Ingredientai
- Avinžirniai 400 g džiovintų; 150 g humusui ir 250 g falafeliams
- Soda 0,5 arbat. š. humusui skirtų falafelių virimui
- Tahini pasta 125 g humusui
- Česnakai 4 skiltelės 2 humusui ir 2 falafeliams
- Kuminai 1,5 arbat. š. malto; 0,5 humusui ir 1 falafeliams
- Citrinos 0,5 vnt. išspaustų sulčių; humusui
- Druska 1 arbat. š. pagal skonį humusui ir falafeliams
- Alyvuogių aliejus 3 valg. š. arba pagal skonį; humusui
- Saldžiosios paprikos milteliai 1 žiupsnelis pagal skonį; humusui (nebūtina)
- Svogūnai 1 vnt. falafeliams
- Kalendros 1 arbat. š. maltos; falafeliams
- Maltas žagrenis (sumac) 1 arbat. š. falafeliams; nebūtina, bet jei turite, labai tinka
- Mėtos 30 g šviežių; falafeliams
- Žirnių miltai 2 valg. š. falafeliams
- Kepimo milteliai 1 arbat. š. falafeliams
- Aliejus 500 ml falafelių kepimui
- Paprikos 1 vnt. supjaustyta kubeliais; patiekimui
- Agurkai 2 vnt. supjaustyti; patiekimui
- Morkos 2 vnt. supjaustytos; patiekimui
- Žirniai 1 sauja šviežių; patiekimui
Kaip gaminti
1. Iš vakaro užmerkiame visus avinžirnius – ir skirtus humusui, ir falafeliams – iš viso 375 g.
2. Kitą dieną nuplauname avinžirnius – jų svoris turėtų padvigubėti. Pasveriame humuso dalį (125 g išbrinkę turėtų sverti 250 g) ir užpylę dideliu kiekiu vandens verdame. Verdant nugraibome putas, praėjus 5 minutėms nuo užvirimo beriame sodą ir vėl nugraibome putas. Avinžirnius verdame apie 30 minučių arba tol, kol paragavus jie sutirps burnoje.
3. Kai avinžirniai išverda, nukošiame, bet vandens, kuriame virė, neišpilame. Sutriname juos dar šiltus, tada įdedame humusui skirtus česnaką, kuminą, druską, tahini pastą ir supilame atgal apie 200 ml skysčio, kuriame virė avinžirniai. Sutriname iki vientisos, šilkinės masės. Ji turi būti pakankamai skysta. Aš naudoju elektrinio trintuvo antgalį, skirtą sriubai trinti, tada išeina vientisesnė masė. Supilame į dubenėlį ir uždengiame maistine plėvele, kuri turi liesti humuso paviršių – taip jis neapdžius. Atvėsus dedame į šaldytuvą, ten ir laikome.
4. Ruošiame falafelius. Į didelį elektrinio trintuvo indą sudedame stambiai sukapotą svogūną, česnako skilteles, mėtas, kuminą, kalendrą, žagrenį ir druską – pulsuojančiu režimu sukapojame iki smulkių gabaliukų. Suberiame išbrinkusius avinžirnius falafeliams (250 g išbrinkę turėtų sverti 500 g) ir vėl pulsuojančiu režimu išsukame iki vientisos masės – nereikia per daug ilgai.
5. Suberiame miltus, kepimo miltelius ir viską išmaišome. Masę laikome šaldytuve iki to laiko, kai jau norėsime kepti (galima tą daryti ir kitą dieną).
6. Smulkiai susipjaustome daržoves ir, apšlakstę alyvuogių aliejumi, padedame į šalį.
7. Traukiame humusą iš šaldytuvo ir įspaudę pusės citrinos sultis, įpylę šaukštą alyvuogių aliejaus išmaišome iki vientisos masės. Dedame į lėkštę, kurioje pateiksite, dar šlakelis alyvuogių aliejaus ir užbarstome šiek tiek paprikos miltelių.
8. Iš falafelių masės rankomis suformuojame nedidelius rutuliukus. Įkaitiname aliejų ir patikrinę, ar jis jau tikrai įkaito, dedame falafelius ir kepame (jei jūsų viryklė su kaitlente, nustatę karštį prie žymos 7), kol tinkamai paruduos. Išgriebus dedame ant popierinio rankšluosčio, kuris sugertų riebalus.
9. Falafelius reikia valgyti karštus, todėl nedelsdami dedame į paruoštą lėkštę su humusu, užbarstome daržovėmis ir valgome.
Kategorijos
- Ketinu ruošti specialiai: Gurmanams, Pietums, Vakarienei, Vegetarams