Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

RuneScape – smagi pramoga arba kova dėl išgyvenimo

Žaidimui „RuneScape“ šiemet sukako 20 metų. Dažnai „RuneScape“ asocijuojasi su nesuskaičiuojamomis valandomis praleistomis keliant savo sugebėjimus, geromis emocijomis laimint kovas ir skausmu, kai prarandi visus savo daiktus. Ši MMORPG klasika yra tapusi ne tik vienu populiariausių tokio žanro žaidimų, bet ir puikiu uždarbio šaltiniu nepastovioje ekonomikoje gyvenantiems žmonėms.
„RuneScape“
„RuneScape“ / „Jagex“ nuotr.

„RuneScape“ žaidimas buvo išleistas 2001 metais kūrėjo „Jagex“ kaip naršyklės žaidimas. Pirmoji žaidimo versija „RuneScape Classic“ buvo žymiai daugiau laiko reikalaujanti negu vėlesnės. Egzistavo tik vienos rūšies kirviai ir kirstukai. Kasant metalų rūdą, turėdavai kaskart patikrinti ar jis ten egzistuoja, kadangi iškastas nuo neiškasto metalo vizualiai niekuom nesiskyrė.

„RuneScape“ žaidimo nuotr./„RuneScape Classic“
„RuneScape“ žaidimo nuotr./„RuneScape Classic“

Praėjus trejiems metams nuo pirmosios versijos išleidimo, pasirodė plačiausiai žinoma ir viena labiausiai vis dar žaidžiamų žaidimo versijų – „RuneScape 2“. Naujoji žaidimo versija turėjo 3D grafikas, naują kovojimo sistemą ir daug kitų atnaujinimų. Žaidimas staigiai pradėjo populiarėti ir vos per ketverius metus žaidėjų skaičius padidėjo nuo 36 tūkst. iki 250 tūkst. Kūrėjai „Jagex“ stengėsi suspėti visame pasaulyje leisti naujus serverius, kad tik galėtų priimti visus norinčius žaisti.

„RuneScape“ žaidimo nuotr./„RuneScape 2“
„RuneScape“ žaidimo nuotr./„RuneScape 2“

Lietuvos taip pat neaplenkė šio žaidimo manija. Mokyklų informacinių technologijų kabinetuose ar bibliotekose moksleiviai kartais ateidavo net valandą prieš prasidedant pamokoms, kad tik galėtų pažaisti šį mylimą žaidimą. Žaidimo pinigai kartais galėdavo atstoti ir realius pinigus, vykdavo pastovūs mainai tarp žaidimo entuziastų.

Populiarumą daug metų sugebėjęs išlaikyti „RuneScape“ dar kartą atsinaujino 2013 metais. Tada pasirodė naujausia žaidimo versija „RuneScape 3“. Naujoji versija pasižymėjo dar labiau patobulinta raiška, stipriai patobulėjo įvairūs grafikos sprendimai ir garso efektai. Visgi praėjusi versija turėjo labai daug entuziastų, kurie nemėgo naujosios versijos. Būtent dėl jų buvo palikta ir senoji žaidimo versija – „Old School RuneScape“.

Tarp senosios versijos entuziastų galima išskirti vieną didžiulę grupę, kurios žmones galima pamatyti bet kurioje serverio vietoje. Tai – venesueliečiai. Šie žmonės dažniausiai nežiūri į „RuneScape“ kaip į smagią pramogą. Jų tikslas paprastai tariant yra vienas – išgyvenimas.

Venesuela paskutinius kelerius metus išgyvena labai sunkius laikus. 2015 metais nukritus naftos kainoms ir įvykdžius daug blogų ekonominių sprendimų Venesuela išgyveno hiperinfliaciją. Kainos kilo žaibišku greičiu, pinigai stipriai nuvertėjo ir žmonės nebegalėjo išgyventi iš turimo atlyginimo.

„Bloomberg“ nuotr./Venesuelos „RuneScape“ žaidėjas
„Bloomberg“ nuotr./Venesuelos „RuneScape“ žaidėjas

Taip „RuneScape“ tapo išeitimi kai kuriems šios šalies gyventojams. Žaidime egzistuojanti finansų sistema yra ganėtinai stabili, o uždirbinėjant auksą žaidime, jį galima parduoti už tikrus pinigus. Taip Venesuelos gyventojai gali uždirbti žymiai daugiau nei vidutiniškai uždirbantis gyventojas, kuris uždirba apie 5 JAV dolerius per mėnesį.

Be abejo, masiškai venesueliečių okupuotos vietos žaidime erzina paprastus žaidimo mėgėjus. Žaidėjai kovoja prieš aukso uždirbinėtojus, stengiasi sukelti jiems kuo daugiau problemų ir kelia klausimus žaidimo kūrėjui „Jagex“. Taip „Jagex“ atsiduria labai keblioje situacijoje. Iš vienos pusės, jie gali leisti aukso uždirbinėtojams toliau dirbti ir taip galimai sugadinti žaidimo ekonomiką. Iš kitos pusės, jie gali uždrausti verstis tokia veikla ir palikti labai daug žmonių ant skurdo ribos.

Taigi, nors „RuneScape“ jau 20 metų, žaidimas vis dar išlieka populiarus visame pasaulyje. Vieniems šis žaidimas – puiki pramoga, bet kitiems jis yra vienintelis būdas išvengti skurdo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos