„League of Legends“ kūrėjai „Riot Games“ dar 2014 pradėjo naujos šaudyklės kūrimą. Prie ir taip patyrusios komandos prisijungus CS:GO žemėlapių kūrėjui Salvatore Garozzo ir „Half-Life-2“ bei „Team Fortress 2“ veikėjų dizaineriui Moby Francke, žaidimui buvo nulemtas sėkmės kelias.
Kūrėjai turėjo du pagrindinius tikslus: padaryti šaudykles labiau prieinamas naujiems žaidėjams ir išjudinti pirmojo asmens šaudyklių esporto sceną, išsprendžiant kitų tokio žanro žaidimų klaidas.
„Project A“
2019 metais kūrėjai parodė pirmuosius vaizdus iš būsimo žaidimo, laikinai pavadintu „Project A“ׅ. Žaidimas jau atrodė panašiai kaip dabar, turėjo pirmuosius agentus, galima buvo pastebėti ir skirtingus jų sugebėjimus.
Beta versija
2020 metų balandžio 7 dieną „Valorant“ išleido uždarą beta versiją, kurią galėjo išbandyti tik žaidimo raktą turintys žaidėjai. Pirmieji žaidimą bandė populiarūs transliuotojai, o jų žiūrovai turėjo galimybę gauti raktą ir patys išbandyti žaidimą savo kompiuteryje. Susidomėjimas žaidimu buvo didžiulis, apie „Valorant“ buvo kalbama visur, o „Twitch“ platformoje žaidimo kategorija vienu metu pasiekė net 1,7 milijono žiūrovų.
Žaidimas išties atrodė įspūdingai, o kai kurie populiarūs transliuotojai teigė, kad „Valorant“ sunaikins CS:GO, kuris karaliavo pirmojo asmens šaudyklių kategorijoje.
Be abejo, „Valorant“ nebuvo tobulas ir turėjo sutvarkyti labai daug dalykų susijusių su žaidimo mechanikomis, agentų sugebėjimais ir žemėlapių netolygiškumu. Prisimenant agentės „Sage“ tvirtas sienas ar dvi nusipirktas dažų granatas „Raze“ kišenėje apima prasti prisiminimai. Todėl „Riot Games“ leido atnaujinimą po atnaujinimo, kol žaidimas galiausiai pasidarė ganėtinai stabilus.
Žaidimo išleidimas, nauji žemėlapiai ir agentai
„Valorant“ išleidimas 2020 birželį nesukėlė tiek daug emocijų, kiek beta versija, bet žaidimą jau galėjo žaisti visi. Buvo išleistas naujas žemėlapis „Ascent“, pridėta nauja agentė „Reyna“ ir pristatytas naujas greitesnis žaidimo režimas – „Spike rush“. Vėliau „Riot“ tęsė kūrybinį darbą ir pristatė agentes „Killjoy“ ir „Skye“ bei žemėlapį „Icebox“.
Esportas
„Riot Games֧“ yra žinomi dėl puikios esporto infrastruktūros kūrimo. Vos tik išleidus „Valorant“, žaidimo kūrėjai paskelbė apie pirmąjį esporto turnyrą „Ignition“ series. Vėliau vyko „First strike“ turnyras, kuriame žaidė komandos ir iš stipriausių pasaulio organizacijų. „Riot Games“ šiemet taip pat pradėjo pasaulio čempionatą „Valorant Champions Tour“, kuriame galima pamatyti ir keletą lietuviškų veidų.
Lietuvoje registraciją jau pradėjo vienas pirmųjų aukšto lygio turnyrų „Red Bull Campus Clutch“, kuriame aukštųjų mokyklų studentai rungsis dėl patekimo į pasaulio čempionatą. Registraciją į turnyrą galima rasti čia.
„Valorant“ ateitis
Nors „Valorant“ žiūrimumo skaičiai ir nėra tokie dideli, kokie buvo beta žaidimo versijos metu, žaidimo populiarumas vėl pradeda augti. Kadangi žaidimo reikalavimai nėra tokie dideli, „Valorant“ prieinamumas yra labai didelis. Pasiimdami grįžtamąjį ryšį iš žaidėjų, „Riot Games“ gali visiškai užkariauti pirmojo asmens šaudyklių rinką. Jiems užtenka tiesiog tęsti darbą, kurį jie ir taip puikiai atlieka, leisti naujus agentus ir tinkamai juos balansuoti.