Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„LTU Republic“ – populiariausias Lietuvos „streameris“, kurio sekėjų armija nuosekliai auga

Septyniasdešimt penki tūkstančiai sekėjų (didžioji dalis jų – lietuviai) seka Karolio Jankausko kanalą „Twitch“ platformoje. Palyginti, šeštame pagal dydį Lietuvos mieste Alytuje apytiksliai gyvena penkiasdešimt tūkstančiai gyventojų. Slapyvardžiu „LTU Republic“ pasivadinęs lietuvis transliacijos metu vidutiniškai sulaukia tūkstančio žmonių palaikymo. Natūralu, jog tokio palaikymo sulaukiantis lietuvis intriguoja daugelį mūsų tautiečių. Kaip lietuviui pavyko pasiekti šūsnį žiūrovų, tūkstančius prenumeratorių ir finansinę laisvę žaidžiant kompiuterinius žaidimus?
Karolis Jankauskas
Karolis Jankauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Karoli nesėdėk prie kompiuterio – akys išvarvės.“

Jaunuolio vaikystėje įsigytas kompiuteris tapo geriausiu draugu, o laikas praleistas prie jo užimdavo didžiąją dalį laisvalaikio. Dar mokyklos laikais pradėtas žaisti „Travian“ žaidimas paskatino sukurti iki šiol naudojama slapyvardį „LTU Republic“. Pseudonimo sugalvojimą Karolis aiškina taip: „Dažnai „Travian“ žaisdavau užsienio serveriuose, todėl būdamas patriotu norėjau kitų šalių atstovams parodyti, jog esu iš Lietuvos.“ Nors tėvai reagavo palankiai į Karolio žaidimus kompiuteriu, kartais jaunuolis sulaukdavo ir kandžių replikų: „Nesėdėk prie kompiuterio – akys išvarvės“. Tačiau jaunuolio tėvai buvo laimingi matydami sūnų namie, o ne gatvėje su neaiškios reputacijos draugais.

Vaikystėje turėjo dvi svajones...

Augdamas Lietuvoje vaikinas turėjo dvi svajones, kurias vėliau pavyko pasiekti: „Svajonės gyvenant Lietuvoje buvo dvi. Viena jų atėjo labai anksti, kai buvau aštuntoje/devintoje klasėje. Jau tada svarsčiau, jog po mokyklos noriu palikti Lietuvą ir išbandyti savo jėgas studijuojant Jungtinėje Karalystėje“. Baigęs mokyklą Karolis emigravo į vakarų Europoje esančią salą, kurioje studijavo geografinės tematikos mokslus. Atkaklus darbas, didelis noras ir pažadas, duotas sau vaikystėje, – tai receptas, kuris padėjo jaunuoliui įgyvendinti antrąją svajonę. „Kita svajonė buvo susijusi su mano veikla. Norėjau surinkti šimtą tūkstančių prenumeratorių „Youtube“ platfomoje. Ši svajonė tūnojo mano galvoje nuo pirmos dienos, kuomet sukūriau savo kanalą.“

Iššūkiai su kuriais tenka susidurti

„Kompiuterio žala“ – sąvoka, kurią daugelis mūsų esame girdėję iš savo tėvų, švietimo įstaigų ar gydytojų. Karolis pritaria, jog žmogaus sveikatai kenkia ilgas ir įtemptas spoksojimas į kompiuterio vaizduoklį, nes visa tai patyrė savo kailiu: „Dėl ilgo sėdėjimo prie kompiuterio suprastėjo rega ir turiu nešioti akinius. Žinoma, genai ir kiti dalykai taip pat yra svarbūs šiame procese, tačiau kompiuteris smarkiai prisidėjo prie mano akių būklės.“ Be kita ko, Karoliui reikia įdėti nemažai pastangų, jog prisiverstų reguliariai savo sekėjus nudžiuginti vaizdo įrašais: „Atvirai tariant kol kas mano gyvenimas yra chaotiškas ir tai manęs tikrai netenkina. Kadangi užsiimu tokia veikla, kurioje už rezultatus esu atsakingas tik aš. Kartais yra sunku save sukontroliuoti ir dirbti dėsningai kiekvieną dieną. Atsiranda įvairių pagundų, tarkim, darbo dienomis kažkur netikėtai išvažiuoti ar kitaip praleisti laiką namuose, t.y. nedirbant prie naujų projektų. Žinoma, tai vyksta retai ir tuo stengiuosi nepiktnaudžiauti.“ Tačiau vaikinas tikslingai žino, koks gyvenimo būdas jam patiktų: „Idealus gyvenimas pagal mane yra toks, kuomet viskas: nuo atsikėlimo ryte iki ėjimo miegoti vakare – suplanuota. Tada jaučiu, kad esu produktyvesnis. Apibendrindamas galiu teigti, jog mane veža rutina, kurią įdiegė tėvai ir veiklos kuriomis užsiimdavau, pavyzdžiui – plaukimas.“

Mėgstamiausi žaidimai ir kortų namelis

Stebint Karolio tiesiogines transliacijas dažnai susidaro įspūdis, jog vaikinui patinka skirtingo žanro žaidimai: „Nėra vieno žaidimo žanro, kuris man yra mėgstamiausias. Žaidžiu labai daug ir įvairaus žanro. Kiekvienas iš jų specifinis ir savaip įdomus. Tačiau tiems, kas stebi mano transliacijas, turbūt akivaizdu, jog daugiausia laiko skiriu „Grand Theft Auto V“ žaidimui. Na, o visą „Grand Theft Auto“ frančizę pradėjau žaisti nuo trečios dalies.“ Nors šiuo metu Karolis yra sėkmingas bei augantis „streameris“, tačiau nepamiršta, kokį kelią jis turėjo nueiti, jog tai pasiektų: „Didžiausias sunkumas „streameriui“, norint veiklą paversti pragyvenimo šaltiniu, yra nepastovumas. Niekad negali žinoti, kada tavęs žmonės nebežiūrės ir jiems tu tapsi nebeįdomus. Vaizdo įrašų kūrėjas nuolat turi kurti naujas idėjas ir generuoti vis ką nors naujo auditorijai. Tai yra sunkus ir varginantis darbas, kadangi daug kas nepriklauso nuo paties savęs. Niekada nežinai kaip reaguos žiūrovai į tavo idėjas. Todėl aš šią specialybę prilyginčiau kortų nameliui, kuris bet kurią dieną gali sugriūti.“ Nors šiuo metu Karolio kortų namelis stovi lyg tvirčiausia pilis, tačiau jaunuolis išlieka savikritiškas.

„LTU Republic“ logotipas
„LTU Republic“ logotipas

Atskira padėka „Vėl tie patys“ tinklalaidėi

Prieš metus Karolio kanale pasirodęs vaizdo įrašas pavadinimu „LTU REPUBLIC X STONKIDZE – GTAV ROLE PLAY“ šiuo metu yra peržiūrėtas daugiau nei šešis šimtus tūkstančių kartų. Dvidešimt šešių minučių įrašas, kuriame nusifilmavo ir Manto Stonkaus valdomas personažas, tapo tikra interneto sensacija. Jaunuolis tokią sėkmę aiškina taip: „Noriu pasakyti, kad paminėjimas „Vėl tie patys” tinklalaidėje ir “streamas” su Mantu Stonkumi buvo sunkaus ir ilgo darbo vaisius. Esu labai patenkintas, jog buvau pastebėtas vieno žinomiausio žmogaus Lietuvoje. Jeigu atvirai, jų tinklalaidės net nebuvau matęs, kadangi buvau nusistatęs, kad žmonės iš kitapus ekrano bando atvesti tradicinę televiziją į Lietuviškąjį „YouTube“. Klydau, buvau pesimistiškas, jaunas ir kvailas, kad susidariau tokią nuomonę net nepasigilinęs į jų turinį. Turiu prisipažinti, kuomet jie mane paminėjo tinklalaidėje, nepraleidau nei vieno įrašo. Esu dėkingas Mantui Stonkui už labai gražius žodžius ir mano kanalo paminėjimą prieš tokią didžiulę auditoriją. Visa „Vėl tie patys“ komanda nusipelnė padėkos, nes vis daugiau žmonių renkasi žiūrėti „Youtube“ arba „Twich“.“

Stereotipai su kuriais susiduria elektroninio sporto atstovai.

Pasaulyje populiarėjantis elektroninis sportas tapo viena iš geidžiamiausių profesijų, tačiau senosios kartos atstovai dažnai į tai žiūri skeptiškai. Karolis apie tai turi savo nuomonę: „Yra tikrai daug žmonių, kuriems liežuvis niekada neapsivers pasakyti, kad žmonės kurie profesionaliai žaidžia žaidimus yra sportininkai ar (kiber) atletai. Bet aš manau, kad tai yra visiškai normalu, nes istorijoje jau esame pastebėję, kad senesnė žmonių grupė sunkiai pripažįsta naujos kartos išradimus ir veiklas. Todėl tai tik laiko klausimas, kada E-sportas, „streaminimas“ ir kiti šios šakos užsiėmimai taps norma visuomenėje. Manau, kad net ir dabar dauguma žmonių esportą pripažįsta. Tiesiog vedami socialinių medijų kartas nuo karto pamatome neigiamus komentarus apie šias veiklas.“

Apibendrinimas

Tai, ką pavyko pasiekti Karoliui – sunkaus darbo ir atkaklumo vaisius. Skaitydami šį straipsnį, daugelis mūsų turėtų prisiminti jaunystės svajones, kurių dar neišpildėme. Jaunuolio sėkmės istorija galėtų būti pavyzdys, kaip turėtume siekti savo tikslų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos