Viskas prasidėjo tuomet, kai „The Nation“ portale pasirodė pranešimai apie tai, jog JAV pajėgos esportą išnaudoja kaip priemonę suvilioti jaunus žmones stoti į kariuomenę.
Iš pradžių JAV sausumos, oro pajėgų ir karinio laivyno komandos transliacijų metu tiesio mezgė pokalbius apie gyvenimą, kompiuterinius žaidimus ir galimybes, kurias jaunimui gali suteikti tarnavimas.
„Esportas tiesiog tapo vieta pradėti pokalbį, – teigė JAV kariuomenės pajėgų telkimo vadovas Frankas Muthas. – Einame tuo keliu todėl, kad dalinamės aistra esportui. Nėra nieko blogo, jei transliacijų metu kariai dalijasi savo patirtimi kariuomenėje.“
Tačiau vien pokalbiais JAV kariuomenės atstovai neapsiribojo. Netrukus komentarų skiltyse pradėjo kristi nuorodos į konkursus, kuriuose žiūrovai gali laimėti įvairius prizus, tačiau tos nuorodos kompiuterinių žaidimų mėgėjus pradėjo nukreipinėti į elektronines paraiškas stoti į karines pajėgas.
Tai supykdė žiūrovus, transliuotojus ir kitus žaidimų bendruomenės narius, kurie teigia, kad tokie poelgiai yra neleistini ir JAV kariuomenės „Twitch“ kanalas turėtų sulaukti nuobaudų.
Tai „Twitch“ platformos administraciją privertė imtis priemonių ir įspėti JAV kariuomenę.
„Mūsų taisyklės aiškiai skelbia, jog visos reklamos turi atitikti griežtus standartus, – „Kotaku“ portalui teigė vienas „Twitch“ atstovų. – Kadangi tokia JAV karinių pajėgų reklama jų neatitinka, liepėme ją pašalinti.“
Į tai griežtai sureagavo ir patys kompiuterinių žaidimų mėgėjai. Toje pačioje „Twitch“, „Discord“ ir kitose platformose pasipylė arši žaidėjų kritika, transliacijų metu JAV kariai buvo priversti atsakinėti į tokius klausimus kaip „koks tavo mėgstamiausias JAV karo nusikaltimas?“ ir pan.
Sulaukus tokios visuomenės reakcijos, JAV kariuomenė nusprendė sustabdyti žaidimų transliacijas „Twitch“ platformoje ir pergalvoti savo strategiją.