Tyrimas: pozityvus mąstymas ilgina gyvenimą

Šveicarijoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad žmonėms, kurie savo gyvenimą apibūdino teigiamai, buvo mažesnė mirties rizika, nei tiems, kurie savo gyvenimą vertino neigiamai, – praneša „The Daily mail“.
Kompiuterinė šypsenėlė
Kompiuterinė šypsenėlė / 123rf nuotr.

Mokslininkai, žinoma, atsižvelgė ir į kitus tyrime dalyvavusių žmonių mirties rizikos faktorius, pavyzdžiui, tabako vartojimą, ūmines ligas ir aukštą kraujo spaudimą.

Šis tyrimas tik patvirtina ankstesnių tyrimų rezultatus, kuriuose buvo išsiaiškinta, kad pozityvus mąstymas padeda pasveikti.

Minėtas tyrimas buvo pradėtas dar 1980 metais, tuomet 8 tūkstančių žmonių buvo paprašyta įvertinti savo sveikatą, vėliau jiems buvo atlikti medicininiai tyrimai.

Šio tyrimo rezultatai mums parodė, kad žmonės, kurie savo sveikatą vertina teigiamai, gali gyventi ilgiau ir yra kur kas sveikesni, – tikina tyrimo autorius Davidas Fahas.

Praėjus trims dešimtmečiams tie patys žmonės vėl buvo ištirti, ir mokslininkai pastebėjo, kad savo gyvenimą teigiamai vertinę tyrimo dalyviai buvo kur kas geresnės sveikatos, nei jų oponentai, kurie tikino dėl kokių nors priežasčių besijaučiantys prastai.

„Šio tyrimo rezultatai mums parodė, kad žmonės, kurie savo sveikatą vertina teigiamai, gali gyventi ilgiau ir yra kur kas sveikesni. Taip yra dėl pozityvaus mąstymo ir optimistinio požiūrio į gyvenimą, – apie savo tyrimo rezultatus kalbėjo Davidas Fahas iš Ciuricho universiteto. – Geri gydytojai diagnozuodami ligą pacientui visuomet turėtų atsižvelgti ir į žmogaus emocinę gerovę“.

Nepaisant pateiktų tyrimo išvadų, kiti medicinos ekspertai gan skeptiškai vertina pozityvaus mąstymo poveikį žmogaus sveikatai.

Pensilvanijos universiteto Medicinos skyriaus psichologijos profesorius Jamesas Coyne tikina, kad nėra jokių tyrimų, kurie galėtų šimtu procentų įrodyti, kad emocinė žmogaus sveikata gali kaip nors paveikti fizinę jo sveikatą.

Viename savo tyrime profesorius išsiaiškino, kad vėžiu sergantiems pacientams pozityvus mąstymas nepadarė jokios įtakos jų gyvenimo trukmei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų