Kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų. Kalakutienoje gausu baltymų, aminorūgščių, B grupės ir PP vitaminų, cinko, geležies, fosforo ir magnio mikroelementų. Norint sumažinti sočiųjų riebalų bei cholesterolio kiekį maiste, reikia rinktis kalakutieną, kadangi šią mėsą lyginant su kitomis, joje riebalų ir cholesterolio yra labai mažai, todėl ji ypač tinka dietinei vaikų, nėščiųjų moterų ir norinčių sveikai gyventi mitybai. Kalakutieną rekomenduojama valgyti asmenims, turintiems virškinimo problemų. Ji lengvai virškinama, nes kalakutienoje yra mažas kolageno kiekis. Beje, tai rečiausiai alergiją sukelianti mėsos rūšis.
Valgant kalakutieną gaunama iki 30 proc. paros normos vitamino B6. Mėsoje esanti amino rūgštis padeda organizmui gaminti vitaminą B, o šis seratoniną, kuris veikia tarsi raminamieji vaistai. Kalakutienoje yra 2,3 mg lengvai įsisavinamos geležies, apie 20mg magnio ir apie 50mg natrio, todėl šią mėsą rekomenduojama vartoti asmenims mažinantiems druskos kiekį. Cinkas ir selenas esantis kalakutienoje yra stiprūs antioksidantai, mažina galimybę susirgti vėžiu. Baltuosiuose paukščių raumenyse yra daug ekstraktinių medžiagų, kurios verdant mėsą išsiskiria į sultinį ir skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina virškinimą.
Tam, kad šis nekaloringas produktas būtų tikrai sveikas, ją rekomenduojama kepti be riebalų, net be druskos, tik įtrynus mėgstamais prieskoniais.
Grtėjant šiltesniems orams gamtoje galite išbandyti:
Kalakuto sparnelių šašlykas
Ingredientai:
2 kg. kalakuto sparnų galų;
200 ml. natūralaus jogurto;
šašlyko prieskonio, pipirų maltų mišinio ir česnakinės druskos pagal skonį;
3 šaukštai pomidorų padažo;
1 šaukštas garstyčių;
2 didelės saujos šviežių krapų.
Gaminimas:
Ant sparnų galų suberiame prieskonius, pipirus ir česnakinę druską. Išmaišome. Pilame jogurtą, pomidorų padažą ir garstyčias, suberiam krapus ir viską maišydami itriname i sparnus. Paliekame pasimarinuoti 3 – 4 valandom. Veriame ant iėšmo po 2 ar po 3 vienetus ir kepame tiek, kiek norime, kad apskrustų. Skanaus!