„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Horizonte – nauja esporto disciplina: viskas, ką reikia žinoti apie „Riot“ projektą „Valorant“

„Valorant“ – naujoji „Riot Games“ pirmojo asmens šaudyklė (FPS) – yra pasiryžusi konkuruoti su pastaruoju metu rekordus mušančiu „Counter Strike: Global Offensive“. Per dešimtąjį „Riot“ kompanijos gimtadienį pristatytas kaip „Projektas A“, „Valorant“ apjungs veikėjų supergalias su taktiniu penki prieš penkis žaidimu, kuriame bus svarbūs refleksai ir taiklumas. Pasak „Riot“, į „Valorant“ dedamos milžiniškos pastagos, kad būtų garantuotas aukščiausios klasės žaidimas be jokių trukdžių.
„Valorant“
„Valorant“ / Riot Games nuotr.

Būtent techninias žaidimo pažadais „Riot“ ketina iškelti save virš pagrindinių konkurentų – „Overwatch“, CS:GO ir „Rainbow Six Siege“. Tačiau net jei „Valorant“ ir turės aukščiausius techninius duomenis, tai nieko nereikš, jeigu pats žaidimas nebus pakankamai išsiskiriantis.

Kviečiame susipažinti su viskuo, kas yra žinoma apie artėjantį „Riot“ projektą: nuo išleidimo datos iki ginklų ir supergalių arsenalo.

Riot Games nuotr./„Valorant“
Riot Games nuotr./„Valorant“

Kas yra „Valorant“?

„Valorant“ yra taktinė penki prieš penkis šaudyklė, kurios veiksmas vyks netolimoje ateityje, o veikėjai turės išskirtinių gebėjimų. Išleidimo metu žaidimas turės maždaug 10 veikėjų, tačiau jų gretos eigoje turėtų didėti. Visi veikėjai turės keturis unikalius gebėjimus, iš kurių du žaidėjai turės pirkti už raunduose laimėtus pinigus. Jie bus reikalingi ir ginklams bei šarvams įsigyti.

Pasirinkus veikėją, žaidėjai bus priskirti vienai komandai iki mačo, kurį sudarys 24 raundai, pabaigos. Lygiųjų atveju reikės žaisti iki pirmo nukovimo. Dabar žaidime yra tik vienas pagrindinis režimas, kuriame viena komanda turės stengtis susprogdinti bombą, kiti – ją išminuoti. Visai kaip CS:GO.

Nors veikėjų savybės gali priminti „Overwatch“, „Valorant“ labiausiai turėtų priminti „Counter Strike“. Taip pat naujame „Riot Games“ žaidime planuojama padaryti taip, kad veikėjų pagrindinės galios tęstųsi net kelis raundus.

Veikėjai taip pat nebus pririšti prie vieno konkretaus ginklo. Prieš raundų pradžią bus galima įsigyti bet kokį ginklą, taip pat – antrines galias, kurios persikraus tik kelis kartus. Tačiau žaidėjų sėkmė labiausiai priklausys ne nuo veikėjų galių, o nuo gerų šaudymo įgūdžių.

Kalbant apie ginklus, jie turėtų būti tokie pat stiprūs kaip CS:GO ar „Rainbow Six Siege“. Šūviai į galvą turėtų reikšti nukovimą iš vienos kulkos, o dauguma automatų varžovą pribaigs trimis keturiais šūviais virš juosmens. Tad veiksmas žaidime turėtų būti greitas.

„Valorant“ pasirodymo data

Tikslios datos „Riot Games“ neskelbia, tačiau žaidimą planuojama išleisti 2020-ųjų vasarą. Tiksli data priklausys ir nuo atsiliepimų, gautų bandymų metu. „Riot“ patvirtino, kad prieš išleidimą leis trumpam išbandyti žaidimą, tačiau apie tikslią datą vėl nieko neminima.

„Valorant“ veikėjai ir jų supergalios

Nors ateityje veikėjų sąrašas plėsis, „Riot“ teigė, jog išleidimo metu tikisi turėti bent dešimtį jų. Kol kas žinomi aštuoni veikėjai ir jų galios.

Phoenix
Phoenix

Phoenix: 1) jo mėtomos akinamosios bombos galės apskrieti kampus; 2) veikėjas mėtys ugnies kamuolius, kurie nedidelę teritorijos dalį padengs ugnimi. Jos liepsnos ir gydys patį veikėją, ir darys žalą varžovams; 3) galės iškelti ugnies sieną, kuri blokuos matomumą, o prisiartinusius varžovus sužeis; 4) galės pažymėti esamą vietą, kurioje pasibaigus raundui arba mirus veikėjas prisikels.

Jett
Jett

Jett: 1) turės dūminę granatą, kuri visiškai užblokuos matomumą toje vietoje, kur nusileis; 2) galės atlikti didelį šuolį aukštyn; 3) galės bėgti žaibo greičiu; 4) turės kelis mėtomus peilius, kurie pataikius į galvą nukaus priešininkus. Po kiekvieno nužudymo veikėjo peilių atsargos pasipildys iš naujo. Bus galima pasirinkti, ar mesti po vieną, ar greitai paleisti visą likutį.

Viper
Viper

Viper: 1) turės sviedinį su nemažą teritorijos dalį padengsiančia nuodų užsklanda; 2) veikėjui bus priskirta dujinė nuodų bomba; 3) galės pastatyti liniją užtaisų, kurie sukurs nuodų sieną; 4) pagrindinė jo galia – nuodų debesis, kuris padengs didelę dalį teritorijos ir padės veikėjui lengvai nukauti į jį patekusius varžovus.

