„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sveikuolis Dalius Viršilas: nebuvo kitos išeities, tik pakeisti viską, ką iki šiol laikiau gyvenimu

Kol didžioji visuomenės dalis įvairių mitybos, sveikatinimo naujovių vaikosi kaip mados, klaipėdiškis Dalius Viršilas jau trejetą metų iš tiesų gyvena sveiką gyvenimo būdą ir stengiasi juo „užkrėsti“ kitus.
Dalius Viršilas
Dalius Viršilas / Archyvo nuotr.
Temos: 1 Sveikata

– Kas, jūsų manymu, apima sąvoką „sveikas gyvenimo būdas“, „gyventi sveikai“?

– Sveikti – reiškia suveikti, arba tiesiog veikti. Sveikas žmogus – 100% veikiantis žmogus. Kadangi, žmonija, kaip organizmas, bei žmogus, kaip individas, jau daug amžių nėra visiškai veikiantys, prabudimo metais, kurie sutapo su mūsų valstybės nepriklausomybės (nuo sovietų okupacijos) atkūrimo laikotarpiu, Dainius Kepenis įkūrė Lietuvos Sveikuolių Sąjungą.

Sveik-uoliai! – kvietimas tautai ir individams pasveikti ir veikti visišku savo pajėgumu, tampant nepriklausomais nuo farmacijos, nuodų, alkoholio, medikų, valdžios dotacijų bei laisvais nuo baimių, nerimo, kančios. Sveikas gyvenimo būdas – tai XXI a. mada, iššūkis naujajai kartai gyventi kitokį, natūralų, visą savo potencialą išnaudojantį gyvenimą. „Sveikas Pavyzdys“ – sveikų žmonių, kurie rodo asmeninį sveikuolio pavyzdį, judėjimas (Pajūryje).

– Kodėl nusprendėte ieškoti sveikesnio gyvenimo būdo ir kaip to siekėte/siekiate? Kas jus įkvėpė tam?

– Kančia, nepasitenkinimas savo bei šeimos sveikata, asmeninės bei finansinės krizės, jų pavojai ir galimybės mane labiau privertė negu įkvėpė ieškoti atsakymų į klausimus, sprendimų savo tuometiniams uždaviniams bei priežasčių, kurios mane ir buvo privedę prie pavojingos ribos, paieška.

Niekas nevyksta be priežasties. Patyriau labai nuodingą gyvenimo būdą, kurį gyvenau nuo pat mokyklos laikų: prastas maistas, rūkalai, alkoholis, mažai judėjimo, antsvoris, siauras gyvenimo požiūris, savęs neatradimas, nepažinimas, pinigų vaikymasis. Taip gana greitai priėjau liepto galą. Nebuvo kitos išeities, kaip pakeisti viską, ką iki šiol laikiau gyvenimu. Atradęs kitą būdą gyventi geriau, prasmingiau, sveikiau, laisviau, noriu pasidalinti su kitais. Apie visas gyvenimo krizes, jų pavojus bei galimybes, kuriomis aš pasinaudojau, esu parašęs antroje savo knygoje „Tikras turtas 2.0 Būdas atsilaikyti, išlikti ir suklestėti po 10 krizių iš eilės“.

– Atradote sau tinkamą gyvenimo būdą, pats galite džiaugtis gyvenimo pilnatve. Kodėl ir kaip bandote įkvėpti kitus?

– Tai natūralus žmogaus noras – pasidalinti tuo, ką pats patyrei. Mano tokia misija – pagerinti žmonių gyvenimą ir parodyti kelią dvasinio tobulėjimo link. Tą supratau tik nutraukęs visas sąsajas su mane žlugdžiusiomis priklausomybėmis (rūkalai, alkoholis, mėsa, darbas nuo 8 iki 5 ir pan.). Norisi visiems žmonėms atskleisti, kad yra ir kitoks gyvenimas. Kasdien studijuoju žmogaus fizines, protines bei dvasines galimybes bei dalinuosi su tais, kuriems atėjo laikas keistis.

Kadangi aš tą pokyčių etapą patyriau savo kailiu, suprantu, ką tenka išgyventi žmonėms, patiriantiems kasdienę kančią, sveikatos, energijos trūkumą, gyvenimo nuobodybę rutinoje. Visa tai galima pakeisti. Lietuvos Sveikuolių Sąjunga vasaromis organizuoja sveikatos stovyklas, vykdo įvairią ugdomąją veiklą, Klaipėdoje mes mankštinamės, susitinkame pirtyse, kartais surengiame seminarų, konferencijų. Visos šios priemonės dažnai tampa spyriu į užpakalį. Aš pats startavau nuo Palangos Sveikatos Mokyklos, kuriai vadovauja mano mokytojas Dainius Kepenis.

– Kokie yra Jūsų siekiai, ateities planai stiprinant aplinkinių atsakingą pažiūrį į savo gyvenimo būdą?

– Kiekvienas atsakingas už savo gyvenimą, kiekvienas savo likimo kalvis. Aš nesiruošiu pakeisti kitų žmonių pasaulių, užtenka, kad keičiu savąjį, o aplinkui mane jis pats keičiasi, kadangi keičiasi mano artimųjų keliai.

Tačiau ieškau tų, kurie jau bunda, kurie atsibudo ir nori pradėti gyventi harmonijoje, natūralioje aplinkoje, natūraliame būste. Žmonės, patiriantys kančią bei neatrandantys savęs mieste, fabrike, biure, banke, prekybos centre ar sandėlyje, ieško būdų, kaip keisti, gerinti savo gyvenimą. Aš tam ir esu, kad padrąsinčiau, pastūmėčiau žmones prisiimti atsakomybę už kiekvieną savo mintį, žodį ir veiksmą. Mes žmonės gyvename sapne, todėl blaškomės rūke, vaikydamiesi vėjų. Mano užduotis – savo asmeniniu pavyzdžiu įkvėpti, padrąsinti žmones bei parodyti, kad galima gyventi geriau. Jau turiu keletą mokymo, patirtimi grįstų programų jaunimui bei tiems, kuriems jau atėjo metas.

– Kodėl neretai vaikomasi „sveiko gyvenimo būdo“ kaip mados?

– Čia kolektyvinės sąmonės apraiška. Mes, ypač vyrai, trokštame būti pripažinti, tad jeigu žmonės, tarp kurių  ieškome pripažinimo ir trokštame būti mylimais, pradeda gyventi kitaip, savaime, netgi pasąmoningai keičiame savo kelius tam, kad nesijaustume atstumti.

Visą laiką taip: keletas žmonių, dėl jiems patiems žinomų priežasčių, atranda kažką neįprasto, nekasdieniško, pritaiko savo uždaviniams spręsti, o minia vėliau prisijungia, jeigu tai iš tikrųjų sprendžia uždavinius, problemas.

Mes nuolat tenkiname savo reikmes, o jų būna visokių: sveikatos, pripažinimo, saugumo, pramogų, pažinimo, meilės, priklausymo grupei, tad įvairiai jas ir tenkiname. Mada nėra išimtis, mes tiesiog tenkiname savo poreikius. Beje, sveikas gyvenimo būdas tenkina beveik visas žmogaus reikmes, todėl tas judėjimas, nepriklausomai nuo mados, gyvuos dar ilgai.

– Koks žmonių požiūris, Jūsų manymu, labiausiai kliudo jiems atrasti sveikesnį, pilnavertiškesnį gyvenimo būdą?

– XX amžius musų žmones įbaugino karais, trėmimais, okupacija, įvairiais kitais rėžimais, todėl mes bijome pasielgti kitaip. Didžioji dauguma žmonių gyvena labai menkomis sąlygomis, ligoti ir nuskurdę, tačiau vis tiek kenčia, moka mokesčius, nes bijo. Bijo dėl savo saugumo, o gilumoje dėl išlikimo. Mus taip pat išmokė, kad mums reikia eiti į darbą, o visu kitkuo bus pasirūpinta. Atsakomybę už savo sveikatą, savo santykius su vaikais, giminaičiais, kaimynais, artimaisiais, savo giminės tęsimą ir šeimos vertybių bei tautos kultūros puoselėjimą mes perleidome atiduodami savo balsą valdžiai.

Valdžia sprendžia pagal savo (ne)išmanymo lygį, tačiau dar blogiau – perėmė beveik visas gyvybines funkcijas ir pagrindines žmogaus atsakomybės. Todėl žmonės ir tikisi, kad tas, kam jie atidavė savo balsą, jiems išspręs gyvenimo uždavinius. Jei susirgsiu dėl savo paties neišmanymo ir aplaidumo, tai už mano ir kaimynų sumokėtą duoklę (mokesčius) mane pagydys. Požiūris, kad niekas nuo manęs nepriklauso iš žmogaus padaro daržovę, bateriją, zombį, kurį programuoja tie, kas nori juo pasinaudoti.

Žmogus gimė laisvas ir nepriklausomas, todėl tik jis sprendžia, kokiu keliu jam eiti yra smagiau, ir todėl likimas yra tik tai, kas liko, o ateitis yra tai, kur jis ateina. Kuria kryptimi eisi, ten ir ateisi, tokia ir bus tavo ateitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“