Tai yra toks maitinimosi procesas, kai organizmas su maistu gauna visas jam reikalingas medžiagas. Sveikos mitybos nereikia painioti su jokiomis dietomis ar drastiškais susilaikymais nuo maisto. Atvirkščiai reikia pamiršti dietas ir lieknėjimą, kadangi jos kelia stresą. Jau pats žodis „mityba“ reiškia maitinimosi procesą, tačiau tam procesui įgyvendinti reikia laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių.
Maisto dėka, organizmas gauna daug naudingų vitaminų, mikroelementų (chromą, varį, jodą, cinką, selena, geležį), taip pat ir būtinų riebiųjų rugščių. Tik reikėtų nepamiršti, kad organizme vienos medžiagos negali būti per daug, nes net ir labai reikalingos medžiagos per didelė koncentracija, gali turėti neigiamos įtakos ar net gi gali būti kenksminga sveikatai.
Sveika mityba prasideda nuo tinkamo mitybos subalansavimo. Labai svarbu tinkamai pasirinkti maisto produktus ir palaikyti normalų kūno svorį. Maisto derinimas turėtų tapti kiekvieno žmogaus valgymo įpročiu. Taip pat geriau nevartoti baltymų kartu su angliavandeniais, nes baltymų ir angliavandenių cheminė sudėtis skirtinga, todėl jiems virškinti reikia skirtingų fermentų (baltymams skaidyti reikia rūgščios aplinkos, o angliavandeniams – šarminės). Svarbu rinktis maistą, kuriame mažai riebalų, bei cholesterolio, kadangi tai skatina nutukimą. Nereguliarus valgymas kartą ar du kartus per parą kenkia sveikatai. Skrandis pradeda jausti maisto trūkumą, pradeda gaminti papildomas virškinimui padedančias rūgštis, kurios, negaudamos maisto, kenkia pačiam virškinimo traktui Taip pat labai svarbu gerti daug skysčių, ypač vandens, kadangi kasdien is organizmo pašaliname apie 2,5 litro. Taip pat reiktų saikingai vartoti cukrų ir druską.
Nereikia pamiršti, kad „kas per daug – tai jau nesveika“. Visuomet reikia turėti viskam saiką, nepersivalgyti, vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių.
Įsidėmėkite – nėra gero ar blogo maisto, yra tinkama arba netinkama mityba. Todėl palaipsniui stenkitės pakeisti savo mitybos įpročius ir valgykite savo mėgstamus produktus, bet laiku ir saikingai.
Anot natūraliosios medicinos specialistės gyd. J. Tulčinos, šiais laikais yra tyrimų, kuriais galime ištirti, kokie produktai tinka organizmui, kokie ne. Vienas tokių tyrimų – maisto netoleravimo testas, kuris, paėmus 10 ml kraujo ir ištyrus 150 produktų ekstraktų, padeda sužinoti, kurie iš jų tinka imuninei sistemai, o kurie ne. Tai galima stebėti per mikroskopą, videokamerą ant monitoriaus, kaip baltieji kraujo kūneliai sąveikauja su produktais. Jei limfocitai gražūs, sveiki – produktas tinka imunitetui, o jei jie suyra – produktas netinka organizmui. Todėl atsiranda kraujo uždegimas, daug toksinių medžiagų, kurios sukelia lėtines ligas: odos, kvėpavimo takų, migreną, diabetą, sąnarių ligas ir kt.
Pavadinimas |