Sova
Sova

Sova: 1) paleis elektros strėlę, kuri pataikymo atveju varžovus žalos statine energija; 2) pilotuos droną, kuris leis pamatyti žemėlapį iš viršaus. Dronas turės strėlytes, kurios pažymės varžovus; 3) turės sonarinę strėlę, kuri įspės apie šalia esančius varžovus; 4) galės paleisti tris energijos kamuolius, kurie skries kiaurai sienas ir galės keliauti per visą žemėlapį. Visi varžovai, kuriuos jie kliudys, ne tik patirs beveik mirtiną žalą, bet ir bus pažymėti visai priešininkų komandai.

Cypher
Cypher

Cypher: 1) galės tarp dviejų sienų nutiesti virvę, kuri trumpam pažymės ją kirtusius varžovus. Ją bus galima nuimti ir panaudoti iš naujo; 2) paspęs spąstus, kuriems aktyvavusis bus pristabdytas juos kirtusių varžovų judėjimas. Veikėjas spąstus galės aktyvuoti po vieną arba visus iš karto; 3) galės pastatyti valdomą kamerą, kuri taip pat turės varžovus pažyminčių strėlyčių; 4) iš nukauto varžovo galės pavogti informaciją, atskleisiančią, kur yra likę priešininkai.

Brimstone: 1) turės užsidegančią bombą, kuri nusileidimo teritoriją padengs ugnimi; 2) galės pasirinkti, kur paleisti savotišką signalinę ugnį, kuri padidins šalia eančio žaidėjo šaudymo greitį; 3) galės pasirinkti, kurias žemėlapio vietas padengti dūmais; 4) pagrindinė galia – oro ataka, kuri kelias sekundes šturmuos pažymėtą teritoriją.

Sage
Sage

Sage: 1) galės mesti rutulį, sukursiantį sferą, kurioje varžovai judės lėčiau, negalės šokinėti ir judėdami skleis išduodantį garsą; 2) galės sukurti didelę, nepraeinamą sieną; 3) per kelias sekundes galės pagydyti komandos draugą; 4) galės prikelti komandos draugą.

Omen: 1) galės sukurti kloną, kuris judės tiesia linija ir apakins bet ką, kas jį palies; 2) galės teleportuotis trumpą distanciją; 3) galės mesti sviedinį, sukursiantį nepermatomą sieną; 4) galės teleportuotis į bet kurią žemėlapio vietą, tačiau tai truks kelias sekundes. Tiesa, varžovai matys vietą, į kurią veikėjas teleportuosis, ir galės tai sustabdyti. Po teleportacijos veikėjas trumpą laiką bus neįveikiamas.

„Valorant“ ginklai
„Valorant“ ginklai

„Valorant“ ginklai

Kaip ir CS:GO, „Valorant“ žaidėjai ginklus galės įsigyti raundų pradžioje. Tai reiškia, kad konkretiems žaidėjams nebus priskirtas tam tikras ginklas. Nors apie patį „Valorant“ ginklų arsenalą daug žinoma nėra, jie bus suskirstyti į grupes:

  • Antriniai ginklai

  • Kulkosvaidžiai (angl. SMGs)

  • Šratiniai šautuvai (angl. shotguns)

  • Automatai

  • Snaiperiai

  • Sunkieji kulkosvaidžiai

  • Peilis

Kaip veiks mikrotransakcijos žaidime?

„Riot Games“ visų detalių apie žaidimo progresiją ir mikrotranskacijas neatskleidė, tačiau svarbiausia informacija pasidalino. Kiekvienas veikėjas bus atrakinamas žaidimo eigoje. Tai reiškia, kad žaidėjai ne iškart turės pasirinkimo laisvę.

Mikrotransakcijos žaidime bus, tačiau jos pranašumo nesuteiks. Nors pilnas perkamų dalykų sąrašas dar nėra patvirtintas, žaidėjai galės įsigyti tokių dalykų kaip papildomi veikėjų atributai, purškiami dažai ar ginklų papuošalai.

„Valorant“ kovos su sukčiavimu sistema

„Riot Games“ patvirtino, kad sukčiavimo ir strigimų prevencijai skiria labai daug laiko ir energijos. Pasak kūrėjų, jau yra paruošta „naujo lygio“ kovos su sukčiavimu sistema, kuri turėtų užkirsti kelią visoms pagrindinėms jo formoms, pavyzdžiui, automatiniam nutaikymui.

Žaidime taip pat veiks „League of Legends“ disciplinai sukurta serverių sistema, kuri užkirs kelią stigimams ir vėlavimams. Visų regionų serveriai veiks 128 „tickrate“ greičiu, kas turėtų reikšti jautrų šaudymą ir judėjimą. Palyginimui, CS:GO serveriai veikia 64 „tickrate“ greičiu.

„Valorant“ taip pat naudos „Riot Direct“ – „League of Legends“ disciplinai sukurtą žymiąją interneto tinklų infrastruktūrą, kuri žaidėjams garantuos greitą ir stabilų prisijungimą prie serverių.

Kam bus prieinamas?

„Valorant“ žaidimas bus prieinamas tik asmeninių kompiuterių (PC) savininkams. Nors yra įvairių gandų, kad ateityje jis bus pritaikytas ir konsolėms, jie, panašu, nėra realistiški ir pagrįsti stipriais argumentais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs