Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos žaidimų kūrėjų atsakas į Rusijos agresiją

Ukrainoje yra įsikūrusi ne viena studija, kurianti pasaulio lygio žaidimus. Kaip ir visi ukrainiečiai, žaidimų studijos rytą pasitiko su laisvąjame pasaulyje nesuvokiama naujiena – Rusija be jokios logiškos ar pateisinamos priežasties užpuolė Ukrainą ir pradėjo plataus masto karą praktiškai visais įmanomais frontais.
Rusijos puolimo taškai - žemėlapis
Rusijos puolimo taškai - žemėlapis

Nuo ankstyvaus ryto visi stebėjome dramatiškus įvykius Ukrainoje. Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas apie 5 valandą ryto Lietuvos laiku paskelbė „karinę operaciją“ Ukrainoje ir pradėjo didžiausią karinį konfliktą Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Kaip ir milijonai ukrainiečių, šios šalies žaidimų kūrėjai neliko nuošalyje.

„GSC Game World“ kuriantys S.T.A.L.K.E.R. 2, pareiškė: „Šiandien Rusijos federacija paskelbė karą prieš Ukrainą. Mūsų šalį pabudino sprogimai ir ginklų šūviai. Mūsų šalis yra pasiryžusi ginti savo laisvę ir nepriklausomybę, išlieka stipri ir pasiryžusi bet kam.“ Šioje studijoje Kijeve dirba per 300 žmonių.

„Tallboys“, atsakingi už „indie“ žaidimo „Militsoiner“ kūrimą, buvo ne tokie diplomatiški: „Prakeikiame šį karą, mes ryte atsibudome viduryje kažkokios beprotystės. Prakeikiame šį karą, mes dabar jaučiame tik baimę ir neviltį. Mes prakeikiame karą bet kokia jo forma, jo neremiame ir prakeikiame tuos, kurie jį sukėlė.“ Turiu pažymėti, kad kalba taisyta, nes pareiškime buvo daugybė keiksmažodžių.

Tačiau tai toli gražu ne vienintelės žaidimus kuriančios įmonės Ukrainoje. „Crysis 4“ kūrėjai „Crytek“ Ukrainoje turi dukterinę įmonę, taip pat kaip ir „World of Tanks“ kūrėjas „Wargaming“ (tiesa, jie nemažai darbuotojų perkėlė į Vilnių jau prieš kurį laiką). „Ubisoft“ taip pat turi du biurus, vieną Odesoje, o kitą Kijeve – abu miestai šiandien buvo apšaudyti Rusijos pajėgų.

Kai kurios tarptautinės kompanijos augant įtampai prie Ukrainos sienų jau kurį laiką svarstė apie galimybę visus darbuotojus perkelti darbuotis į tokias šalis kaip Malta. Belieka tikėtis, kad Ukraina atsilaikys ir visos šalies žmonės, ne tik žaidimų kūrėjai, galės toliau tęsti laisvus bei nesuvaržytus gyvenimus.

Ukrainą galite paremti aukodami organizacijai „Mėlyna ir geltona“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai