Indijos Jaunimo reikalų ir sporto ministerija, pakeisdami 1961 m. Indijos Verslo paskirstymo nuostatas, įtraukė esportą į „daugiarūšių sporto šakų renginių“ kategoriją. Tai reiškia, kad nuo šiol ministerija kuruos Indijos esporto pramonę. Dar daugiau, Indijos Elektronikos ir informacinių technologijų ministerija savo nuostatose taip pat atskyrė esportą nuo „online“ žaidimų srities.
Indijos esporto federacijos vadovas ir Azijos esporto federacijos viceprezidentas Lokesh Suji, komentuodamas šį valdžios sprendimą, teigė: „Nuo šiol turėsime sukurti tinkamą infrastruktūrą ir treniruočių patalpas savo jauniesiems esportininkams. Jau visai greitai pamatysime, kad esportas turės tokią pačią, jei ne didesnę, įtaką nei kriketas, futbolas, krepšinis.“
Indijos esporto plėtra pastaruoju metu buvo banguota. Viena vertus, vieni populiariausių šalies esporto disciplinų žaidimai „Battleground Mobile India“ ir „Free Fire“ buvo uždrausti. Kita vertus, žymiausias esporto renginių organizatorius „ESL“ tęsė savo plėtrą Indijoje, o prie didelių turnyrų organizavimo prisidėjo ir tokios įmonės kaip „Skyesports“ ar „Loco“.
Indijos esporto organizacijos „Revenant Esports“, kuri 2022 m. pasirašė ilgalaikę pelningą sutartį su „PUMA“, vadovas Rohit Jagasia apie valdžios sprendimą teigė: „Tai yra geriausia diena Indijos esporto istorijoje. Šis revoliucingas sprendimas ne tik pakeis šalies esporto aplinką geresnės infrastruktūros, finansavimo, poveikio ir švietimo apie patį sektorių požiūriu, bet ir pavers Indiją viena stipriausių esporto šalių pasaulyje.“
Esportas jau yra pripažintas sportas tiek Olimpinėse, tiek Azijos žaidaynėse. Vienos didžiausių pasaulio šalių vyriausybės įsitraukimas į šios srities plėtrą atneš ne tik didžiulės finansinės bei socialinės naudos visai esporto rinkai, tačiau paskatins ir kitas valstybes imtis panašių politinių sprendimų priėmimo. Europoje tokiu pavyzdžiu jau pasekė danai ir prancūzai. Galbūt neužilgo ir Lietuvoje išvysime tokį politinį ėjimą?