports Confederation (PAMESCO), African Esports Association (AESA) bei EEF. Pradėjus bendradarbiauti su šiomis trimis regioninėmis federacijas, IESF suvienijo visus pasaulio žemynus. Vadovaudamasi Vadovaudamasi savo vienybės, įtraukimo ir pagarbos vertybėmis, IESF tiki, kad toks tarptautinis bendradarbiavimas paskatins profesionalaus Esporto augimą ir parems mažesnių tautų esporto vystymąsi išvardintuose regionuose.

IESF ir GEF
IESF ir GEF

Šių metų gruodį IESF pradėjo bendradarbiauti kartu su ESWF. ESWF vadovaus „Esports for all“ komisijai – tai nauja iniciatyva, kuria siekiama sukurti labiau įtraukiančią esporto bendruomenę. Tuo tarpu Stephan Carapiet, ESWF prezidento pavaduotojas, glaudžiai bendradarbiaus su projektu kaip IESF garbės viceprezidentas.

Visi šie unifikacijos procesai lemia svarbą tiesą – esporto bendruomenė yra linkusi bendradarbiauti pasauliniu mastu. Tai leis kurti vieningą šios industrijos diskursą tarptautiniame lygmenyje. Tarptautinių organizacijų susitelkimas leidžia kurti bendras gaires, kuriomis galėtų vadovautis kiekviena valstybė, puoselėjanti savo nacionalinę sceną. Sėkmingų patirčių dalijimasis, finansinė bei komunikacinė pagalba – visi šie dėmenys yra ypač svarbūs, norint esportą įtvirtinti kaip rimtą discipliną pasauliniu mastu.

Kokia yra Lietuvos įtaka tarptautiniame esportų organizacijų kontekste? Ar lietuviai gali būti laikomi veržliais pionieriais esporto plėtroje? Apie tai sužinosite gruodžio 16 d. vykstančioje „PRESS START BY ROG“ esporto konferencijoje, kurioje šias temas aptars Lietuvos esporto asociacijos atstovai Algirdas „ChosenOne“ Gricius, Gytautas Narkus bei Edvinas Eimontas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai