Atsakymai apie plastinę chirurgiją

Kas yra plastinė chirurgija? Kas yra estetinė chirurgija?
Kaip įtariama, padegto automobilio savininkas vienoje Kauno ligoninių dirba chirurgu.
Chirurgas / Photos.com

Plastinės chirurgijos tikslas yra atkurti pažeistos kūno dalies formas ar funkcijas, o pats žodis „plastinė“, kilęs iš graikiško žodžio „plastikos“, reiškia „išlyginti“ arba „suteikti formą“. Estetinės chirurgijos, kuri yra plastinės chirurgijos dalis, siekis – pagražinti išvaizdą. Plastinės chirurgijos ištakos siekia 700 metus prieš Kristų. Naujoji plastinės chirurgijos kryptis – kosmetinė arba estetinė chirurgija plačiau paplito tik 20- ąjame amžiuje. Pirmasis estetinių operacijų bumas buvo po Pirmojo pasaulinio karo, kai pavargę nuo karo ir šiek tiek atkutę žmonės nutarė pasirūpinti ir savo išvaizda. Pirmiausia šios operacijos išpopuliarėjo Prancūzijoje, o paskui ir Amerikoje.

Kokias kūno dalis dažniausiai tenka koreguoti?

20-40 metų pacientės dažniausiai skundžiasi krūtų dydžiu ar forma bei kūno linijomis, o vyresnio amžiaus pacientai – senstančiu veidu. Dažnos yra ir nosies bei ausų formos korekcijos operacijos.

Kokiais kriterijais remiantis reikia pasirinkti plastikos chirurgą?

Chirurgas turėtų kasdien ir daug operuoti, motyvuotai atsakyti į visus užduotus klausimus, parodyti savo operuotų pacienčių nuotraukas „prieš“ ir „po“. Svarbu, kad chirurgas keltų pasitikėjimą.

Kokios tipinės klaidos, kurios paskatina moteris griebtis plastinės chirurgijos?

Kartais moterys tikisi, jog po plastinės operacijos vyras mylės labiau, išsispręs visos nesėkmės asmeniniame gyvenime, be to, pavyks padaryti sėkmingesnę karjerą ir panašiai. Plastinė chirurgija padeda atsikratyti išorinių defektų ir su jais susijusių kompleksų, tačiau nekeičia žmogaus asmenybės.

Nuo ko priklauso rezultatų efektyvumas?

Rezultatų efektyvumas pirmiausiai priklauso nuo teisingai parinktos procedūros ar operacijos. Kai bandoma „taisyti“ kūno vietą, kuri ir taip atrodo šauniai, didelio efekto tikėtis sunku. Arba, jei intervencija pasirenkama minimali, o reikėtų atlikti didelės apimties operaciją, efektas irgi gaunamas nepakankamas.

Kokia galima plastinių operacijų rizika?

Plastinės operacijos dažniausiai susijusios su minimalia rizika ir yra gana saugios. Jos atliekamos planuotai sveikiems žmonėms, joms yra gerai pasiruošiama iš anksto, pasirenkamas saugiausias ir pacientui priimtiniausias nuskausminimo būdas.

Kokia nejautra siūloma plastinėms operacijoms?

Atliekant plastines operacijas, taikoma pati įvairiausia nejautra. Didžioji dalis operacijų vaikams atliekama bendroje nejautroje. Suaugusiesiems operuojant vokus, ausis, šalinant randus, dažniausiai nuskausminama tik operuojama sritis. Krūtų, pilvo sienos operacijos atliekamos bendrinėje nejautroje. Siurbiant riebalų sankaupas, dažniausiai naudojama kombinuota nejautra – vietinis nuskausminimas kartu su negilia bendrine nejautra. Nejautros būdo pasirinkimas priklauso nuo paciento amžiaus, jo sveikatos būklės, nuo operuojamos srities ploto, operacijos trukmės, taip pat nuo paciento pageidavimo ir pasirinkimo.

Kada po operacijos rezultatas gali būti pakankamai ilgalaikis? Ar egzistuoja korekcijos „visam gyvenimui“?

Rezultato ilgalaikiškumas priklauso nuo daugelio faktorių. Neigiamą įtaką rezultatams turi odos elastingumo sumažėjimas dėl rūkymo, saulės poveikio ir kitų neigiamų faktorių. Grožiui kenkia gausus alkoholio vartojimas, bemiegės naktys. Dideli ir greiti svorio svyravimai ryškiai pablogina rezultatus. Jų ilgaamžiškumą lemia sveika mityba, reguliarus sportavimas, geras ir pakankamos trukmės poilsis. Didžioji dalis atliekamų chirurginių korekcijų nėra visam gyvenimui. Rezultatai būna ilgalaikiai, tačiau vis dėlto jie kinta žmogui senstant. „Visam gyvenimui“ išlieka ausų, nosies ir randų korekcija – jų praktiškai neveikia aplinka ir gyvenimo būdas. Santykinai ilgalaikiai ir pastovūs yra riebalų nusiurbimo, krūtų, pilvo, veido plastikos rezultatai, tačiau žmogui senstant, harmoningai sensta ir koreguotos sritys. Svarbiausias rezultatų ilgaamžiškumo faktorius – gyvenimas harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.

Kaip pacientai turėtų elgtis konsultacijos metu?

Svarbu būti nuoširdiems ir nesigėdyti pasakyti, kad jūsų krūtys po gimdymo nukaro ar senstant uždribo akių vokai. Tai jokia gėda, tai tiesiog normalūs gamtos reiškiniai.

Labai svarbu informuoti apie visas jus kamuojančias ligas, apie kitus specialistus, pas kuriuos lankotės. Būtina papasakoti ir apie vaistus, jei juos vartojate, net jei tai „tik“ raminantys ar migdomieji.

Ko paklausti konsultacijos metu?

Keistai atrodo pacientai, manantys, kad nebūtina žinoti apie operacijos techninius dalykus. Reiktų paklausti, kokioje nejautroje bus atliekama operacija, kiek operacija truks, kiek laiko teks būti klinikoje, kokie pjūviai naudojami ir kaip ryškiai bus matomi randai. Galbūt galimi ir kiti, paprastesni ar mažiau pavojingi, gydymo būdai, ir ši operacija išvis netinka.

Svarbu paklausti, kaip dažnai šią operaciją specialistas atlieka. Būtina paklausti apie galimas komplikacijas ir operacijos riziką. Fotografijos „prieš“ ir „po“ sustiprins, o gal kaip tik sumažins jūsų pasiryžimą. Paklauskite, kiek truks gijimas ir kiek laiko būsite nedarbinga. Tai padės jums planuoti operacijos laiką ir atostogas.

Nereikėtų užmiršti paklausti ir operacijos kainos bei galimų papildomų išlaidų. Labai svarbu išsiaiškinti, kiek kainuos pakartotinės operacijos, jei jos bus reikalingos.

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai