Affitoxinas, kuris naikina vėžines ląsteles ir neleidžia joms gaminti baltymų, gali suteikti naujų vilčių tūkstančiams krūties vėžiu sergančioms moterims.
Amerikoje netrukus bus pradėti bandymai su žmonėmis ir po keleto metų vaistas bus išleistas į rinką.
Vaistas veikia prieš „HER2“ vėžio formą, kuri yra pati rimčiausia iš visų krūties vėžio ligų. Atliktuose tyrimuose šis vaistas suveikė, kai herceptinas, kitas populiarus vėžį gydantis vaistas, jau nepadėjo. Nuo vėžio kenčiantys žmonės gali įgauti imunitetą herceptinui ir, jeigu jis vieną kartą panaudotas, antrą kartą jau gali nesuveikti.
Filadelfijos universitete atlikti tyrimai gali pažymėti reikšmingą pokytį prieš šią siaubingą ligą.
Maždaug 48 tūkstančiams moterų kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje yra diagnozuojamas krūties vėžys.
Naujojo vaisto bandymai kol kas buvo atlikti tik su pelėmis. Affitoxino buvo įšvirkšta didelius auglius turinčioms pelėms, netrukus jie nustojo augti ir daugelis auglių greitai išvis išnyko.
„Herceptinas visiškai pakeitė auglių gydymą, tačiau kai kurios krūties vėžio formos su juo vis tiek neišgydomos. Affitoxinas gali tapti išsigelbėjimu tiems pacientams, kuriems herceptinas nepadeda“, – tvirtina daktaras Jacekas Capala.
„Herceptinas neginčytinai buvo vienas geriausių atradimų per 20 metų, tačiau daugeliu atvejų šis vaistas tiesiog nustoja veikti. Jeigu Affitoxinas tikrai pasitvirtins kaip vaistas, galintis išgydyti „HER2“ krūties vėžio formą, tuomet problema bus išspręsta“, – apie naujojo vaisto naudą pasakoja „Krūties vėžio“ kampanijos generalinis direktorius Boronessas Morganas.