„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Granatų sultys sustiprins visą organizmą

Granatas – senuosiuose Rytų šalių veikaluose, taip pat Biblijoje minimas vaisius neprarado populiarumo ir mūsų dienomis. Šis vaisius bei iš jo gaminamos sultys turi tokių stiprinančių ir gydomųjų savybių, jog jam sunkiai prilygsta kiti natūralūs preparatai.
Granatų sultyse labai daug geležies, štai kodėl jos rekomenduojamos sergantiems mažakraujyste
Granatų sultyse labai daug geležies, štai kodėl jos rekomenduojamos sergantiems mažakraujyste / 123rf nuotr.
Temos: 1 Sultys

Granatai auga gana plačiame regione, nebijo gana atšiaurių klimatinių sąlygų, o iš viso priskaičuojama net 140 šio vaisiaus rūšių. Jau prieš kelis tūktantmečius granatas buvo naudojamas ir maistui, ir gėrimams gaminti, o taip pat įvairioms buitinėms reikmėms: medžiagų dažymui, natūralių grožio priemonių gamybai ir pan. 

Pagalba riebiai odai: 

Du valgomuosius šaukštus kukurūzų krakmolo arba maltų avižinių dribsnių sumaišykite su granato sultimis (turi susidaryti gana tiršta košelė). Užtepkite ją ant veido ir palaikykite 10-12 min.

Pagalba sergant mažakraujyste

Iš kieviename vaisiuje subrestančių kelių šimtų ryškiai raudonos spalvos sėklų minkštimo spaudžiamos sultys, kuriose apstu svarbių medžiagų ir vitaminų (C, B1, B2, B6, B12), taip pat organinių rūgščių, fitoncidų. Įdomu, kad sultyse randama net iki 20 proc. įvairių cukrų (dominuoja žmogaus organizmui naudingos gliukozė bei fruktozė).

Kartais teigiama, jog geriant granato sultis organizmas ilgiau išlieka jaunas, tampa atsparesnis virusams. Granatų sultys paprastai gerai pasisavinamos, jos ne tik žadina apetitą bei reguliuoja skrandžio veiklą, bet ir padidina hemoglobino kiekį kraujyje – štai kodėl jos rekomenduojamos sergant mažakraujyste, jų gali gerti kūdikio besilaukiančios moterys, kurioms neretai pasireiškia nėščiųjų anemija. Granatų sultys taip pat turi šlapimo išsiskyrimą skatinančių, priešuždegiminių savybių. Teigiama, jog jos gerina medžiagų apykaitą, tad jas galima gerti ir turintiems antsvorio.

Paisykite kontraindikacijų

Granatų sultis galima gerti ir vienas (jei jos jums pasirodys itin intensyvaus skonio – praskieskite virintu vandeniu), ir sumaišytas su tokių daržovių, kaip morkos, burokėliai, sultimis.

Tiesa, granatų vaisiaus sultimis neturėtų piktnaudžiauti tie, kas skundžiasi padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, opalige, gastritu, jos turi dantų emalę ardančių savybių, tad jei išgėrėte jų grynų, verčiau po to išsiskalaukite burną.

Be to, net jei ir labai mėgstate šia sultis, kartas nuo karto vis tik verta padaryti pertrauką, tuo metu pasimėgauti ir kitų vaisių bei daržovių sultimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs