Kuo skiriasi Lietuvos ir Lenkijos esportas?

Mūsų kaimynai lenkai gali pasigirti vienu populiariausiu esporto renginiu visame pasaulyje „IEM Katowice“. Taip pat jie turi gausybę žinomų kiberatletų. Kokia situacija vyrauja šiuolaikiniame Lenkijos esporte? Kuo jis skiriasi nuo Lietuvos infrastruktūrine, politine bei kultūrine prasme?
Krzysiek Stypulkowski
Krzysiek Stypulkowski / 15Min nuotr.

Savo įžvalgomis šia tema dalinasi „FantasyExpo“ bendrasavininkas Krzysiek Stypulkowski „PRESS START BY ROG“ esporto konferencijoje. „FantasyExpo“ yra žymiausia esporto agentūra Lenkijoje. Ji yra kelių įmonių (kurios apsiima esporto žiniasklaida bei renginių organizavimu) dalis. FantasyExpo bendradarbiauja su pasaulinio lygio prekiniais ženklais. Stypulkowski teigimu, Lenkijoje visi prekiniai ženklai yra susidomėję esportu. To priežastis – rinkoje yra suprasta, kad netgi 50% žmonių žaidžia kompiuterinius žaidimus. Kitaip tariant, tai yra plati bei sąlyginai nauja ir neišnaudota rinka.

"Liquipedia" nuotr./FantasyExpo
"Liquipedia" nuotr./FantasyExpo

Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje, populiariausios esporto disciplinos yra CS:GO bei League of Legends. Pastaruoju metu taip pat pradėjo augti FIFA bei Valorant populiarumas. Skirtingai nei Lietuva, Lenkija neturi nei vienos reikšmingos esporto arenos. Jų infrastruktūrą apima profesionalias studijas, kuriose yra kuriamos transliacijos bei pavienius ne itin populiarius „internetinius barus“.

Šiuo metu lenkai neturi esporto organizacijos, kuri galėtų varžytis aukščiausiame tarptautiniame lygmenyje. Anksčiau Kinguin galėjo pretenduoti į šį titulą, tačiau jie nusprendė atsisakyti savo CS:GO komandos. Tiesa, Lenkijos esporto lygoje reguliariai varžosi netgi 16 naujos organizacijos, kurios turi stiprų investuotojų palaikymą. Lenkai organizuoja reguliarias bei pelningas CS:GO, LoL ar Valorant lygas. Pastaruoju metu lenkams pavyksta pritraukti didžiulių investicijų iš jų įžymybių (pvz. iš krepšininko Marcin Gortat)

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marcinas Gortatas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Marcinas Gortatas

Esporto politika Lenkijoje yra dvilypė. Viena vertus, Lenkijos vyriausybė net nekelia klausimų apie esporto prilyginimą tradiciniam sportui. Tai kelia praktinių iššūkių, tarkim, vizos klausimais tarptautiniuose renginiuose. Kita vertus, valstybinės įmonės – bankai, loterija, energetika – investuoja į esporto infrastruktūrą.

Pilną pokalbį su Krzysiek Stypulkowski, kuriame papildomai yra aptariamos temos, susijusios su FantasyExpo indėliu į PGL Major Stockholm 2021, jų ateities planais, didžiausiais pasiekimais bei kultūrine reakcija į esportą, galėsite peržiūrėti gruodžio 16 d. „PRESS START BY ROG“ esporto konferencijos metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai