Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Patinka elektroninis sportas? O jeigu pasakyčiau, kad iš jo galima ir uždirbti?

Elektroninis sportas – viena iš sparčiausiai augančių pramonės šakų. Pagal pajamų lygį esportas jau dabar yra pralenkęs Holivudą ir jo kūrinius. Visai neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad šiuo metu didžiausias darbdavys pagal paklausą – esportas. Tad šiandien pristatysiu 3 strategijas, kurios galimai leis uždirbti iš sparčiausiai pasaulyje augančios pramonės šakos.
„PGL Major Antwerp 2022“ trofėjus
„PGL Major Antwerp 2022“ trofėjus / PGL nuotr.

Tapkite profesionaliu žaidėju

Viena iš perspektyviausių ir geriausiai apmokamų sričių elektroniniame sporte – profesionalūs žaidėjai. Pavyzdžiui, jeigu pasiryžtumėte tapti profesionaliu „CS:GO“ žaidėju ir jums tai pavyktų, tuomet galima teigti, jog kas mėnesį jūsų banko sąskaitą papildytų penkiaženklės sumos. Panašių galimybių galite rasti ir kituose populiariausiuose žaidimuose, tokiuose kaip: „League of Legends“, „Dota2“, „Overwatch“, „FIFA“ ir daugelyje kitų. Šiais laikais net mobiliųjų žaidimų kūrėjai siūlo neįtikėtinas piniginių prizų sumas, pavyzdžiui, „Call of Duty Mobile Championship“, kurie ant stalo padėjo daugiau nei 2 milijonus JAV dolerių. Skamba nuostabiai, tiesa? Vis dėlto, turite pasverti, jog kiber-atleto profesija – labai sudėtinga. Norėdami tapti profesionaliais kiber-atletais jūs privalėsite milžinišką laiko dalį skirti asmeniniam tobulėjimui jūsų pasirinktame žaidime. Lietuvoje turime vienetus, kurie sugebėjo elektroninį sportą paversti pajamų šaltiniu, o tai puikiai įrodo kokia konkurencinga ši rinka yra.

Tapkite „streameriu“

Streaminimas – itin populiari niša, kurioje žmonės uždirba milžiniškas pajamas. Galima teigti, jog ištikimų fanų auditorija suteikia neįtikėtinų galimybių finansiškai – prenumeruoja jūsų kanalą už pinigus, o tai leidžia jums plėstis. Žiūrovai dažnai aukoja nedideles sumas, tačiau „aukojimų“ kiekis – milžiniškas, todėl dienos pabaigoje susidaro solidi suma. Reikia neužmiršti, jog streamerius taip pat dažniausiai remia įmonės, kompanijos ir prekių ženklai, o tai leidžia generuoti pastovias pajamas. Nuoseklumas, reguliarumas, atkaklumas ir nuolatinis bendravimas – savybės, kuriomis privalo pasižymėti kiekvienas streameris. Nors iš šono gali pasirodyti, jog tai yra lengvas darbas, tačiau tai nėra tiesa. Turite pasverti ar sugebėsite vienu metu žaisti žaidimą ir bendrauti su fanais, kurie jus stebi kitoje ekrano pusėje.

„Freelanceris“

Elektroniniame sporte vaizdo įrašai, tiesioginės transliacijos – labai populiarios, tačiau kiti įgūdžių rinkiniai – labai vertingi. Yra begalė būdų kaip uždirbti pajamas dalyvaujant esporto virtuvėje, pavyzdžiui, jūs galite būti: grafikos dizaineriai, tekstų rašytojai, straipsnių kūrėjai, logotipų kūrėjai, soc. tinklų administratoriai. Nuoseklus pramonės augimas reiškia, kad tai ne tik perspektyvi, tačiau ir patikima darbo pozicija. Jeigu esate atsakingas, ryžtingas ir mokate rašyti ar braižyti, tuomet galima teigti, jog „freelanceris“ – puikiai apibūdina jus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs