Švedijoje buvo ištirti 877 tūkst. paauglių. Mokslininkai lygino jų mokyklinių egzaminų rezultatus su Apgaro testo įvertinimu.
Kas yra Apgaro testas?
Apgaro testas atliekamas kiekvienam naujagimiui praėjus 1–5 minutėms po gimimo. Šiuo testu gydytojai įvertina vaiko širdies sveikatą, kvėpavimą, raumenų ir refleksų funkcionavimą skalėje nuo 1 iki 10. Vaikai, įvertinti aštuonetu ar daugiau, yra laikomi geros sveikatos.
Šį tyrimą sukūrė gydytoja Virginia Apgar 1952 metais ir nuo to laiko jis tapo paprastu ir efektyviu būdu ištirti naujagimių sveikatą bei išsiaiškinti, kiek medicininės priežiūros reikės naujagimiui.
Svarbiausia žemo Apgaro testo įvertinimo priežastis
Anot mokslininkų, jeigu vaikas įvertinamas 7 balais ar mažiau, tada gali būti, kad vėlesniame gyvenime jam seksis sunkiau. Vis dėlto, kuo anksčiau problemos pastebimos ir aptinkamos, tuo didesnė tikimybė, kad dar bus galima jam padėti, kai vaikas augs.
„Iš tiesų tai ne pats Apgaro testo rezultatas rodo mažesnius vaiko pažintinius sugebėjimus, o tai, kokios priežastys slypi po šiuo įvertinimu. Mažą balą gali gauti tokie vaikai, kurie, pvz., gimsta anksčiau laiko arba jų motina nėštumo metu vartoja narkotikus, tai, žinoma, gali paveikti ir vėlesnį vaiko smegenų funkcionavimą“, – tvirtina gydytoja Andrea Stuart.