Ilgą laiką liaudies medicinoje naudoto alavijo gydomosios savybės mokslininkus sudomino dar prieš kelis dešimtmečius. Ir iš tiesų paaiškėjo, kad šis augalas veiksmingas, kovojant su kai kuriomis sveikatos ir kosmetinėmis problemomis. Teigiama, jog alavijas veiksmingai reguliuoja virškinimo sistemą, veikia kaip vidurius laisvinanti priemonė. Alavijo minkštime randama vitaminų A, C, B, B12, folio rūgšties, taip pat cinko, kalio, kalcio, natrio, magnio ir kitų.
Skatina pažeistų audinių gijimą
Ko gero, ne vienam mūsų vaikystėje įkandus kokiam vabzdžiui ar stipriau nudegus saulėje, mama ar močiutė skubėjo nulaužti alavijo lapą ir tepti pažeistą vietą išsiskyrusiomis sultimis. Ir išties gelis, esantis alavijo lapuose, veiksmingai padeda nudegus odą, taip pat vabzdžių įgėlimus, žaizdeles. Šis poveikis paaiškinamas tuo, jog alavijai turi maitinamųjų ir antioksiduojančių savybių, kurios ne tik apsaugo odą, bet ir skatina pažeistų odos audinių gijimą.
Gėrimai su alavijais
Vargu, ar namų sąlygomis pavyks pasigaminti gėrimo su alavijais, kurio skoninės savybės būtų itin tinkamos vartojimui. Tačiau gaiviųjų gėrimų, sudėtyje turinčių šio augalo minkštimo, verta pasidairyti parduotuvių lentynose. Tokie gėrimai mūsų rinkoje jau nėra naujiena, nemaža dalis pirkėjų juos jau išbandė. Paprastai šiame gėrime būna apie 20-40% alavijų minkštimo, todėl skystyje jūs rasite balzganų ar permatomų skaidulų. Skoniui pagerinti, gaminant šį gėrimą jis dar dažnai papildomas medumi ar kitomis saldinamosiomis medžiagomis, citrinos sultimis, natūraliomis kvapiosiomis medžiagomis bei vitaminais.
Gėrimus su alavijų sultimis rekomenduojama gerti sportuojantiems žmonėms, taip pat savo racione atsisakiusiems mėsoms, jie tinkami ir suaugusiems, ir vaikams. Tiesa, jei prepratų su alavijų sultimis, kuriuose jų koncentracija bus žymiai didesnė, įsigysite vaistinėse, dėl vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtinai pasitarkite su medikais.