Vaisiai ir daržovės – ką apie juos vertėtų žinoti

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname savo išvaizda, kadangi kiekvienas saulės spindulys priverčia nusimesti po šiltą žieminį rūbą.
Daržovės
Daržovės / Organizatorių nuotrauka

Daugelis svorio metimo būdų yra ne tik neveiksmingi, bet ir žalingi sveikatai. Vieni pradeda sportuoti, kiti gerti liekninančias tabletes, treti netgi badauti. Bet iš tikrųjų užtenka sureguliuoti mitybą bei pakeisti fizinio aktyvumo įpročius. Yra gausybė puikiausių produktų, padedančių ne tik išlaikyti normalų kūno svorį, bet ir skatinančių liesėjimą. Daugumą žmogui reikalingų vitaminų lieknėjant galima gauti su vaisiais ir daržovėmis.

Tyrimai parodė, kad baklažanai ir cukinijos padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Šiose daržovėse yra medžiagų, efektyviai iš organizmo šalinančių toksinus ir gerinančių medžiagų apykaitą. Cukinija yra puikus baltymų ir ląstelienos šaltinis, joje randama vitamino A, reikalingo regėjimui ir gerai odos būklei palaikyti. B grupės vitaminų, kurie svarbūs augimui, vaisingumui, nervų sistemai, atminčiai, protiniam darbui. Cukinijose taip pat gausu fosforo, vario, cinko, magnio, kalio, folio rūgšties, vitaminų K, C, E, kalcio. Cukinija vertinga lieknėjimui, kadangi 100g šių daržovių sudaro tik 16 kalorijų. Patiekalai su cukinija mažina pilvo pūtimą.

Baklažanas labai naudingas širdžiai. Jame nemažas kiekis kalio druskų, o šios teigiamai veikia širdį, stimuliuodamos skysčių pasišalinimą iš organizmo. Žinoma, negalima nepaminėti mažo kaloringumo – ilgainiui vartojant baklažanus kilogramai ims tirpti akimirksniu.

Aitrioji paprika turi antiseptinių savybių, skatina medžiagų apykaitą, todėl gelbsti kovoje su viršsvoriu. Toms, kurios nori sulieknėti, rekomenduojama išbandyti Taivanio ir Indijos virtuvių patiekalus, kuriuose gausu kapsaicino.

Oboliuose yra gliukozės, fruktozės, vitamino C, K, PP, P, B grupės, folio rūgšties, taip pat ląstelienos, pektino, kuris gerina virškinimą, valo organizmą. Nuo obuolių mažėja nuodingųjų junginių organizme. Jie stabilizuoja cukraus kiekį organizme.

Ankštinės daržovės – tai greitoji riebalų deginimo pagalba. Ankštiniai stabilizuoja cukraus kiekį organizme, be to, juose daugiau baltymų, nei kituose augaliniuose produktuose. Degindami riebalus, ankštiniai suteikia mums energijos ir baltymų.

Greipfrutas mažina insulino kiekį kraujyje, todėl noras valgyti mažėja. Jame esantys eteriniai aliejai ir organinės rūgštys stimuliuoja medžiagų apykaitą, didina virškinimo sulčių kiekį, todėl gerėja  virškinimas ir maisto įsisavinimas.

Lapinėse salotose gausu vitaminų, mikroelementų ir organinių rūgščių. Vartojant salotas gerėja kraujo sudėtis, greitėja medžiagų apykaita, tuo pačiu lengviau prarandami nereikalingi kilogramai.

Prie lieknėjimą skatinančių ar palaikančių priemonių priskiriamos alyvuogės, kopūstai, imbieras, rūgštūs pieno produktai, žalioji arbata.

Žvėryno natūralios medicinos centro vyr. gydytojos J. Tulčinos nuomone, augalinis maistas yra mums svarbus ir priimtinas (žmogaus virškinamasis traktas yra ilgas kaip žolėdžio gyvūno) bei turi sudaryti apie 80 proc. raciono, tuomet kraujas bus silpnai šarminis ir jo pH atitiks normą 7,4. Kai žmogus valgo daug gyvulinės kilmės baltymų, saldumynų, miltinių patiekalų, kraujas rūgštinasi ir kalcis išeina iš kaulų jo šarminti. Tuomet mūsų kaulai darosi silpni ir trapūs. Norint tiksliai nustatyti, kokie produktai tinka, kokie ne, tarp jų daržovės ir vaisiai, reikia atlikti maisto netoleravimo testą, kuris mums leidžia pamatyti, ką žmogui derėtų valgyti, kad jis nesirgtų lėtinėmis ligomis.
 

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų