Kinijoje – didžiausia policijos operacija prieš kompiuterinių žaidimų sukčius, susižėrusius 764 mln. dolerių

Pajėgas sujungusi Kinijos policija ir „Tencent“ kompanija išaiškino didžiausią pasaulyje kompiuterinių žaidimų „čyterių“ tinklą, kuris, pasak pranešimų, iš žmonių buvo susirinkęs 750 mln. dolerių.
/ 123RF.com nuotr.

Pranešimus apie šį tinklą Kinijo policija gavo 2020 kovą. Praėjus dvylikai mėnesių, didžiausia sukčiavimo programas tiekusi grupuotė pasaulyje nustojo egzistuoti.

Sukčiavimo programų pardavinėjimas kompiuteriniams žaidimams pastaraisiais metais tapo pelningu verslu. Įvairių žaidimų gerbėjai iš šios grupuotės galėjo įsigyti pačių įvairiausių programų, leidžiančių matyti kiaurai sienas arba automatiškai ginklus nutaikančių varžovams į galvas.

Pranešama, kad per dieną organizacija uždirbdavo daugiau nei 10 tūkst. dolerių, o iš viso per savo egzistavimą susižėrė 764 milijonus dolerių.

„Po gautos informacijos Kunšano policija atliko patikrinimą keliose vietose, uždarė 17 svetainių ir areštavo 10 asmenų“, – skelbiama oficialiame policijos pranešime.

Sukčiavimo programų pardavinėtojai už gautas sumas ne tik įsigijo prabangių automobilių už daugiau nei 20 mln. dolerių, bet ir investavo į kriptovaliutas ir nekilnojamąjį turtą.

Nors šios programos daugiausiai buvo utilizuojamos Kinijoje, organizacija turėjo ir daug užsienio klientų.

Skelbiama, kad didelė dalis programų buvo skirta žaidimams mobiliesiems, tačiau organizacijos pasiūloje buvo ir „Valorant“ ar „Overwatch“ žaidimams skirtų programų.

Organizacijos paslaugos veikė prenumeratų pagrindu. Vienos dienos paslaugos kainavo 10 dolerių, savaitės – 50 dolerių, mėnesio – 200 dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis