Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmoji „Global Esports Games“ diena - kaip sekėsi Lietuvos atletams?

Turkijoje, Stambule, šiandien prasidėjo „Global Esports Federation“ organizuojamos „Global Esports Games“ žaidynės, kuriose savo jėgas išbandė ir Lietuvos esportininkai.
„Street Fighter V“ veikėjas Alex. "Capsom
„Street Fighter V“ veikėjas Alex. „Capcom“ nuotrauka.

Pirmasis pultelį į rankas paėmė ir iššūkį „Street Fighter Five Champion Edition“ disciplinoje metė Kazimiež „maumas“ Aliaševič. Šis sportininkas jau ne kartą yra įrodęs, kad šiame žaidime yra tarp geriausių pasaulio žaidėjų ( „Intel World Open Eastern Europe“ užimta antra vieta, „Celtic Throwdown 2022“ užimta ketvirta vieta bei „EVO Online Eastern Europe“ užimta 4 vieta). Nors patirties Kazimiež tikrai netrūko, tačiau jau pirmoje kovoje burtai lėmė susitikimą su vienu iš geriausių pasaulio „Street Fighter“ kovotojų ir susitikimas baigėsi 2:3 oponento naudai.

Kazimiež „maumas“ Aliaševič po mačo sakė, jog didžiausias minusas – „single elimination“ formatas, kai iš turnyro iškrentama po pirmo pralaimėjimo ir nesuteikiamas šansas revanšui. Taip iš turnyro labai lengvai gali iškristi stipriausi žaidėjai (kaip dabar ir nutiko), o finalą pasiekti silpnesni žaidėjai. Tuo pačiu, naujokai gali negauti progos įgauti patirties iškart gavę itin patyrusi oponentą.

Kiek vėliau savo jėgas „E-football 2023“ išbandė ir Edgaras Skrielius. Jau seniai šį žaidimą žaidžiantis esportininkas taip pat turi sukaupęs nemažos patirties įvairiuose turnyruose ir net ir Europos čempionate. Lietuvos atstovas žaidė prieš Kazakstano atletą, tačiau jo įveikti nepavyko – pralaimėta rezultatu 2:1. Pats Edgaras sakė, jog jo oponentas buvo stiprus, o jam pačiam tikriausiai pritrūko šiek tiek sėkmės.

Pirmają „Global Esports Games“ dieną „Global Esports Federation“ pristatė ir kelias naujoves – visų pirma, Lenkijoje 2023 metais vyksiančias Europos žaidynes. Kol kas skelbiama tik tiek, jog disciplinos bus panašios, o finalai vyks antrąjį metų ketvirtį.

Taip pat paskelbta labai svarbi žinia esporto treneriams. Iki šiol šie esporto organizacijoms itin svarbūs (kaip ir žaidėjai) specialistai negalėjo gauti jokio oficialaus vertinimo. „Global Esports Federation“ skelbia, kad nuo šiol tai pasikeis ir esporto treneriai galės gauti specialius jų kvalifikaciją patvirtinančius sertifikatus.

Žinoma, kalbėta ir apie bendrą esporto padėti pasauliniu lygmeniu. Šioje srityje „Global Esports Federation“ taip pat rodo iniciatyvą – plečiasi Azijos, Amerikos, Afrikos, vidurinių rytų esporto vystymo organizacijų veikla. Jų tikslas – padėti augti vietinėms esporto federacijoms.

Primenu, jog Lietuvą „Global Esports Federation“ atstovauja Lietuvos elektroninio sporto asociacija LESPA, kurios dėka lietuvių delegacija ir gali dalyvauti „Global Esports Games“ žaidynėse.

Lietuvos delegacijos kelionę ir atletų pasirodymą čempionate remia visiems puikiai pažįstamas kompiuterinės įrangos gamintojas „RAZER“, visus atletus aprūpinęs naujomis „BLACKSHARK V2“ ausinėmis. Nuo 2005 metų, kai buvo įkurta, „RAZER“ ir toliau išlaiko tradiciją remti esporto profesionalus. Žaidėjų apranga rūpinosi sportinės aprangos tiek mėgėjams, tiek profesionalams gamintoja „TŪTA“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?